Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Koleżanki i Koledzy,

Buduję od podstaw replikę. Poniżej opiszę co i dlaczego wybieram nie mniej nie wiem wszystkiego mam nadzieję że uda nam się razem dojść do jakichś konkluzji.

 

Zewnętrze:

  1. Body CA SR25
  2. Lufa 18' CA
  3. Tłumik 63/4' Madbull barrel extension (zamiast 'komór' tłumiących mamy tunel 8,55mm na lufę wewnętrzną)
  4. Składana kolba dedykowana do CA ( http://www.ebay.com/itm/281673922250 )
  5. Front 16,2' Wire cutter G&P
  6. Chwyt PSG style KA

 

Wnętrze:

  1. Lufa Orga 6,00x650mm
  2. Komora Pro Win
  3. Flat hop Firefly czerwony + miękka guma Promyka

I tu zaczyna się dylemat Mancraft Pdik v2 czy Polarstar fusion engine? Ma ktoś doświadczenie? Albo jakiekolwiek porównanie między tymi dwoma?

Link to post
Share on other sites

Jak masz kasę zeby sobie wybierac lepiej wez polarstara albo wolverina. One sa oparte na elektrozaworach w przeciwienstwie do tego od mancrafta. No i w mancrafcie nie uświadczysz opcji full auto. Jedynie semi (choc w sr to chyba nie tragedia)

 

Generalnie mówiąc Wolverine SLP to nawet nie jest opcją. Taka konwersja nie jest w stanie osiągnąć więcej niż 560 fps. Co daje mi normalny gearbox.

 

Polar Star tak jest nowocześniejszy niż Mancraft ale:

  1. To jest konwersja głównie dla karabinów szturmowych i 80% funkcjonalności FCU jest też do karabinów szturmowych kierowana.
     
  2. Fusion engine pracuje na 80 - 160 PSI jako maksymalnym ciśnieniu. Użytkowanie repliki na maksymalnym możliwym przełożeniu - moim zdaniem nie znalazłem o tym żadnych informacji w sieci, a doświadczenie z FE mam na poziomie czytałem w sieci i widziałem kilka filmów na YT- może prowadzić do szybkiego zużywania się części. Mancraft pracuje na 90 - 280 PSI co raczej daje większe szanse bez awaryjnojści na 160 PSI - takie mam zamiar stosować

żródło: http://www.bingoairs...engine-reviews/

 

Mancraft z kolei:

  1. Poprzednia wersja PDiK nie była zbyt precyzyjnie wykonana, miała problemy z blokadą spustu - przynajmniej tak wynika z recenzji i testów na Bingo Airsoft.
     
  2. Kojarzy się ludziom z dziurami w policzkach i wybitymi zębami - a przecież nie o to mi chodzi.
     
  3. Nie za dużo wiadomo o drugiej generacji PDiK

źródło: http://www.bingoairs...-engine-review/

 

Zasadniczo jestem w kropce FE gwarantuje precyzje i stabilność osiągów, PDiK niezawodność i 'zapas mocy'. Ma ktoś może jakieś spostrzeżenia albo doświadczenie? Kolejną sprawą jest jak dokładnie wyliczać ilość gazu jaką powinienem dostarczać do lufy?

mając pojemność lufy:
73513,27 mm^3 co daje nam 0,07l

Co prowadzi do pytania ile l/s chcemy będzie ok? w AEG czy Springach to dosyć proste wkładamy do gb odpowiedni cylinder do lufy i jest mniej więcej ok. W wypadku zastosowania jakiegokolwiek silnika gazowego wymusza dostosowanie przepływu gazu (l/s) do lufy. Inaczej jeżeli będziemy mieli albo za duże albo za małe ciśnienie w lufie. Ma ktoś doświadczenie w tej materii? Cienki jestem z mechaniki gazów :icon_wink:

Edited by lordkun
Link to post
Share on other sites

Kolego.

 

Jeśli DMR to tylko polarstar !

Dlaczego ? odpowiedź jest bardzo prosta: masz regulację dawki.

W MC masz stałą pojemność zbiornika buforowego, i regulujesz dawkę wyłącznie ciśnieniem.

 

Więc dobierając parametry do długości /średnicy lufy i wagi/jakości kulki musisz mieć możliwość regulacji dawki.

 

Poza tym w P* masz dużo więcej możliwości tuningu. Fusion Engine pracuje stabilnie do 120 PSI.

Edited by OFF
Reklama grupy usunięta.
Link to post
Share on other sites

Strzelam się dużo lat, wiem jak to wygląda w Mazowieckim, to głównie wina jakich mamy tu rozważnych i ogarniętych graczy. Jaki mod nie wybiorę mogę spokojnie 'komisyjnie' zaplombować reduktor. Używałem przez kilka sezonów konwersji Mancrafta do repliki VSR nigdy mnie nie zbanowano. Bo nigdy nikogo umyślnie czy nieumyślnie nie uszkodziłem.

 

Ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o nowej generacji silników PDiK?

 

Kolego.

 

Jeśli DMR to tylko polarstar !

