Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzień dobry, sfajczył mi się mosfet w mojej emce, w związku czym szukam nowego.

 

Jestem zielony w temacie mosfetów, a i znajomy serwisant, który się opiekuję emeczką stwierdził, że nie wiadomo co polecić, bo wszystkie się psują. Czy coś takiego.

 

Mam emkę Specna Arms z kablami w prowadnicy kolby.

Mosfet ma być mały i prosty, bez bajerów typu burst.

Aktywny hamulec jest mile widziany, acz NIE wymagany.

 

Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Buniek92

Edited by Buniek92
Źle wybrany dział.
Link to post
Share on other sites

Jefftron, nowy gate, zrób sam.

 

Ja wybieram Jefftrona bo jest bardzo tani, prosty, dla leniwych dostępny z bardzo fajnymi przewodami, wystarczy położyć.

 

Nowy Gate to już nie ten stary, produkty poszły do przodu, nie fajczą się jak kiedyś. Dobry sprzęt, cena wyższa, ale ciekawsze modele.

 

Zrobić samemu, najtaniej i sam kontrolujesz jakość.

Link to post
Share on other sites

Mam dwie lewe ręce, nie mam lutownicy, poza tym spotkałem się z opinią że lepiej wziąć "kupny" mosfet niż samoróbkę, aczkolwiek nie wiem ile w tym racji

 

Twoja opinia na temat Jefftrona brzmi przekonująco. Prawdopodobnie właśnie na niego się zdecyduję.

 

Dzięki, Patryk.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze przydałoby się sprawdzić w tej Twojej eMce czy może szczotki na silniku nie sa zajechane albo przynajmniej warto jej wymienić , bo mogą sfajczyc jeszcze niejeden mosiek... Jefftron polecam, a jakże, dają radę, ale i "rodzima" produkcja nie jest najgorsza (wmasg), szczególnie jeśli chodzi o brak miejsca w kolbie- użytkownik QBSON6654 w komisie sprzedaje takie fajne wtyczkowe (niewiele większe od wtyczki T-deans).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witajcie. Poczyniłem moduł z mikrokontrolerem do sterowania przez mosfeta. Zadaniem było zrobienie maleństwa z sporymi możliwościami. Cena nie "zabija" więc jak ktoś marzył o mikroprocesorowym sterowaniu to zapraszam. http://forum.wmasg.pl/topic/18905-tranzystor-fet-w-obwodzie-aeg/page__st__800?do=findComment&comment=2127908

 

Zapraszam.

Jeśli będą potrzebne inne funkcjonalności - bo każdy ma swoje potrzeby - to jeszcze się trochę wolnej pamięci zostało.

W planie jest druga wersja płytki z mosfetem do hamowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...