Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie :)

Dosyc niedawno natknąłem się pierwszy raz na shellsy od madbulla ( http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5026) i zacząłem zastanawiać się jakby je fajnie wykorzystać. Bardzo podobają mi się strzelby, szczególnie zaś dwururki :)

Zacząłem szukać jakiś ładnych replik do których możnaby użyć owych łusek, ponieważ znalazłem o nich same dobre opinie. W oko wpadł mi ten obrzyn:

Cena takiego cuda to 199$, a to dosyć sporo jak na replikę do której trzeba jeszcze kupić magazynki za 600zł. Pomyślałem, że mogę sobie przecież zrobić sam obrzyna - przecież mechanizm jest dziecinnie prosty. Szukając dzisiaj komponentów na allegro wpadłem na ostre odpowiedniki, jednak łuski od madbulla mają zbyt miękkie spłonki i uległby zniszczeniu. Co się stanie jednak gdy użyjemy repliki takiego obrzyna?

Znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/dwururka-amerykanska-obrzyn-eua-1881-militaria-i5222986380.html

 

Powinno spełnić swoje zadanie, można z tego oddać suche strzały więc po małych przeróbkach powinno smigać :) Co o tym myślicie ?

Link to post
Share on other sites

W tej replice z pewnością lufy są nieprzelotowe więc nic z nich nie wyleci, średnica lufy też pewnie nie odpowiada średnicy shellsa a i pewnie kurek nie posiada elementu odpowiedzialnego za zbijanie spłonki. Więc generalnie nici z pomysłu :icon_smile:

Edited by wally
Link to post
Share on other sites

Około 20 metrów max z wszystkich informacji jakie udało mi się wyciągnąć :icon_smile: Typowa replika do CQB :icon_smile: Tu jest spoko filmik z działania:

 

Jutro napiszę jakąć obszerniejszą wiadomość do sprzedawcy tej repliki, zobaczymy czy da się coś z tego wyciągnąć :icon_smile: Same shellsy od madbulla można odpalić wciskając je palcem także nie powinno byc to trudne dla tej zabawki :)

Edited by -Huppcio-
Link to post
Share on other sites

"Witam,

lufy są przelotowe, lecz replika ma charakter tylko i wyłącznie dekoracyjne., nie można jej przerobić na jakąkolwiek amunicję.

można przeładować i oddać pusty strzał ale kurek uderza o metal."

 

Słabo :(

 

Nawiercić lufy tak, by shells wszedł, potem nawiercić metal za kurkiem i wsadzić tam kawałek choćby uciętego gwoździa, w który uderzy kurek. Dużej filozofii nie trzeba. Ja bym jeszcze do tego wpasował w lufy kawałek cienkościennej rury stalowej, by wzmocnić ten szajsmetal.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja odświeżę temat i mam takie pytanie.Czy replika obrzyna wykonana w całości ze stali,spawana,stalowe lufy w postaci rurek z wewnątrz wklejonymi na stałe lufami od aega,zasilana nabojami od strzelby gazowej typu Tanaka/cam870 a zamiast mechanizmu iglicowego proste dźwignie spustowe jak w przypadku granatników asg.Coś podobnego jak ten rodzimy granatnik m79 kiedyś sprzedawany na allegro i z tego co czytałem to interesowały sie nią władze ale przeszedł i był dopuszczony do obrotu.Czy takie coś byloby legalne?czy musi to być znal/alu zamiast stali w lufach?co z Np. Zaspawaniem częściowo lufy albo zmniejszenia jej przekroju jak jest to w przypadku rewolwerów keseru?myślę że od tego trzeba zacząć przed zaczęciem jakiejkolwiek konstrukcji.

Czy jest ktoś z odpowiednia kto mógłby sie wypowiedzieć w tej sprawie?bo wszędzie gdzie sie czyta o takich konstrukcjach mowa jest że nawet wykonanie części zewnętrznych podchodzi pod ustawę?czy jest w tym troche prawdy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czy replika obrzyna wykonana w całości ze stali,spawana,stalowe lufy w postaci rurek z wewnątrz wklejonymi na stałe lufami od aega....

 

Typ użytego materiału nie ma tu znaczenia (jakiś czas temu wydrukowali M4 z plastiku, strzelające normalną amunicją) Liczy się tu jedynie, czy daną replikę da się w łatwy sposób przerobić na ostrą amunicję.

 

zamiast mechanizmu iglicowego proste dźwignie spustowe jak w przypadku granatników asg..."

 

Bez problemu możesz coś takiego mieć w replice - dokładnie takie rozwiązanie znajduje się w dubeltówce "Mad Max" Haw San'a. (praktycznie wszystko co opisałeś jest właśnie w tej replice, jedynie strzela trochę innymi shellsami, ale o tej samej zasadzie działania)

 

O takie coś: (jak będę miał chwilę to może strzelę jakąś reckę)

 

hawsand.png

 

Pod tym kątem kiepsko widać ramię, ale po naciśnięciu spustu po prostu wypycha ono bolec otwierający zawór w shellsie

 

DSC_1412.jpg

Edited by TechmaN
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czyli wykonanie repliki strzelby dubeltówki

-zasilanej z shellsów gazowych,

-wykonanej w całości ze stali,

-z elementami z alu,

-zamiast baskili i zespolu spustowego/uderzeniowego prosta przekładnia wysuwająca zamiast iglicy śrubkę nie mającą zdolności odpalić prawdziwego pocisku

-w lufie zewnętrznej umiejscowione lufy od aega

-nie dająca możliwości wystrzelić prawdziwego pocisku bez przeróbek

Byłoby legalne?

http://wmasg.pl/pl/news/show/26885?highlight=STAR

Tutaj w newsie przedstawiono replikę m79 g&h,z tego co wiem były one szeroko sprzedawane na allegro.

Działają na tej samej zasadzie co przedstawiona wyżej przeze mnie strzelba(granat gazowy,metalowa konstrukcja,Zamiast iglicy śrubka i prosty mechanizm przekładni czyli żadnego mechanizmu uderzeniowego),i były legalne więc kwestia czy samemu można takie cudo wykonać?

Link to post
Share on other sites

W takim razie sama konstrukcja wydaje sie prosta.Pozostaje mieć dóbr warsztat;)niestety ja nie posiadam;)

 

To zaprojektuj co Ci potrzebne i daj do wykonania - patrząc na mojego Hwa Sana, to sam mechanizm nie powinien Cię kosztować więcej niż 300 zł. Najwięcej będzie Cię kosztowało wykonanie baskili - zwłaszcza jeżeli chcesz mieć ją ze stali (moim zdaniem znaczne przegięcie)

 

PS. Za wykonanie czegoś takiego w całości ze stali, wydasz więcej niż za gotową strzelbę... pomijając już czas na zaprojektowanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...