Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spadak (amerykański) od A do Z


Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pas główny:

M36- pistol belt

Garand- pas z ładownicami do garanda

Bar- pas z ładownicami do Bara

 

Wybierasz jeden model, do niego dopinasz szelki i ewentualne zawieszki. Pasy stosowane są zamiennie w zależności od broni z którą biega nasz zawodnik. Możesz oczywiście zakupić pistol belt i dokupić dodatkowy bandolier na magazynki, to jest najbardziej uniwersalne rozwiązanie.

 

Si, ten podział już rozumiem. Przyglądałem się trochę zdjęciom i nie jestem pewien, czy na pas do BARa da się podpiąć kaburę colta. Jeżeli nie, to rozumiem, że pozostaje kabura m3/m7?

Link to post
Share on other sites

kaburę mjr_nicpon polecał mi m3/m7 - jest to spowodowane tym, że niewygodnie nosi się m1916 przy pasie od BARa, czy z innych względow?

 

Kurcze chyba weszła jakaś nadinterpretacja moich słów.

Po pierwsze.

"Holster, Pistol, M7 i Holster, Pistol, M3 - w zasadzie stworzone były z myślą o załogach pojazdów , gdzie zwykły Holster, Pistol,M1916 stwarzał problemy." Pisząc to miałem na myśli że siedzenie z kabura przy pasie albo wychodzenie przez właz czołgu z ta kabura było problematyczne.

 

Po drugie

"Jeśli masz pas do Garanda M1923 albo pas do BARa M1918 albo M1937, powinieneś nosić kaburę M7 albo M3" bo kabure M1916 nosiło się do pasa M1936 zwanego również i nie bez powodu PISTOL BELT, który ponadto posiadał napę zapinająca pokrowiec na magazynki.

Jesli mówimy o kombinacjach Brońz pasem i kaburą to masz wybór taki :

- Thompson i pas m1936 + colt z z kabura m1916 i odpowiednimi ładownicami

- M1 Carbine i pas m1936 + colt z z kabura m1916 i odpowiednimi ładownicami

- M3 i pas m1936 + colt z z kabura m1916 i odpowiednimi ładownicami

- Garand z pasem m1923 albo pasem M1936 + riggery i do tego kabura m3 albo m7

- Bar z pasem M1918 albo M1937 i do tego kabura m3 albo m7

 

 

Czyli : chcesz kaburę na pas, musisz mieć pistol belt M1936, co eliminuje pas do BARA, co eliminuje z kolei BARA. Są pojedyncze zdjęcia udowadniające ze możesz mieć kaburę na pasie m36 i w ręku bara ale wtedy sobie kombinuj gdzie włożysz zapasowe magazynki :D

To tyle jeśli chodzi o poprawność historyczną, oczywiście to jest tylko ash więc reguły nie są aż tak ścisłe.

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

Mogę wskazać dwa sklepiki:

 

http://www.ahagreat....ilitaria-us_c72

 

http://www.hikishop....4hcd4hfh68f89s5

 

W pierwszym z nich się zaopatrywałem - ceny dostawy dobre, trochę trwa przesyłka, ale można ją śledzić nawet na stronie naszej poczty. Jedna uwaga na wstępie: mundur (właściwie spodnie) trzeba przeszyć, bo się rozłażą na szwach - choć to samo stało się z moim Sturm'em. Oporządzenie jest OK, żadnych problemów jakościowych. Szkoda tylko, że dolar tak skoczył w górę.

 

Drugi sklepik ma lepsze ceny (szczególnie mundury niemieckie), ale niestety, ceny wysyłki znacznie wyższe. Opłaca się brać kilka sztuk, więc trzeba szukać chętnych do wspólnych zakupów.

