Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

101 DPD wspólcześnie


Recommended Posts

witam,

 

szukam namiarów na rekonstruktorów współczesnej 101 DPD w umundurowaniu ACU,

 

najbardziej zależało by mi na namiary na jakieś gurpy z woj. lubuskiego.

 

jeśli powtarzam temat, proszę o link i zamykam swój temat.

 

dzięki bardzo za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Mundur UCP, nie ACU. :D

 

Jaka wersja M4? Airborni ostatnio zwykli używać wersji RAS, praktycznie zawsze mają na niej PEQ'a.

Przydał by ci się też hełm, z blaszką na montaż NVG (standardowe wyposażenie), ja się w to jeszcze nie bawiłem bowiem "oryginalne" rozwiązanie to przykręcenie blaszki do hełmu (bez naciągów).

 

Z broni jeszcze należy wyróżnić M249 Paratrooper Gen II (inna kolba, po jednej szynie na każdym boku, standard PEQ). Elcan (tutaj już bywa różnie). Na pewno nie używa się ACOG'a na M249 Para, to jest wykorzystywane tylko przez USMC. Sam się zbieram na zakup i przeróbkę M249 ale to już grubsza sprawa. Kolby jako tako nigdzie nie znalazłem i prawd. takowy odpowiednik ASG nie istnieje. :(

 

Jeżeli chodzi o taktykę, pod uwagę weź to że 101'sza straciła jako tako "status" Airbornów (nazwę zachowali ze względów historycznych). Obecnie nie skaczą na spadochronach tylko są desantowani przez śmigłowce, czyt. Blackhawki.

Link to post
Share on other sites

m4 z risem, nie wiem czy to wersja RAS...

na niej ma niestety ACOG ... hełm jest do zakupienia cały czas.

 

Możesz pisząc o sprzęcie załączać jakieś linki ze zdjęciami, nie zawsze wiem o czym mówisz a szukając nie jestem pewien, czy dobrze znalazłem.

 

dzięki bardzo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...