Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak podobny wymiarami do Games Workshop Tactical Backpack?


Recommended Posts

Heja, poszukuję plecaka będącego kopią umierającego mi plecaka z tytułu. Obecnie mam konający, dawno już nie produkowany plecak który ma 50cm wysokości i 34 szerokości w komorze głównej i 45x34 w drugiej, ale jest przy tym prostokątny totalnie, nie zwęża się na górze w ogóle.

 

Musi być to plecak (kilka cm starczy) wyższy w głównym (przed przewężeniem) wymiarze od Wisporta Sparrow 30 który byłby ideałem dla mnie (miasto, las), gdyby nie to że niewiele brakuje mu by nadawał się do jednego z podstawowych zastosowań - noszenia standardowych pudełek z figurkami do gier bitewnych :P

 

Serio, muszę móc włożyć w plecak minimum dwa takie pudełka:

https://www.safeandsound.pl/pl/p/Pudelko-Standard-40-modeli/74

I za ciorta nie wejdą, bo na górze WS30 się zaokrągla wcześnie i się nie mieszczą, minimalnie, ale brakuje.

 

Pytanie brzmi - czy jest plecak podobny, najchętniej w olive drab, z dobrej cordury, który łyknie takie pudełka? Mogę teoretycznie zapomnieć o tym problemie, kupić WS30 i nosić pudełka w dedykowanej torbie, ale w ten sposób znacznie wygodniej.

 

Nie chcę plecaka "turystycznego", a ten dziwoląg który mi kona był mega pakowny, zwłaszcza że miał jeszcze właśnie tę drugą gigantyczną kieszeń w którą też wchodziły takie dwa pudełka.

 

Oto filmik prezentujący dziwoląga, widział ktoś coś takiego wśród plecaków "wojskowych"? :)

 

Czy Janysport PP25 jest odpowiednich wymiarów? Podają ogólne, a przewężenia nie ma jak sprawdzić - może ktoś pomoże?

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć, ale "taktyczny" plecak GW wygląda na coś w przedziale 25-30l, tak na oko.

 

Plecak "3-Day assault" - o ile projektowi Camelbaka (którego jest to ponoć kopia) bym zaufał, o tyle wykonaniu ACM - ani za grosz. Nie w przypadku plecaka, który ma "chodzić" pod obciążeniem i mieścić Twoje figsy.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Taktyczny ma więcej, obstawial 40l albo i więcej, bo w pionie główna komora ma 50cm i prostokąt, a jeszcze jest druga komora głeboka na dobra 15 cm po rozłożeniu (dwa pudełka i jeszcze nieco luzu). Połowicznie wypełniony Wisport by mi się do niej pewnie zmieścił :icon_razz:

 

Właśnie na tym problem polega, że nie mogę znaleźć większego niż 30 litrów plecaka "kostki", tylko już zaczynają się turystyczne "kominy". Jakby znalazło się możliwie prostokątne coś typu 35-50l, najchętniej z systemem na plecach jakimś i dobrze uszyte, a portfela nie urywało, to byłbym wdzięczny za cynk. Inaczej skończę z Wisportem, ale miałem go już (ukradli mi go w pociągu razem z soft shellem Helikona w środku :icon_evil: ), był bardzo fajny, ale nie idealny.

 

Podobno można sobie zamówić customowe Wisporty, ale wysokości bryły chyba nie zmieniają, bo wykrój by się zmieniał, nie? :icon_neutral2:

 

Są jeszcze przeginki w drugą stronę:

http://www.military....oliwka-od_8377t

 

Ale to za wielkie już bydlę na EDC nawet dla mnie (plecak GW był OK, ale 190cm wzrostu pomaga), gdyby komory i kieszenie miało odpinane / kompresowane, byłoby nawet fajne. Ale też to Nylon a nie Cordura i pewnie szycie marne. :/

 

Albo może ten delikwent? Coś o nim wiadomo?

http://www.military....oliwka_12681t?p[cat]=167

 

 

EDIT:

Znalazłem jeszcze takiego delikwenta, ponoć topowa jakość materiałów i wykonania, ale cena już nieco mnie gniecie...

http://sklep.arizzon.com/plecaki/345-plecak-w32-arizzon-wolverine.html

Edited by Kastor Krieg
Link to post
Share on other sites

Arizzon ma bardzo dobrą opinię.

 

Co do MilitaryPro, to nawet mam taki na sprzedaż... kopia Maxpeditiona Falcon II, ale odszyta u nas, z Invistowskiej Cordury, zamki YKK, plastiki National Molding jesli mnie pamięć nie myli, i te pe. Porządna robota, naprawdę (parę bajerów od Maxpeditiona tez mam, i twierdzę, ze military PRO szyje lepiej). Dla mnie do celów EDC był zwyczajnie za duży (30 litrów), przesiadłem się na 20-litrowego Sparrowa.

 

Natomiast ze swojej strony (też figurkowiec jestem) zapytał bym, czy nie było by sensownie rozważyć przenoszenia modeli w czymś innym, niż te duże i nieporęczne pudła z gąbkową wyściółką.

Skad wiem, ze duże i nieporęczne? Bo w sporym i pakownym plecaku nie możesz ich upchnąć, jak sam twierdzisz.

Link to post
Share on other sites

S&S są po prostu standardowe, świetne gąbki i względnie tanie jak na gotowy produkt, łatwo dostępne. A to tylko jedno z zastosowań.

 

Wziąłem Sparrowa 30, w tym nowym RAL7013. Boję się nieco tego koloru, więc najwyżej oddam i wykosztuję się na tego Wolverine'a 32.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...