 

A, jeszcze istotne - oba sklepy wystawiają aukcje na e-bay'u. Ich normalne ceny można sobie darować (są wyższe, niż w sklepach), ale aukcje czasami dają doskonałe efekty (żeby nie skłamać, plecak kupiłem bodajże za 12 USD (z przesyłką), co nawet teraz daje dobrą cenę.

 

Oczywiście, z punktu widzenia ASH jest OK

Edited by Kolba_DK
Link to post
Share on other sites

Mogę wskazać dwa sklepiki:

http://www.hikishop....4hcd4hfh68f89s5

 

 

Nasza GRH Five-O-Deuce bazuje na tych chińskich kopiach M42, cenowo wychodzi porównywalnie co Szturm. Z tym że materiał jest lepszy, napy trwalsze i nie posiada błędów jak Szturm. Paski udowe są właściwe i nie trzeba kombinować z nimi jak w Szturmie. Pasek w kurtce jest z tyłu przyszyty do kurtki a nie jak w Szturmie w którym można go zdjąć.

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

Nasza GRH Five-O-Deuce bazuje na tych chińskich kopiach M42, cenowo wychodzi porównywalnie co Szturm. Z tym że materiał jest lepszy, napy trwalsze i nie posiada błędów jak Szturm. Paski udowe są właściwe i nie trzeba kombinować z nimi jak w Szturmie. Pasek w kurtce jest z tyłu przyszyty do kurtki a nie jak w Szturmie w którym można go zdjąć.

 

Mowa o tym:

http://www.hikishop.com/wwii-us-m42-airborne-jumpsuit-reinforced-p-149.html ?

 

ogółem wolę zainwestować raz, a dobrze, stąd też - jeżeli ten powyższy chinol jest lepszy od sturma, to dopłacę, muszę tylko wiedzieć, jak rozmiarówka u nich wygląda - zamawiałem kiedyś z Chin mundur i L było jak na dziecko.

 

znalazłem też tkie coś:

http://www.sofmilitary.co.uk/101st-airborne-m42-jump-suit.-product,7213

http://www.sofmilitary.co.uk/m42-reinforced-jump-suit.-unissued-look.-product,10867

 

z przesyłką ten droższy wyjdzie ponad 6 stówek, ale możem\ np. wiecie, że jest tak genialny, że warto?

Link to post
Share on other sites

Z rozmiarówka jest troche pogmatwana. Ale u nich raczej nie mieliśmy jeszcze problemów.

 

SOF to drogi sklep, nawet rzeczy Szturma sobie cenią. Gdybyś miał kupić to co podlinkowałeś to lepiej wziętość chińczyka. Produkty z podobnej półki jeśli nie te same, a cenowo droższe.

Jeśli chcesz naprawdę dobry Jump Suit to w SoF jest od Kay Canvas albo sprowadzać m42ke z ATF https://www.atthefro...lts.asp?cat=374 pytanie tylko po co.

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

To i ja spróbuję rozwiać swoje wątpliwości skoro powstał taki temat. Planuję zakup M14 do ASH 101th,(wyjdzie taniej niż Garand, no i nada się również do normalnego ASG), jednakże mam małą zagwozdkę jeśli chodzi o magazynki i ładownice. Czy magazynek od M14 wejdzie do takiej ładownicy?

http://nestof.pl/towar/ladownica-do-m1-carbine-replika

Może to być na wcisk, jednak magazynki m1 i m14 są zbliżone budową i miałem nadzieje na lekkie ułatwienie.

Link to post
Share on other sites

Z rozmiarówka jest troche pogmatwana. Ale u nich raczej nie mieliśmy jeszcze problemów.

 

Pogmatwana, to znaczy? Czy jeżeli napiszę im maila z moimi wymiarami, to wybiorą mi odpowiedni rozmiar, czy czym się sugerować?

