Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Force Core M4 Series


Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kudłat_PL dzięki za recenzje, ja posiadam FC-109 więc w sumie to samo tylko z tą dziwną szyną którą już zamieniłem na kolbe.

Czy możesz napisać co warto zmienić w tej replice, oraz czy można zamontować inną sprężynę dla zwiększenia fpsów? Jeżeli tak to na jaką najlepiej żeby zaraz nie wymieniać całego gearboxa.

 

Wiem że replika została zaprojektowana do CQB ale częściej będę jeździć w teren więc zastanawiam się czy nie zwiększyć ilość fpsów np do 410-420? Wyprzedzam pytania po co kupiłem broń do CQB skoro będę jeździł do lasu ( jestem nowym w ASG i zakupiłem replikę pod wpływem emocji promocji :)

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

czy ktoś z Was miał do czynienia z replikami FC-102/FC-103/FC-104? Jeżeli tak, to mam kilka pytań :)

Jakie magazynki pasują? Cymowe wejdą? Czy sposób umiejscowienia magazynka w jakiś sposób wpływa na osiągi i całokształt sprawowania się repliki? Bateria chowana w puszce to wygodne rozwiązanie?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

@miweq - elementy hopup'u i gearboxa w replice FC-108 i FC-109 są identyczne wobec czego jestem pewien, że w pozostałych modelach, o których wspominasz wystąpi ta sama sytuacja - bebechy takie same, tylko "obudowy" inne.

 

Wszystko na temat magazynków już napisałem - które podają, które się wpinają i z jakim skutkiem. Nie mam niestety na testy maga Cymy, więc konkretnie Ci nie odpowiem. Tabelka z porównaniem fps'ów jest kilka postów wyżej.

 

Co do baterii w puszcze - jak dla mnie spoko, warto tylko wymyślić jakiś patent na ukrycie wtyków bo wystające okablowanie trochę psuje widok "koksa" :P

 

DSC_1551.md.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@Kudłaty_PL Zastanawiam się nad lekkim tuningiem tej repliki aby uzyskać jakieś 390-410fps ( więcej będę biegał w terenie) ale gdyby przyszła ochota na CQB to czy nie wystarczy zmienić magazynki na G&G i replika dostaje znowu jakieś 350fps ?

 

Co myślisz ( myślicie ) o takim pomyśle? Idealna sprawa wystarczy zmienić magazynki aby replika była dostosowana do CQB :))

Link to post
Share on other sites

 

Kudłaty_PL Wymieniałeś gumkę na inną oraz baterię na Lipo? Jeżeli tak to czy zauważyłeś znaczącą poprawę?

Na jaką baterię najlepiej wymienić? 7,4V czy 11,5V

 

Jeżeli zdecydowałbym się na srpężynę M130 jakiej firmy będzie idealna do tej repliki?

Edited by gdylu
Link to post
Share on other sites

Witam ;) użytkuję replike FC-109 już od ponad miesiąca i zastanawiam się nad zmianą kolby. I tutaj moje pytanie. Czy w miejsce trzymająca stockową "drucianą" kolbę mogę wkręcić normalnie prowadnice kolby? Normalnie jest tam wkręcona taka imitacja prowadnicy dołączona do repliki. Po jej odkręceniu ukazuje się "gniazdo" lecz nie wiem czy jest ono średnicy odpowiedniej do gwintu prowadnicy. Niżej zamieszczam zdjęcia ;)

 

474dfa28c1d63dd003239763e6fb6e7a.jpg

 

399a470aa3cc346bf5089cdf4b518287.jpg

Link to post
Share on other sites

Co do ruszania się komory hop-up,założyłem na jej koniec starą gumkę hop-up(w miejscu gdzie komora styka się z lufą)gumką ładnie wpasowuje się w otwór gdzie wchodzi lufa wraz z komorą,na razie trzyma się bardzo pewnie ale nie jest powiedziane czy ta gumka się po pewnym czasie nie "ubije".

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

posiadam wersje FC-120... i jestem naprawde ale to naprawde zadowolony. Jak już ktoś wyżej wspomniał..smar, a raczej skorupa która była w GB. po wyczyszczeniu, wypodkładkowaniu replika śmiga jak ta lala. założona M-setka do środka, zasięg skuteczny (rozumiem przez to kartke a4) +- 50m. przy m130 da rade trafić z 80-90 metrów ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...