Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Force Core M4 Series


Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na forum,moim pierwszym pytaniem będzie czy ktoś coś wie o tych replikach? Pojawiły się ostatnio i ciężko mi stwierdzić mimo iż przeszukałem internet czy warto wydać na to swoje złotówki.Jeżeli ktoś coś wie jakaś opinia,recenzja albo choćby czy warto zapraszam do napisania tego niżej.

http://gunfire.pl/tra-pol-9322-ForceCore-new-carbines.html (Wszystkie)

http://gunfire.pl/product-pol-1152205868-Replika-karabinka-FC-122.html

Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

GB jest bardzo ok. W standardzie masz uszczelnioną metalową dysze, stalowe koła z dobrym opóźniaczem, tłok z metalową szczęką, co ciekawsze, z zwężonymi zębami. Działa to ok, a mamy miejsce na wstawienie odpowiednich kół i można tuningować. Łożyska są kulkowe. Dodatkowo ładny chromowany cylinder.

 

W stocku niezła kultura pracy, mnie się podoba jak na wyjęcie z pudła. Silnik normalny, na ferrytowych magnesach. M120/M130/M140 bez problemu pociągnie.

 

NqiYxg.jpg

WrQsVE.jpg

yMTVxM.jpg

ldeEKT.jpg

KYeOkg.jpg

Link to post
Share on other sites

Oglądałem, miałem przyjemność. Specna i Force to taka pomarańcza i mandarynka, wybierz co lepiej Ci smakuję, obie dobre. ForceCore są zbite jak skała, zero luzy gdziekolwiek.

 

Prowadnica metalowa, niełożyskowana, nie mam zdjęć pod ręką. Głowica tłoka łożyskowana. Trzeba pamiętać, że fabryki chińskie baaaaardzo niechętnie umieszczają podwójne łożyskowanie, mają ku temu swoje powody.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://gunfire.pl/product-pol-1152205863-Replika-karabinka-FC-109.html

 

Miałem replikę na 30 minut w rękach więc dużo nie postrzelałem. Zasięg poprawny. Ilość FPS większa niż podana na GF. Repliki mają z m120 włożone i cylinder typ 2 gdzie tutaj powinien być typ3 no ale specjalnie zrobione aby zmniejszyć fps.

363-370fps posiada replika a nie 330fps. Zmiana springa i cylindra i replika naprawdę ok.

Podzespoły chińskie. Silnik siwy zwykły wygląda jak ten z BOYI. Bebechy jak z JG. Komora znalowa z białymi pokrętłami.

Ogólnie fajna replika. Ma dobre spasowanie. Posiada znalowe body. Jedynie duży minus to cena za wysoka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dodam swoje 5 gr jeszcze do tematu. O ile ANR pisze że głowicę tłoka ma łożyskowaną w wersji tej krótkiej co CQB nie ma łożyska.

Głowica tłoka miała nadlewki ale działała. Gumka na głowicy tłoka przepuszczała powietrze więc do wymiany uszczelka. Dysza mosiężna z uszczelką to duży plus.

Smar użyty to chyba klej ... tak lepiącego się smaru nie wdziałem na zębatkach i całej reszcie GB. Po wymianie wzrósł lekko rof :icon_biggrin:

 

Kable tutaj o zgrozo moje zdziwienie jak wyjąłem GB i zobaczyłem to oraz brak śrubki bo gwint zjechany :

 

1015069JP_waxxeqn.jpg

 

Nie żebym najeżdżał na tą firmę bo nikt mi nie płaci no ale jak tutaj nie mówić o takich frykasach :icon_biggrin:.

 

Komora nie lepsza. Pokrętło które reguluje ramie dociskowe to jednorazówka.

 

1015070JP_waxxeqw.jpg

 

Na uwagę zasługują łożyska bo o dziwo dużych luzów nie mają, tłok jest ok. Posiada gruby plastik. Dysza doszczelniana. Sam GB jest dobrze odlany. Dwie połówki jak się złączą to trzymają się bez śrub.

Komory nie ruszałem niestety bo właściciel sobie nie życzył.

 

Edyta:

Co co magazynków. Replika jest wybredna i jest mało miejsca. Posiadam midy boyi o ile wejdą po kopnięciu to w tym momencie komora odchyla się od GB i jest nieszczelność dość spora. Zostaje jakieś 100fps. Gdyby się usztywniło komorę w tedy magazynek nie wejdzie. Inne magi hi-cap cymy też nie chciał jakoś współgrać. Jakiś no name zadziałał.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

 

panowie ktoś może napisać coś więcej na temat replik tej firmy po dłuższym użytkowaniu? Myślałem o Fc 107 jako pierwszej replice ew. z czasem jakiś tuning. Dziwi trochę rozbieżność cenowa gdzie poza długością replik nie widać różnic. Warto się bawić w tą firmę czy lepiej dołożyć 600zł i kupić z wyższej półki?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam ;) Ostatnio na gunfire.pl była promocja na force core 109. Zakupiłem. Dziś właśnie ją otrzymałem. Gdy ją tylko wyciągnąłem z pudełka pozytywne wrażenie wywarło na mnie spasowanie elementów. Nic nie trzeszczy, żadnych luzów. Jedyne co lekko się porusza to "kolba" bo wiadomo czego się spodziewać bo zwykłej stockowej. Replika rozwija średnio 360 fps co jest mi na rękę gdyż na GF w opisie pisze ze ma 330 :D Jedyny minus a zarazem plus to puszka. Plusem jest to że w ogóle jest a minusem że niestety strasznie trąci plastikiem/tworzywem. Replika ładnie leży w dłonie dzięki niestandardowemu chwytowi co jest dużym plusem. Według mnie jest idealnie wyważona. Po dłuższym użytkowaniu nie odczułem żadnego dyskomfortu związanego z ciężarem. Magazynek siedzi ładnie. Nie tworzy żadnych nieszczelności. Zobaczę co będzie jak zakupię jakiegoś mida. Ogólnie replika w "klasie emek do 1000 zł" lub tzw. II klasie spokojnie może konkurować z innymi modelami takich firm jak Specna Arms czy BOYI.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć ;)

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...