Dlaczego ? odpowiedź jest bardzo prosta: masz regulację dawki.

W MC masz stałą pojemność zbiornika buforowego, i regulujesz dawkę wyłącznie ciśnieniem.

 

Więc dobierając parametry do długości /średnicy lufy i wagi/jakości kulki musisz mieć możliwość regulacji dawki.

 

Poza tym w P* masz dużo więcej możliwości tuningu. Fusion Engine pracuje stabilnie do 120 PSI.

 

Fizyka nie jest mi kompletnie obca więc wszystko da się wyliczyć :icon_wink: FE ma wiele ustawień których nie potrzebuje. Jeśli nie liczyć ustawienia go w tryb milsim, oraz ustawienia dawki gazu i strzelania z 'otwartego zamka'. PDiK i tak strzela z otwartego 'zamka' jedynym problemem będzie wyliczenie ile gazu potrzebuje? Czy coś pomijam? Stosowaliście już nowy PDiK? Bingo Airsoft recenzował poprzednią wersję.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Kolega prosił bym się wypowiedział ale jedyne co powiem, to, że u nas da się wyregulować dawkę gaz - ino jedynie ją zmniejszyć i to fizycznie poprzez wkładki do cylindra z gazem :icon_wink:.

 

Blokada spustu w PDiKs działa jak w normalnym szkielecie Gb - bo jest taka sama :icon_razz:. W PDiK fakt, blokada jest słaba i delikatna ^^.

 

 

 

Polarstar za to z tego co ja przynajmniej kojarzę wprowadził w swoich zestawach elektrozawory do 200PSI zamiast tych 120PSI jakiś czas temu i chyba są one w standardzie (kiedyś były do kupienia jako 'ulepszenie') ^^.

Link to post
Share on other sites

Kolega prosił bym się wypowiedział ale jedyne co powiem, to, że u nas da się wyregulować dawkę gaz - ino jedynie ją zmniejszyć i to fizycznie poprzez wkładki do cylindra z gazem :icon_wink:.

 

Blokada spustu w PDiKs działa jak w normalnym szkielecie Gb - bo jest taka sama :icon_razz:. W PDiK fakt, blokada jest słaba i delikatna ^^.

 

 

 

Polarstar za to z tego co ja przynajmniej kojarzę wprowadził w swoich zestawach elektrozawory do 200PSI zamiast tych 120PSI jakiś czas temu i chyba są one w standardzie (kiedyś były do kupienia jako 'ulepszenie') ^^.

 

 

Czyli problem dostosowania dawki gazu jest rozwiązany. Pozostaje kupić jeden czy drugi zestaw i zaczekać na paczki z bodykitem z HK ;) Postaram się to poskładać do kupy w przeciągu miesiąca i dać znać co wyszło.

Link to post
Share on other sites

Polarstar ma w standardzie zawory do 200 PSI.

Jednak ze względu na konstrukcję wewnętrzną 120 PSI to jest max jakie używane.

 

Jeśli planujesz więcej jak 650 FPS - pozostaje ci tylko Mancraft.

 

Poza tym inne mody musisz przerabiać (nie ma dedykowanych rozwiązań) , a MC ma dedykowane rozwiązanie do V2LONG.

Edited by Spajda
Link to post
Share on other sites

Polarstar ma w standardzie zawory do 200 PSI.

Jednak ze względu na konstrukcję wewnętrzną 120 PSI to jest max jakie używane.

 

Jeśli planujesz więcej jak 650 FPS - pozostaje ci tylko Mancraft.

 

Poza tym inne mody musisz przerabiać (nie ma dedykowanych rozwiązań) , a MC ma dedykowane rozwiązanie do V2LONG.

 

Po reanalizie wszystkiego co tu przeczytam też skłaniam się ku PDiK.

Link to post
Share on other sites

Po co nam tyle FPS jak nie ma naprawdę dobrych kulek do tego...

 

Mój wybór padł by na Polara lub Valkena V12. Oba "silniki" pozwalają nam na dokładna regulację czasów dyszy, dawki gazu, opóźnień popeta, rof, seria, blokady snajperskie itd.

 

Obecnie mam Valkena V12 i zaczynam testy. Zapowiada się ciekawie. Na stockowej dyszy przy ciśnieniu 75psi jest 330FPS @ 0,30g i piękne skupienie na 45-50m!

Nie bawię się w snajperstwo. Uwielbiam szturm :teeth:

Link to post
Share on other sites

Po co nam tyle FPS jak nie ma naprawdę dobrych kulek do tego...

 

Mój wybór padł by na Polara lub Valkena V12. Oba "silniki" pozwalają nam na dokładna regulację czasów dyszy, dawki gazu, opóźnień popeta, rof, seria, blokady snajperskie itd.

 

Obecnie mam Valkena V12 i zaczynam testy. Zapowiada się ciekawie. Na stockowej dyszy przy ciśnieniu 75psi jest 330FPS @ 0,30g i piękne skupienie na 45-50m!

