Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dźwignia przeładowania do M4/HK416 itp


Recommended Posts

Witajcie, na airsoftowym polu walki bardzo często widać repliki z rodziny AR15/M4/HK416, w końcu również i ja stałem się posiadaczem jednej z nich. Jednak zdecydowałem, że nie kupię gotowej repliki, a zbuduję zgodnie ze swoimi wymaganiami. Ale nie będę opisywać całej repliki, tylko jeden jej element-dźwignię przeładowania.

Nigdy nie przemawiał do mnie krótki zakres ruchu, oraz zamek lub jego atrapa, jak kto woli, który odsłaniał tylko regulację hop-up. Bolt-chatch również jest jakąś protezą, tego co mamy w palnym.

Postanowiłem zbudować więc dźwignię, która będzie miała pełen zakres ruchu i jak się uda, to jeszcze działający bolt-catch. Z botl-catchem jeszcze mi się uporać nie udało, ale dźwignia już działa.

 

Wymagało to modyfikacji szkieletu gearboxa, oraz wymianę rączki. Niestety dostanie rączki od palnego jest bardzo trudne i kosztowne, dlatego użyłem dźwigni z GBB. Te niestety są bardzo płaskie, więc odpowiednią grubość osiągnąłem dokręcając aluminiowy profil. Poza tym w szkielecie musiałem usunąć blokadę stockowej dźwigni i jakoś wsadzić pasującą blokadę do nowej dźwigni. Trochę zabawy z dremlem było by zrobić i dopasować blokadę ale się udało. Efekt: Dźwignia otwiera osłonkę okienka łusek i ma niemal pełen zakres ruchu, wraz z atrapą zamka. Usunąłem też sprężynę powrotną, więc dźwignia sama nie wraca. Jak się uporam z botl-catchem, to wstawię jeszcze sprężynę i będzie w 100% odwzorowane działanie dźwigni palnego.

 

 

To teraz parę zdjęć:

(ktoś ma pomysł jak wstawić miniaturki z google picassa?

 

IMG_20150325_122115.jpg

IMG_20150325_122124.jpg

IMG_20150325_122145.jpg

IMG_20150325_122209.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wiciok: Dźwignia jest w większości metalowa, tego plastiku jednak musiałem użyć, by mieć język otwierający klapkę wyrzutnika łusek (aż tak dobrze w metalu nie rzeźbię), Jednak i tak został on zmodyfikowany i skrócony i wystaje poza dźwignie o niecały 1 cm.

 

Qbis: Upper jest pod standardowe dźwignie, a z tego co wiem, w stockowych HK od AGM'a nie ma w ogóle atrapy zamka, tylko klapka i GB. W każdym razie body jest pod tym względem dość standardowe.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...