 

To i ja spróbuję rozwiać swoje wątpliwości skoro powstał taki temat. Planuję zakup M14 do ASH 101th,(wyjdzie taniej niż Garand, no i nada się również do normalnego ASG), jednakże mam małą zagwozdkę jeśli chodzi o magazynki i ładownice. Czy magazynek od M14 wejdzie do takiej ładownicy?

http://nestof.pl/tow...carbine-replika

Może to być na wcisk, jednak magazynki m1 i m14 są zbliżone budową i miałem nadzieje na lekkie ułatwienie.

 

G&G robi garanda na swoim gb z m14, więc na arcypancernym, którego i na 600 FPS można spokojnie wykręcić, o ile gdziekolwiek kogoś z taką mocą wpuszczą. Magi prędzej rzeczywiście do ładownic BARa.

Link to post
Share on other sites

Harry33'

Po pierwsze magazynek od M14 nie wejdzie do łądownicy od M1 Carbine.

Po drugie chyba masz zamiar brać udział w imprezach z czasu Wietnamu, to oporzadzenie też powinieneś miec z tego czasu.

Edited by Cortes
Link to post
Share on other sites

Pogmatwana, to znaczy? Czy jeżeli napiszę im maila z moimi wymiarami, to wybiorą mi odpowiedni rozmiar, czy czym się sugerować?

 

W sensie żeby samemu do tego dojść. Ale fakt jak wyślesz wymiary nie będzie problemu. Jakimś dziwnym trafem zapomniałem w tamtym poście dopisać ze najlepiej jak wyślesz im wymiary.

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites
Pogmatwana, to znaczy? Czy jeżeli napiszę im maila z moimi wymiarami, to wybiorą mi odpowiedni rozmiar, czy czym się sugerować?

Na stronie http://www.ahagreat.com trzba uważać, bo są dwie kategorie mundurów: ready-made i custom-made (custam tailored made). Podanie im rozmiarów może być odebrane jako zainteresowanie mundurem szytym na miarę, a to już nieco drożej (nie oznacza to, że potraktują zapytanie jako zamówienie, ale po co niepotrzebnie przedłużać korespondencję)

Link to post
Share on other sites

Mam mundur od Chińczyka i od Key Canvas. Mundur od Chińczyka jest lepszy o niebo od Sturma (ten świecący materiał, ah). Naprawdę byłem zadowolony z niego, potem kupiłem Key Canvas i każdy wydany funt jest tego wart. Ten mundur jest zupełnie inny, spodnie mają inny krój, przy nich spodnie Chinola to jak rurki. Wykonanie jest super choć przyznam, że jeszcze w nim nie chodziłem w polu. Naprawdę polecam, jeśli z kasą nie masz problemu - bierz Key Canvas... albo at the front.

 

Co do pasa to ja bym optował za pistol belt i riggerach uniwersalnych do Carbine i Garanda, które ostatnio kupiłem. Przede wszystkim zapakujesz tam cokolwiek ci potrzebne na ASH, magi, kulki, batona itd. Secundo, dla mnie ma znaczenie, że jak dostaję Carbine czy Garanda na inscenizacji, to pasuje do obu. M3 też pasuje do pistol belta. Ty jednak masz Bara więc, pozostaje ci pas dedykowany.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję ogromnie za pomoc, serio. Sam ogarniałbym to najpewniej kilka miesięcy, wydając kasę metodą prób i błędów.

Na dziś zamówiłem:

- pas główny do BARa

- szelki m36

- mundur M42 od chinola (tzn. na dniach zamowię, tylko mi z rozmiarem odpisze)

- pas nośny do BARa

- musette bag

- kaburę M3 lub M7, wciąż myślę nad tym, która będzie wygodniejsza, i czy historycznie mogę się skusić na leworęczną.

 

kojarzycie, czy do spodni pod mundur idą jakieś szelki, coś w tym stylu, i gdzie je dostać?

i jeszcze pytanie o siatkę - na allegro itp tego pełno, ale jedne są gęste, inne mają spore oczka, są z cienkiej i grubej linki. Które są dobre?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję ogromnie za pomoc, serio. Sam ogarniałbym to najpewniej kilka miesięcy, wydając kasę metodą prób i błędów.

