Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Next Gen TM Sopmod/Socom/Scar/HK


Recommended Posts

Pojawiły się nowe magi od PTSa: http://wmasg.pl/pl/news/show/796711 Są już dostępne u nich w sklepie oraz u dystrybutorów: http://shop.ptssyndicate.com/product/epm-tm-next-gen Zamówiłem trzy. Jak przyjdą to dam znać, jak dają radę.

 

Używam magów od jakiegoś czasu, więc chciałem dać znać jak się prezentują.

 

Wygląd: 6/10 - tworzywo wygląda fajnie, tak samo jak guma na stopkach, niemniej jednak atrapy nabojów prezentują się odpustowo.

 

Podawanie kulek: 10/10 - testowane kulki G&G 0.25, 0.3, Madbull 0.25, Specna 0.25 - żadnych zacinek, podają do ostatniej kulki, mechanizm bolt stop działa.

 

Wytrzymałość: 3/10 - sam magazynek jest ok, ale górne rogi przy kontakcie z betonem z wysokości metra zwyczajnie się łamią. Problem ten nie wystąpił tylko u mnie. Sprawdzam właśnie jak wygląda obsługa gwarancyjna producenta.

 

Innymi słowy, dobre magi do lasu, średnie do cqb.

Edited by Trela
Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Surowa opinia. :icon_smile:

 

Ja posiadam 28 różnych magów do Marui, i zdecydowanie najbardziej cenie sobie właśnie produkty PTSa, od którego mam m.in. 9 EMAGów.

 

Tworzywo i kolor jest dokładnie taki sam jak kiedyś w PMAGach. Wyglądają bardzo dobrze, po za tymi atrapami naboi o których wspomniałeś. Szkoda że nie zrobili wersji bez okienka jak w gbb, no ale trudno. Stopki mi osobiście nie przypadły do gustu i wszystkie wymieniłem na standardowe od PMAGów.

 

W przeciwieństwie właśnie do tych ostatnich, bezproblemowo podają w HK (PMAGi z powodu wycięcia gniazda magazynka nie dają rady, podobnie jak w "ostrej") i każdej innej mojej replice.

 

O wytrzymałości się nie wypowiem, ale przez te wszystkie lata PMAGów nie uszkodziłem, a więc i myślę że EMAGi wytrzymają.

 

vAlmYR4.jpg?1

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Skutek upadku z metra na twardą powierzchnię:

 

10fp946.jpg

 

Generalnie wszystko jest ok, jeżeli mag spada na swoją dolną część. Jeżeli w locie się odwróci i uderzy w jeden z górnych rogów to na bank masz go wyłamany. Problem był też wskazywany na międzynarodowych forach. Szkoda, że tak się dzieję, bo magi są fajne i dużo bardziej Gucci niż standardowe metalowe. Niemniej jednak w przypadku stockowych po takim upadku, wsponiany górny ruch się wykrzywia, co można naprawić w kilka sekund kombinerkami. Tutaj mag jest uszkodzony :/

Niemniej jednak dalej się zapina (tylko mniej pewnie siedzi w gnieździe). Muszę sprawdzić, czy podaje :)

 

Wróciło mi też HK po tuningu w KoA. Replika strzela meeega dobrze. Teraz to 70 metrów zasięgu efektywnego robi z łatwością. Kulka leci bardzo szybko, jak po sznurku. Po wymianie ciężarka odrzut jest odczuwalnie większy. Nie miałem też żadnej zacinki na single. Jedyne czym był problem to obluzowanym chwyt, ale dokręciłem go sam i trzyma się bezproblemowo.

Czy było jednak warto? Z tym dam znać pewnie za jakieś pół roku, jak będę wiedział jak jest z awaryjnością repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Złamane dolne body po upadku.

W tamtym roku na jakimś CQB emka mi się zerwała z dupiatego chińskiego paska (kara za używanie gównianego sprzętu..)

i tak walneła, że prawie odłamałem cały pierścień dolnego body (tam gdzie się wkręca prowadnicy kolby) i ukruszyłem część prowadnicy kolby.

Uderzenie nie wydawało mi się specjalnie mocne, replika obróciła się do góry nogami i przywaliła chwytem transportowym a potem kolbą.

Wysokość, może metr, nawet nie w biegu, po prostu stałem i puściło, niestety na beton.

Nowe body od 130 funtów + przesyłki i inne cuda będzie pod 700 zł.

Pomysł tymczasowy okazał się skuteczny na stałe:

Cybant + czarna termokurczliwka (żeby nie rysować i jakoś wyglądało), koszt ~10 zł.

Mogłem się jeszcze pokusić o szlifowanie z góry, żeby mieć możliwość odciągnięcia rączki ale i tak ustawionego hopa nie tykam od daaawna (a od bidy przesuwając czymś blaszkę, też wyreguluję).

Zdjęcia na drive:

https://drive.google...FC9EaibsXIgCt9k

 

Odnośnie magazynków ale metalowych.

Gdzieś o coś uderzyłem, może nawet w ładownicach, tak, że w górnej tylnej części te "skrzydełka" wykrzywiłem "do wewnątrz" przez co po wpięciu do repliki zaklinował się o gearbox. Dobre 10 minut kombinowałem zanim wypiąłem bez rozbierania całej czy wyrwania kabelkó ale co się nakombinowałem to moje, więc polecam sprawdzać od czasu do czasu górną część blachy magów.

