Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężone powietrze zamiast GG


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czemu Wy umiecie ludziom tylko dopierdo... (czyt. dopiec). Ja się normalnie pytam, a co poniektórzy już wyzywają od debili. Czemu niektórzy normalnie umieją odpowiedzieć w niektórzy nie (nie będę wymieniał). Z tego co widzę to to Wy macie wypowiedzi 16-sto latka. Temat już lepiej niech pójdzie do zamknięcia bo robi się syf :P

PS. Nie jestem w pracy BHP-owcem, tylko taki mam zawód.

Link to post
Share on other sites

Jak bym miał kasę to bym nie pisał tutaj na forum :icon_razz: Bezpieczeństwo przede wszystkim wiem bo jestem BHP-owcem :icon_razz:

[...]

PS2. Nie chce robić pierdołowatej samoróbki. Wiem że zabawa ze sprężonym powietrzem to nie zabawa, bo codziennie mam z min do czynienia w pracy :icon_smile:

A ja inżynierę i mówie Ci, że zabierasz się do tego od dupy strony. Gdybyś serio zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwego obchodzenia się ze sprężonym powietrzem to już dawno odpuściłbyś temat. Dodatkowo jako BHPowiec powinieneś wiedzieć, że dość nierozsądnym jest używanie przedmiotów w celu innym niż zostały przeznaczone, a to oznacza nie używanie pustych gaśnic jako nośników gazu.

Link to post
Share on other sites

To że autor nie ma wiedzy żeby to zrobić to jedno, ale większość ludzi tu też przesadza. Widzą rozrywające się magazynki i wybuchy replik przy 8bar. Gdzie nagrzany na słońcu GG będzie miał z 15. Tak samo konieczność użycia "dobrej jakości mamby" - no na pewno do 8bar jest mu potrzebny przewód na ciśnienia około 60bar (ciśnienie CO2/preset HP). Gdy znaczna większość przewodów pneumatycznych po zeta za metr jest przeznaczona do ciśnień 8-10bar. Przeróbka maga ogranicza się zwykle do wkręcenia złączki z gwintem M5 zamiast zaworu. Najbardziej kontrowersyjna jest gaśnica proszkowa jako zbiornik ciśnieniowy i tu się zgodzę żeby nie kombinować z tym.

 

W skrócie - można, ale trzeba wiedzieć co, jak i z czym :P

Link to post
Share on other sites

Gaśnic śniegowych (!!) jako butli na CO2 i to chyba jedyna taka sytuacja :icon_razz: Pianowa mogłaby porządnego nabicia Argonem nie przetrwać. Bo w pianowej masz może max 20bar, w śniegowych jest skroplone CO2 więc nabicie jej CO2 niewiele zmienia. Argonem natomiast nabija się butle do około 150Bar, więc mogłoby być słabo.

 

Poza tym, spawanie z argonem to by był MIG, mało kto tak na prawdę spawa metodą MIG, ew jakieś kwasówki czy alu, znakomita większość to MAG z CO2 albo mieszanką.

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Ferroline to jakaś odmiana mieszanki, Messer twierdzi że spawając przy jego pomocy będzie to MAG, A co do naczep to możliwe, nie neguje, choć wydaje mi się to dziwne. Ale Corgon czy inne nazwy mixa dają większy przetop i znacznie wytrzymalszy i ładniejszy spaw.

 

A pomysł świetny, sam przerabiałem, tylko trzeba do tego odpowiednio podejść :P

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Klama92 mam prośbę, jak już zbudujesz to cudo to daj komuś kamerę przed strzelaniem, chciałbym zobaczyć ten wybuch.

Nie ma problemu :) PS. Kiedyś chciałem zrobić kosiarkę z silnika z pralki (nie wiedziałem wtedy jak podłączyć silnik żeby działał) i też każdy mnie wyzywał od samobójców i debili. Kosiarkę zrobiłem, kosze nią i ma się dobrze a ja żyje :)

Link to post
Share on other sites

Tysiące ludzi bezpiecznie przełazi na czerwonym świetle, co nie oznacza, że ten 1001 nie zostanie rozsmarowany przez mniej uważnego kierowcę. Majsterkowanie przy rzeczach, które mogą cię rozerwać na kawałki wymaga wiedzy, a nie tylko szczęścia.

Link to post
Share on other sites

Tysiące ludzi bezpiecznie przełazi na czerwonym świetle, co nie oznacza, że ten 1001 nie zostanie rozsmarowany przez mniej uważnego kierowcę. Majsterkowanie przy rzeczach, które mogą cię rozerwać na kawałki wymaga wiedzy, a nie tylko szczęścia.

Całkowicie się z Tobą zgadzam, jak się na czymś nie znam to się za to nie zabieram :)

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie z zamykaniem. Ostrzegliście chłopaka, powiedzieliście mniej więcej co i jak, na co zwrócić uwagę, pohejciliście. Zrobi z tym co będzie uważał.

Ja życzę powodzenia i udanych konstrukcji (o ile takie powstaną), oczywiście po teoretycznym zgłębieniu tematu.

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie z zamykaniem. Ostrzegliście chłopaka, powiedzieliście mniej więcej co i jak, na co zwrócić uwagę, pohejciliście. Zrobi z tym co będzie uważał.

Ja życzę powodzenia i udanych konstrukcji (o ile takie powstaną), oczywiście po teoretycznym zgłębieniu tematu.

 

Jak mamy nie hejcić skoro chłopak nie ma najmniejszego pojęcia o tym co robi? Lepiej go teraz od tego odciągnąć niż potem usłyszeć w wiadomościach że urwało mu łapy- do tego media podkoloryzują to wątkiem "Niebezpieczne ASG" i znowu będzie nagonka. Skoro nie wie jak to robić to niech lepiej się za to nie zabiera i pozostawi to bardziej zaawansowanym w tym temacie użytkownikom.

Link to post
Share on other sites

A ja do tej pory nie wiem co ma wybuchnąć. Wyrwać wężyk owszem. Butla, reduktor, wężyk wkręcony w dolny zaworek maga. Jesyny minus tego że po każdym opróżnieniu magazynka tezeba by przekręcać butle do nowego.

No i koszt butli, reduktora i wężyka dyskfalifikuje takie kombinacje.

Link to post
Share on other sites

Co ma wybuchnąć? Jeśli będzie nieodpowiednio dobrana butla to chociażby ona. Dodatkowo sam wężyk gdy dojdzie do rozszczelnienia (a pamiętajmy, że Autor na początku w ogóle nie wiedział o konieczności zastosowania reduktora) może zacząć się szaleńczo majtać - wolałbym nie dostać metalową końcówką wężyka (złączką) w jakikolwiek fragment ciała. No i jeśli źle się dobierze ciśnienie to sama replika może nie wytrzymać i rozsypie się w drobny mak. Łatwo wtedy o zranienia, a jeśli użytkownik nie będzie miał zabezpieczonych oczu to nawet o kalectwo. Proszę mi tu nie pisać, że przecież strzelamy w okularach. Z innymi strzelami w okularach, ale chyba każdy choć raz strzelał bez - do puszek, "na sucho", by przetestować czy sprzęt w ogóle działa.

Powtórzę to, co już napisałem. Autor (przynajmniej na razie) nie ma wiedzy teoretycznej (a ponoć jest BeHaPowcem - albo kłamał albo jest kiepski w swoim fachu), a na fachową robotę nie ma forsy. Niech to zostawi w spokoju przynajmniej do czasu kiedy się lepiej nie podszkoli.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...