Na dziś zamówiłem:

- pas główny do BARa

- szelki m36

(...)

 

Zupełnie zapomniałem, mam nadliczbowy pokrowiec na manierkę M10, nowy (coś takiego, choć innego producenta http://nestof.pl/towar/pokrowiec-na-manierke-usa-replika) - gdybyś był zainteresowany (skoro kompletujesz od podstaw).

Link to post
Share on other sites

Mi chodziło by kupić broń która przede wszystkim nie będzie aż tak raziła na ASH, a przy tym będzie można ją odpowiednio stuningować i dodatkowo będę mógł jej używać na zwykłych imprezach gdzie nie będę iść jako spadak. I m14 wydało mi się najbliższym wyborem. Ale znalazłem takie coś: http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Classic_Rifles_Marushin_Marushin_M1_Carbin_CDX_CO2_Version.htm Warte jest to swojej ceny? Opłaca się czekać i kupować? I czy ktoś wie mniej więcej co siedzi w środku i jaka jest możliwość podkręcenia?

Link to post
Share on other sites

Mi chodziło by kupić broń która przede wszystkim nie będzie aż tak raziła na ASH, a przy tym będzie można ją odpowiednio stuningować i dodatkowo będę mógł jej używać na zwykłych imprezach gdzie nie będę iść jako spadak. I m14 wydało mi się najbliższym wyborem. Ale znalazłem takie coś: http://www.redwolfai...CO2_Version.htm Warte jest to swojej ceny? Opłaca się czekać i kupować? I czy ktoś wie mniej więcej co siedzi w środku i jaka jest możliwość podkręcenia?

 

Po pierwsze co mi się rzuciło w oczy - co Ty chcesz podkręcać? 440Fps to za mało?

Po drugie - jak chcesz poczekać, to proponuję odkładać na Garanda.

Po trzecie - Carbine jest na gaz więc w niskich temp. możesz mieć problemy. Dodatkowo koszty magazynków.

Poza tym tego typu modeli spadacy raczej nie posiadali na wyposażeniu. Prędzej Carbine M1A1 para ze składaną kolbą ( zresztą GG chce wypuścić taki model na rynek tego lata.

Link to post
Share on other sites

Ja w Springfieldzie, który ma być snajperką mam 440fps :)

 

Jak chcesz coś na ASH i coś co da radę na wpółczesnym polu walki bierz Thompsona od TM i podkręć do 350fps. W stoku kulki latają tak wolno, że można je w locie łapać ;)

Link to post
Share on other sites

 

[...]

Jak chcesz coś na ASH i coś co da radę na współczesnym polu walki bierz Thompsona od TM [...]

 

Wish, daj mu szansę, wszędzie tylko te Tomki :maniak_luzik:

Inna sprawa czy mówimy o współczesnym polu walki czy o zwykłych jebankach. O tym pierwszym chyba nie było mowy a na to drugie wystarczy cokolwiek, nawet koszerne ASH

Link to post
Share on other sites

W planach miałem(oprócz imprez stricte ASH) zarówno większe imprezy komercyjne jak i jedno dniowe jebanki typu "raszówka". A widziałem że Pan Cortes posiada M14 stylizowane na Garanda i w sumie zastanawiałem się czy po odpowiednim dłubaniu udałoby mi się zmienić cymkę w M1A1 Carabine(to będzię głównie do ASH, więc wydaje mi się że minimalne odstępstwa mogą się pojawić, zarówno w wersji[kolba czy bez] jak i w bardziej estetycznych aspektach) Będę wdzięczny za wszelkie rady, już teraz zdobyłem multum przydatnej wiedzy i mam nadzieje że czegoś się jeszcze naucze. :)

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to Spadak (amerykański) od A do Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...