 

Pozdrawiam

Moja ma już ok 4,5 roku :icon_smile:.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Małe info dla potomnych, bo otworzyłem swojego recoila po 2 latach używania, po tuningu mocowym do 450fps:
 

  • warto wrzucić jakiś prosty MOSFET, aby chronić styki, bo zajechana kostka stykowa ciężko się czyści i jest praktycznie niedostępna w europie
  • nie bójcie się zębatek SHS/Super Shooter (swego czasu chodziły po 60zł na gunfire), wytrzymały u mnie dwa lata na 450fps i nie ma śladów zużycia
  • polecam skleić głowicę tłoka od prometheus klejem do gwintów, ponieważ raz mi się odkręciła
  • tłok prometheus, cud miód, malina, jak nowy a replika przemieliła ponad 30k kulek
  • podkładkowanie i malutkie sorbo do AOE to mus, ja spędziłem kilka dni na dokładnym, spasowaniu i dopasowaniu podkładek, żeby było idealnie i warto!
  • jeżeli silnik, bateria i sprężyna są źle dobrane to wtedy przerywacz zatrzymuje się w dziwnym położeniu i replika przestaje strzelać na single i trzeba przełączyć na chwilę na ogień ciągły
  • po 2 latach selektor do wymiany, ponieważ przeciera się w dziwnym miejscu od samego używania
  • broń boże zgubić plastikowe elementy, które wchodzą między gearbox a upper receiver niedaleko prowadnicy kolby. Nie dość, że upper zaczyna latać i się trząść na wszystkie strony to spada wydajność repliki


To na razie tyle ode mnie. W tym tygodniu w ramach serwisu swojego Hk416 włożę Chimerę Mk.2 i jeśli chcecie to podzielę się swoimi wrażeniami co i jak. Jeśli zaś macie pytania na temat samej repliki i tuningu to też chętnie pomogę.

Edited by Groszq
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Jakiś czas temu złamałem swoją replikę w podobnym miejscu jak tutaj wcześniej opisywany. Wywróciłem się na nią w pełnym sprincie i lecąc na pustaka zasłoniłem nią twarz. Zęby całe, korpus karabinka trochę gorzej ;)

Tym samym doszedłem do wniosku, że skoro całość wymaga naprawy, gdzieś tam kiedyś kupiłem okazyjne Spectre to może warto zrobić jej tuning. Całość poszła znów do KoA. Poniżej przesyłam listę wymienionych części, może komuś przyda się w budowaniu własnego builda. Celem było podniesienie fpsów do 350 (czyli niewiele i z tego co czytałem można to zrobić na stocku) + osiągnięcie natychmiastowej reakcji na spust z poprawieniem skupienia. Replika wróciła do mnie po miesiącu oczekiwania, miałem ją do tej pory na jednej imprezie. Na razie mogę powiedzieć tyle, że reakcja na spust jest duuużo lepsza, preckocking naprawdę robi robotę. Całość jest też wyczuwalnie celniejsza, kultura pracy trochę lepsza (nie słychać charakterystycznego brzdęku, który miały sprężyny od eagle6). Z racji tego, że impreza na której byłem odbywała lesie, to używałem kulek 0.32. Nawet taką wagę hop-up był w stanie unieść i mimo 350 fpsów wypluć na fajną odległość. Generalnie jestem bardzo zadowolony ale wiadomo to dopiero pierwsza impreza i trzeba będzie trochę jeszcze z repki postrzelać, żeby powiedzieć coś więcej.

Co do HK416 czyli poprzedniego buildu - 450 fpsów. Replika sprawuję się bardzo fajnie, niemniej po intensywnym roku strzelanek i milsimów, miałem z nią trochę problemów. Przede wszystkim uszkodziłem r-hopa (moja wina: nieuwaga w trakcie czyszczenia lufy), co już naprawiłem, a po drugie udało mi się uszkodzić tą część: https://www.kingdomofairsoft.com/product-page/prometheus-perfect-tappet-plate  Replika podaje teraz tylko jak pociągnę magazynek do siebie. Muszę wymienić i wracamy do gry.

Sumując, dalej najlepsze repliki jakie do tej pory miałem, mimo kilku przygód ;)

Invoice INV-0535.pdf

36815710_1897636143863046_948151070389960704_o (2).jpg

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...

około 2-3 miesięcy. Za każdym razem pytałem wcześniej ile będzie to trwało i za każdym razem się spóźniali :D

Co do kontaktu to różnie od bardzo dobrego, jeżeli sprawy były proste, do tragicznego jeżeli coś szło nie po ich myśli. Generalnie jak serwis i jego efekty oceniam pozytywnie to nad obsługą klienta mogliby popracować. Niemniej facet ma poważnie i przewlekle chore dziecko, przyjmuje ogromne ilości replik na serwis plus ostatnio mieli przeprowadzkę, więc czasami trzeba znaleźć w sobie trochę zrozumienia. 

Link to post
Share on other sites

Dzieki Trela, ja jestem wlasnie mega wkurzony bo zastanwialem sie nad nim i CAMORAIDS - Sam odpisal mi ze czas oczekiwania 6 tygodni ale ze ma czesci to mysli ze w dwa tygodnie sie upora (zakladalem ze bedzie wiecej czasu wiec o to nie mam pretensji). Natomiast teraz wychodzi ze czesci jakies nie ma, nie odpisuje na mail po 2 tygodnie (do momentu przyjecia repliki, kasy byl kontakt okay)  - szkoda ze tego nie bylo na opiniach sklepu bo gdybym wiedzial jakie ma podejscie do klienta zdecydowanie bym przemyslal sprawe. Jestem wyrozumialy (moje poprzednie repliki byly na innych stanach po kilka miesiecy ale mialem sprawe jasno postaniona a tutaj troche czuje sie zwodzony za nos i jestem jak na razie rozczarowany tym bardziej ze jednak jest to firma ktora wszyscy polecali.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...