Nie bawię się w snajperstwo. Uwielbiam szturm :teeth:

 

To offtopic, do szturmu mam zwykły AEG na 550FPS. Jak bym szukał mu zastępstwa pisał bym w innym dziale. Chce zbudować dmr, chcę mieć 760 FPS i to właśnie mam zamiar osiągnąć. Jeżeli nie wejdę na kilka strzelanek w pełni to uszanuję i zrozumiem. To i tak replika głównie na simy i snajperskie zawody.

Edited by lordkun
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Mam nadzieje wszystko zadziała. Jak wszystko mi przyjdzie poskładam to do kupy i dam znać jak wyszło.

 

Chwilę to trwało, skorupa jest już gotowa, maluje się do weekendu. Czekam na fakturę z Mancrafta oraz na kilka małych części. Spodziewam się że będę miał coś do powiedzenia co do tego jak to wszystko razem działa w okolicach trzeciego tygodnia sierpnia.

 

Udało się wszystko poskładać do kupy z niewielkimi perypetiami. W sobotę pojadę ją przestrzelać oraz zrobię kilka zdjęć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

To offtopic, do szturmu mam zwykły AEG na 550FPS. Jak bym szukał mu zastępstwa pisał bym w innym dziale. Chce zbudować dmr, chcę mieć 760 FPS i to właśnie mam zamiar osiągnąć. Jeżeli nie wejdę na kilka strzelanek w pełni to uszanuję i zrozumiem. To i tak replika głównie na simy i snajperskie zawody.

 

Wytłumaczcie mi proszę, na cholerę komu 760fps? Hopek przy tej mocy zdechnie, a kulek ciężkich brak... no chyba, że węglikami kolega dysponuje. Z doświadczenia wiem, że przy gazowych snajpach ustawia się mniej fps niż w aegach czy springach, a prędkości wylotowe na ciężkich kulkach są i tak większe. Z tego co pamiętam, to RAMy tyle miały i strzelały bez hopa, na rybkach... produkt był banowany na większości imprez i się nie przyjął.

Link to post
Share on other sites

Rybki wykluczyły HU bo miały stateczniki, nie przyjęły się głównie dla tego bo strzelały na 800 fps serią druga sprawa była taka, że amunicja była nie do dostania. W swoim czasie kilka osób w moim otoczeniu miało takie repliki...

 

Ostateczny build:

 

Zewnętrze:

Body CA SR25

Lufa 18' CA

Tłumik 63/4' Madbull barrel extension (zamiast 'komór' tłumiących mamy tunel 8,55mm na lufę wewnętrzną)

Składana kolba dedykowana do CA ( http://www.ebay.com/itm/281673922250 )

Front 16,2' Wire cutter G&P

Chwyt PSG style KA

Luneta Hawkeye 6x44

 

Wnętrze:

Lufa Orga 6,00x650mm

Komora Pro Win

HU miękki Ultimate

Drop in Kit PDiK v2 long Manrcaft

Reduktor Mancraft

 

Ostateczny wynik to 710 FPS na wykręconym w mniej więcej 80 reduktorze, powyżej tego jest ciężkie do ustawienia. Replika została poskładana i dostosowana przez załogę Capri ASG

 

Testowane kulki:

Kalasznikov 0.43 - wynik niezadowalający po oddaniu około 100 strzałów testowych kulki są mało powtarzalne powyżej 60m - co moim zdaniem niej graniczną odległością strzału przy tej replice.

 

Cel:

Arkusz styropianu mniej więcej wielkości sylwetki, dystans 90-110m (dalmierz na komórce podaje 96m, pomiar na google maps 110m), warunki pogodowe, lekka mżawka wiatr w twarz.

 

Zdjęcia:

http://serwer1327124.home.pl/zen/image/dmdcscnzbqmq/600/600/limit/custom.2,0.3,0.4,0,0,0,0.10,100.11,0/

http://serwer1327124.home.pl/zen/image/wbnvtbqmvhxy/600/600/limit/custom.2,0.3,0.4,0,0,0,0.10,100.11,0/

http://serwer1327124.home.pl/zen/image/scjqybpsmmjs/600/600/limit/custom.2,0.3,0.4,0,0,0,0.10,100.11,0/

 

 

 

 

Za tydzień powtarzam test na kulkach valken 0.43, Blasterach 0.43, King Arms 0.40 raz Hammerson Combat 0.43g

Link to post
Share on other sites

Hammersony są białe, valkeny są czarne. Rakiet się boję jeżeli mówimy o tym samym. Mam bardzo ciasną lufę i boje się wynalazków GFC :icon_wink:

 

Co do kolby jest bardzo wygodna, ale przedewszystim składa się ładnie i idealnie pasuje do mojego phantoma :icon_wink:

Ar ju siur? http://shop.ehobbyasia.com/hammerson-combat-0-43g-precision-bb-500-pellets.html#.Vfa4bZdGSGc

 

Rakiety 0,45g są ok, ale różne serie się ludziom trafiały. przez pdi 6,01 przepuściłem ich ok 600sztuk i nie uświadczyłem zacinki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...