Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Air Bow - Konwersja ASG do Łuku


Recommended Posts

Witam, obiecałem więc wrzucam post na temat zabawki, nad która ostatnio pracowałem. Sami oceńcie efekty.

 

Trochę opisu technicznego.

Do wykonania konwersji użyłem

cylinder - zwykła aluminiowa, polerowana wewnętrznie.

Tłok z SWD stockowy , z lekko spiłowaną głowicą i mniejszym oringiem

Lufa - Stock z SWD bodajże 500mm

Komora hop up dorabiana :icon_biggrin:

Reszta jak widać na filmiku / zdjęciu

 

Jedyne co mnie bardzo zaskoczyło, to zasięg w porównaniu do fpsów. Jak powszechnie wiadomo, nie jest on liniowy, lecz tu bardzo wykroczył poza skalę. Na chronometrze UFC pokazało 260-270 fps, co jest niemożliwe. Zasięg sięga granic 50-60 metrów a prędkość kulki jest porównywalna do kulki wystrzelonej z cymki 048 posiadającej ~400 fps. Wydaje mi się że to zasługa długiego cylindra (45cm)

 

PS. Przepraszam za film kręcony w pionie (mam ułomnego kolegę :teethh: )

 

https://youtu.be/hPP84MSbBXg

 

11637997_1444320199207437_14096193_n.jpg?oh=1da941defcd8e09f3c0e7e4f01ab1b03&oe=558C8262

Link to post
Share on other sites

Risy są u góry, celownika niestety nie posiadam, też wpadłem na ten pomysł lecz wydatek nie mały na dobry green laser.

Co do automatycznego przeładowywania hmm... może dałoby się w jakiś sposób to rozwiązać, pomyślę nad tym :D

Link to post
Share on other sites

Sam myślałem na łukiem lecz wystająca rurka trochę zdawała mi się dziwna. Co innego kusza z krótką lufą,magazynkiem od wariorra i zespołem spustowym.

 

Mimo to sam chyba se zrobię coś podobnego :] Jako,że lubię robić sobie roboty pokombinować można z łukiem bloczkowym +10 do wyglądu :icon_razz:

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

 

Mimo to sam chyba se zrobię coś podobnego :] Jako,że lubię robić sobie roboty pokombinować można z łukiem bloczkowym +10 do wyglądu :icon_razz:

Nie do końca, Ramiona a dokładniej bloczki w łuku bloczkowym dają energię, więc by mieć jakąkolwiek siłę naciągu musisz naciągnąć ramiona do samego końca by bloki załapały. A co za tym idzie musisz mieć na tyle długą strzałę i długi cylinder, co przekłada się na to że łuk będzie nie wyważony i cylinder bedzie bardzo z przodu wystawać co zmniejszy komfort użytkowania. :(

 

Następna będzie kusza z 600FPS?

Mega sie jaram kuszami ale używając kuszy szybkostrzelność spada o jakieś 70% :<

A co do legalności to nie mam pojęcia, zwykła na bank w polsce zabroniona a z konwersją to bóg jeden wie :D

Link to post
Share on other sites

morf widzę, że wrzuciłeś foto :D Świetny system podawania kulek, prosty, skuteczny.

A co do bloczka, mam takowy i jest jeden problem, energia cięciwy. Trzeba by mieć dobre sprężenie i tłumienie w cylindrze by ramion od zbyt gwałtownego odpuszczenia nie uszkodzić. Kto strzelał z bloczka ten wie co może zrobić pusty strzał.

Do Hoyta tego nie wstawię (za mocny 70 funtów), ale może jakiegoś używanego z małą siłą ? czemu nie :P

 

Tak czy siak 11/10 morf !

Link to post
Share on other sites

Ukesu, hmm szczerze to o bloczkowych łukach wiem tyle co wyczytałem w internecie jakiś czas temu. ALE, w mojej konwersji wewnątrz kolanek i rurki doprowadzającej powietrze do dyszy jest od 8 do 10mm średnicy, czasem przy mocniejszym naciągnięciu i zastosowaniu krótszej cięciwy tłok przy końcu cylindra bardzo wyhamowuje ponieważ powietrze nie nadąża przepływać.

