Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Razem z kolegą planujemy stworzyć Giety w układzie bullpup. Projekty i roziązania mieliśmy bardzo podobne :icon_smile:

Pomysł wziął się stąd że pasuje nam układ bezkolbowca, chcieliśmy GB v3, no i mieliśmy G36, ponad to u mnie w drużynie zostało wprowadzone ujednolicenie magazynków (wszytko w standardzie STANAG) a do giety sa adaptery :icon_wink:

Natchną nas VHS H&K (właśnie do użycia G36 do przeróbki, a nie szukania innej repliki jako podstawy)

jurisna-puska-VHS-21.jpg

ale nasze projekty trochę się różnią od tego,

a oto i one (oczywiście to tylko komputerowa wizualizacja i wiem że nie najlepsza ale to tylko ogólny zarys) :

 

-mojego kolegi:

11173518_837717879610117_1308487573_n.jpg?oh=86cafd3731f89a949c8efba0e0d0aa46&oe=554F9D42

 

- i mój:

11198744_754998814616907_434874862_n.jpg?oh=4bd544d1a18fe2b887225ea2c9642b63&oe=554F9581

 

Korkus oraz gniazdo magazynka w obu przypadkach nie zostaną zmodyfikowane, chcemy także aby te repliki były w miarę modułowe (to znaczy aby istniała mozliwość szybkiego powrotu do klasycznego G36), baka policzkowa i stopka kolby będa zakładane na korpus z możliwością ich zdjęcia (tak jak kolby), front z chwytem pistoletowym będzie zakładany jak zwykły front do giety, no tylko ze trzeba będzie też podpiąć kable od spustu.

Spust zamierzmy zrobić jako microstyk i z tym nie ma problemu

ale za to pojawia sie mały problem z selektorem ognia, bo nie mamy żadnego sensownego pomysłu na przeniesienie go do przodu i jak na razie w planach jest pozostawienie go z tyły (i tu prośba, jak ktos ma jakiś pomysł to niech pisze).

 

Ja niedługo ruszam z pracami, kolega trochę później ale plany są takie żeby już w czerwcu albo pod jego koniec oba karabinki były ukończone.

Postaram się w miarę na bierząco wrzucać przemyślenia i zdjęcia z prac :icon_wink:

Edited by ColumbMaciek
Link to post
Share on other sites

Chyba nie chodziło tu o to, że chcą taką kolbę montować, tylko o to by zobrazować ogólną bryłę korpusu.

Ale to tylko moje domysły.

 

A i jeszcze : To nie H&K jest producentem VHS jak napisałeś, tylko firma HS Produkt.

Edited by Kopcik
Link to post
Share on other sites

Bateria ma zostać we froncie, jeżeli w czasie dopasowywania części wyjdzie że się nie zmieści w co wątpię to pójdzie do puszki PEQ ;)

 

Co do kosztów to ja zakupiłem już większość części (dłuższy front, chwyt pistoletowy itd) za około 50zł (oprócz samej repliki oczywiście) i zostały tylko częsci na tył, który albo wydrukuję na drukace 3D albo zrobię z pleksji lub innego tworzywa (także jakoś bardzo koszty się nie zwiększą), kolega zamierza większość dodrukować albo robić z pleksji.

(w obecznej chwili mamy matury, więc stwierdziłem że rzucę temat i zobaczę reakcje, może usłyszę jakieś ciekawe pomysły).

 

Garnek rozumiem obawy ale mam nadzieję że się nie zawiedziesz :D

Stwierdziłem że przed zaczęciem pracy można zapytać ludzi, czasem zdarzy się dobra dusza która zwróci na coś uwagę albo podsunie jakieś rozwiązanie.

Ale będę pamiętał o Twojej przestrodze i choćby z tego powodu zrobię to co zamierzam ;)

 

Co do kolby PRS to tak jest to tylko wizualizacja bryły korpusu ;)

 

Przepraszam za pomyłkę firmy i dziękuję za zwrócenie uwagi Kopcik,

już poprawiam :)

Link to post
Share on other sites

Jeden koleś zrobił G36 w wersji Bullpup. W mojej opinii wygląda to średnio. dsc01245wj7.jpg

 

Zapomnij o możliwości szybkiego powrotu do klasycznej wersji G36. To niewykonalne.

