Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regeneracja LiPo


Recommended Posts

Pany, pomocy. Zajechałem dziś chyba Lipola (nówka sztuka).

 

Na strzelance dojechałem go do momentu, w którym silnik nie kręcił. I co najlepsze stało się to ze strzału na strzał. Nie słyszałem spowolnionego kręcenia wcześniej abym mógł zareagować.

Napięcie na celach spadło do około 2v. Na przerwie podłączyłem ją do Redox LiPo Balance charger (taka mała za 40zł, ładuje po kablach balansera) i skubana podładowała mi ją do prawie 8V (sprawdzone elektronicznym testerem baterii z alarmem, nie! multimetrem bo pożyczyłem :icon_cry: ). Ładowarka ma przecież diody sygnalizacyjne więc mierzyć powinna Volty. Najlepsze, że jeszcze nie skończyła ładować, kiedy ją odłączałem. W domu zauważyłem lekkie spuchnięcie jednej celli.

 

Do ilu V maksymalnie ładuje się takie LiPo, nie powinno do 7.4? Mam Turnigy 25-50C 1200maH 7.4V

Co mam robić? Coś szególnego czy olać i korzystać dalej?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Maksymalnie naładowane ogniwo ma chyba coś około 4.2 V. Czyli nie to jest problemem. Jest nim raczej to, że rozładowałeś do 2V na celle. Ale jak tylko spuchło, ale działa to używaj. Uważaj jednak, by nie uszkodzić mechanicznie pakietu. W ramach środków ostrożności możesz zainwestować w torebkę na baterię lipo i tak przechowywać pakiet.

Edited by Kopcik
Link to post
Share on other sites

Maksymalnie naładowane ogniwo ma chyba coś około 4.2 V. Czyli nie to jest problemem. Jest nim raczej to, że rozładowałeś do 2V na celle. Ale jak tylko spuchło, ale działa to używaj. Uważaj jednak, by nie uszkodzić mechanicznie pakietu. W ramach środków ostrożności możesz zainwestować w torebkę na baterię lipo i tak przechowywać pakiet.

 

Dzięki za info. Co do pudełka, wymuruję sobie klocek/schowek z przykrywką.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...