 

Więc myślę, że gdyby zmienić przewody 8 i 10mm na 6mm, siła strzału by nie spadła a efekt pustego strzału, o którym wspominałeś nie stanowiłby już CHYBA problemu :D Tak głosi teoria, a jak pewnie dobrze wiesz, często teoria mało ma wspólnego z praktyką :D

Tylko swoją droga czy 70lbs to nie za dużo? :D

Link to post
Share on other sites

Kiedyś sam miałem plany (w głowie) czegoś takiego. Lecz skończyło się na planach. U mnie jednak cylinder stanowiła by cała lufa wewnętrzna, w niej tłok. Długa droga by była, więc bloczkowi także by się nadał. Gumka naciągnięta na lufę. Magazynek zamontowany obok łuczyska, grawitacyjny.

Link to post
Share on other sites

morf420 dobrze mówisz,że bloczki są odpowiedzialne za energię. W tym łuku ramiona są sztywniejsze co przekłada się na siłę strzału,a bloczki pomagają w ich naciągnięciu. Poza tym można zastosować majdan o innym profilowaniu co spowoduje,że cięciwa będzie równie blisko chwytu? jak w przypadku nie napiętego łuku klasycznego. Tak mi się przynajmniej zdaje. Najlepiej by było zmontować i sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 8 months later...

Ktoś parę dni temu odkopał temat, uprzedził mnie, ponieważ jakoś mnie zebrało przez ostatni czas i poprawiłem zabawkę.

Co zmieniłem

- łuk, nowa konstrukcja, nowy majdan, ramiona te same

- średnicę przewodu powietrza

- przerobiona komora hop up, lepiej doszczelniona

- Całość jest rozbieralna, tzn jest możliwość zmiany lufy, oraz gumki hop up. Czego wcześniej nie dało się zrobić.

Co zyskałem:

Dużo lepsze osiągi oraz szczelność. No i wygląd :maniak_luzik:

Bałem się większej średnicy przewodu ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że jeżeli całkowita objętość przewodu lufy, przewodu powietrza i dyszy nie przekroczy całkowitej objętości cylindra, nic złego nie może się stać. Powietrze szybciej dopłynie do dyszy i to przed nią uzyska największe ciśnienie a co za tym idzie TEORETYCZNIE wpłynie na osiągi. I tak chyba się stało; Tłok nie rozsadzi cylindra ponieważ powietrza jest wystarczająco by stworzyć niewielką poduszkę powietrzną służącą jako hamulec. Dodatkowo zastosowałem spory kawał gumy, mający to samo zadanie.

Zasięg zdecydowanie lepszy i wystarczający z racji na to, że na większe odległości prawdopodobnie nie dałoby się celować, lub byłoby to po prostu za trudne. Co do prędkości wylotowej, wyższa, zdecydowanie. Kuleczki 0,20 latają jak je poniesie, za lekkie.

Nie miałem jeszcze okazji przehronować maszynki, ale zrobię to jeśli znajdę chwile wolnego by podjechać do sklepu.

 

Na łukach znam się niezbyt, ale myślę ostatnio nad zakupem twardszych ramion - około 40-50 lbs.

Z racji że kocham fpsy, chciałbym podkręcić go tak, by móc strzelać kuleczkami 0,30+ lub cięższymi, wszystko wyjdzie po zamontowaniu, ponieważ nie wiem czego sie spodziewać.

 

Ramion, które są aktualnie zamontowane mają siłę naciągu do 20 lbs max.

Gdzieś czytałem porównanie, z którego wynikało że łuki młodzieżowe mają na tyle słabe ramiona by można było je naciągnąć chwytając za strzałę. i sięgają właśnie granicy 25lbs. Twardsze łapie się za cięciwę, a jeszcze twardsze poprzez spust łuczniczy.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie na temat mojej pracy oraz proszę kogoś kumatego w temacie o polecenie ramion o których wspomniałem.

 

Niżej link do fotek i filmu.

http://www61.zippysh...2Yslv/file.html

Edited by morf420
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...