 

Co do gearboxa to masz dwie opcje. Bawić się z montażem V6 z klasyczną głowicą cylindra co może wymagać przeróbki popychacza lub modernizować V3. Da się "położyć" koszyk silnika, ale co wtedy z antiriversalem? Chyba, że podoba Ci się taki "ulep" jak ze zdjęcia powyżej. Jest jeszcze opcja GB z Mp40 AGM, ale jak go dorwiesz to już nie wiem. Jedyne sensowne wyjście to zasilanie gazowe które swoje kosztuje. Jak widzisz, problemów jest masa. Trzymam kciuki za powodzenie projektu, przemyśl sobie wszystko na spokojnie patrząc na arkusze maturalne :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Bullpupy z V3 niemodyfikowanym wyglądają średnio, za długa stopka psuje cały efekt. Można położyć silnik nie wycinając antireversala, tylko trzeba go położyć w drugą stronę, usuwając spust. Kosz silnika robi się wtedy z wygiętej blachy, albo drukuje w 3d i mocuje od spodu gearboxa. Spust można zrobić dwojako, albo mechanicznie na kikucie spustu zrobić cięgno, albo wywalić całą kostkę stykową i w miejsce przerywacza włożyć mikrostyk i spust z selektorem programować na elektronice.

Link to post
Share on other sites

Jeśli priorytetem jest możliwość szybkiego powrotu do wersji niezmodyfikowanej, to w grę wchodzi chyba tylko maskownica kryjąca oryginalny chwyt pistoletowy i wizualnie łącząca go z kolbą... plusem jest, że pewnie zmieści się w niej jakaś nieduża bateria.

 

Czortkot, masz może gdzieś schemat analogowego układu do zrobienia spustu z przerywaczem na mikrostyku?

Link to post
Share on other sites

Bullpupy z V3 niemodyfikowanym wyglądają średnio, za długa stopka psuje cały efekt. Można położyć silnik nie wycinając antireversala, tylko trzeba go położyć w drugą stronę, usuwając spust. Kosz silnika robi się wtedy z wygiętej blachy, albo drukuje w 3d i mocuje od spodu gearboxa. Spust można zrobić dwojako, albo mechanicznie na kikucie spustu zrobić cięgno, albo wywalić całą kostkę stykową i w miejsce przerywacza włożyć mikrostyk i spust z selektorem programować na elektronice.

 

Jak się montuje elektronikę to antireversal przestaje być potrzebny :icon_wink: Pomysłów i propozycji padło już co nie co. Niech teraz autor zdecyduje. Życzę powodzenia w budowie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

to na początek przeproszę za takie opóźnienia ale trochę ciężko było znaleźć czas bo praca, remont i przeprowadzka ale jakoś udało nam się z kumpelm spotkać i...

 

i zrobiliśmy przymiarki (np z tektury), wiem że nie wygląda to jakoś super ale mamy nadzieję bardziej się popisać docelowym wygladem... :)

11639514_778089358974519_1267462999_o.jpg?oh=6a2a3c74fc527afbce6d4e77752f25db&oe=558775B6

 

pomalowaliśmy i wycieliśmy front oraz przetestowaliśmy kilka ułożeń górnej szyny

 

11649195_778089375641184_43192470_o.jpg?oh=88e66ed89ec9f34943d08095bf630e11&oe=55878AE8

 

zrobiliśmy zakupy typu kable, mikrostyki i żywice

zobaczy co nam z tego wyjdzie ;)

 

czeka nas trochę czytania i przyswajania teorji bo jakos nigdy nie było okazji żeby się żywicą zająć :P

ale za to np mosfet już gotowy :D

Link to post
Share on other sites

we froncie została wycięta dziura na wymiar i odpowiednio dociłem chwyt

nie został jeszcze przymocowany bo najpierw pójdą kable i spust żeby było łatwiej to zamontować ;)

potem najpewniej od środka zaleje żywicą do okoła, może jakaś wzmacniająca śruba pójdzie :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...