Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Bez piłowania i tak się nie obejdzie bo PKiD trochę wystaje :icon_wink:. Ja mam dosłownie 1 mag CA, szukam więcej, za niedługo powinny mi zjechać chińczyki różnych marek i będę sprawdzał.

 

Pierwsze przyjechały valkeny, jak dam radę jutro nabić butle będzie nowy test tym razem na normalnej strzelnicy z imadłem i w ogóle. :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No cóż, problem jest taki że wszystkie kulki po za kałaszami są czarne, muszę wymyślić jak je jakolwiek ustawić, bo nie umiem :/ nie wiedzę ich w lunecie więc ciężko jest stwierdzić co wyszło a co nie :/

 

Ponad to pojawił się problem z regulatorem Mancrafta, utrzymanie na nim stałego ciśnienia bez modyfikacji to ciężka sprawa. Żeby nie strzelać na pełnej mocy (540 fps na 0.43) spodkładkowałem gwint regulacji co nie pozwala mi przekroczyć ~710 fps. Czyli jakieś 70% mocy. Zamontowałem również paintballowy reduktor na butli który podaje równo 300 PSI oraz ASĘ (czyli 'gniazdo' butli, mam dzięki czemu mam tylko mambę bez mikroline jakie montuje Mancraft). Dodatkowa redukcja i ASA dodatkowo stabilizuje procję gazu. Na przestrzeni 100 strzałów mitygacja FPS to średnio 1,9 fps :D

Link to post
Share on other sites

Może nie ma się czym chwalić ale ogólnie magazynki kupione na allegro, z serii noname za 25 złotych podają u mnie bez problemu nawet kulki 0.45... i nie są to hicapy. Zauważyłem natomiast inna rzecz. Przy maksymalnym ciśnieniu (18 bar bez przerobek) stabilność jest mniejsza niż przy 15 barach na tych samych kulkach i wadze. Mam na myśli różnice fps przy strzale i zasięg. Jest opcja ze przy większym ciśnieniu gdzieś ucieka mi trochę powietrza i są wahania?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po kilku próbach udało mi się osiągnąć stabilny powtarzalny wynik. O tym za chwilę, najpierw ostateczne modyfikacje:

  • paitablowy reduktor SLP ( http://www.ebay.com/...g-/381342629267) - stabilizuje ciśnienie nie pozwala przekroczyć 300 PSI
  • regulator markera paintbolowego regulacja 0-850 PSI ( pozwala mi na regulację ciśnienia między 0 a 300 PSI - obsługiwany kluczem ampulowym, ergo sam się nie odkręca jak regulator mancrafta)
  • wymienione microline wewnątrz samego dropinkitu na grubsze i mniej elastyczne - łatwiej nałożyć ASĘ po czyszczeniu, nie ma możliwości pęknięcia od ciśnienia na jakim pracuje

Zmiany te powodują iż na 100 strzałach na kulkach valken różnica fps to 1,4 fps - co w praktyce oznacza że kulki lecą na tyle powtarzalnie na ile to możliwe.

 

Po wymianie gumki i dystansera na zestaw prometeusza (niebieska guma flat, niebieski dystanser flat) przy użyciu kulek valken 0.43 efekty są następujące. Na pół osłoniętej strzelnicy dystans 100m wiatr boczny 9km/h strzelając do butli po płynie chłodniczym 5l (wymiar około 40x30 cm) 6/10 kulek trafiło w cel. Optymalna prędkość dla tych kulek to 682 FPSy.

 

 

Czy zna ktoś miejsce w granicy 50 km od warszawy gdzie można by spróbować strzelić dalej? Jestem ciekaw maksymalnego zasięgu.

Edited by lordkun
Link to post
Share on other sites

Dobrze wiedzieć, że nie trzeba 9J, aby tak niosło ;) Mógłbyś zmierzyć kiedyś ile na takim ustawieniu masz FPS na 0,43, tak dla potomności, bo pewnie energię wylotową na cięższych kulkach masz wyższą niż na 0,2.

 

Niektórzy hejtowali gumkę promyka do flat hopa, ale chyba jednak nie jest taka zła.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...