Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rurka miedziana fi 4, grubość ścianki 0,9, 15 bar.


Recommended Posts

Najcieńsze rurki z jakimi do tej pory miałem do czynienia to

 

10x1 mm wytrzymałość 127 bar z 3,5 krotnym współczynnikiem bezpieczeństwa.

 

6,35x0,8 wytrzymałość 144 bar z 3,5 krotnym współczynnikiem bezpieczeństwa. Jeśli podana przez Ciebie średnica, to średnica wewnętrzna, to ta powinna odpowiadać Twoim wymaganiom, jako że ja podałem średnicę zewnętrzną.

 

Jeśli nie, to biorąc pod uwagę że im mniejsza średnica tym większa wytrzymałość, podane przez Ciebie ciśnienie robocze nie będzie stanowić dla takiej rurki najmniejszego problemu.

Edited by Baxian
Link to post
Share on other sites

Tak, to średnica zewnętrzna. Wielkie dzięki za odpowiedź. Widzę, że masz z tym doświadczenie, więc zadam jeszcze jedno pytanie: jak do rurki podczepić złączkę (http://sklep.krotech.pl/pl/p/S6520-4-18-Zlaczka-katowa-Fi-4-GZ-18,-Camozzi/861), aby ciśnienie nie wyrwało, ani nie ciekło? Najlepiej, jakby dało się ją w każdym momencie wykręcić, ewentualnie użyć narzędzia.

Link to post
Share on other sites

OK , mam pytanie, masz znajomego lub może znasz kogoś kto zna kogoś kto montuje klimatyzacje w samochodach ?? najlepszym rozwiązaniem było by zamontowanie na końcu rurki czegoś takiego :

 

http://sklep.el-cab....nienia-l-06.jpg

 

Złączka z gwintem wewnętrznym bądź zewnętrznym, w zależności od potrzeb, i potem rurka lekko rozkielichowana.

 

Ewentualnie, możesz poszukać gotowych - jak w przypadku tej kalipary do wyrównywania ciśnienia z linka. Jak już będziesz miał rurkę ze złączką gwintowaną na końcu, to możesz do tego podłączyć co tylko zechcesz potem.

 

Chociaż ta złączka z linka którego mi podesłałeś również może się okazać dobra, z tego co się orientuję to rurkę po prostu się w nią wciska, a budowa kształtki sama sprawia iż rurka z niej nie wyskoczy.

Edited by Baxian
Link to post
Share on other sites

z tego co się orientuję to mamba do PB ma z jednej strony na gwint 1/2" wewnętrzny (wkręcany na butlę CO2, HPA) z zaworem,

z drugiej jest zakończona szybkozłączem, które podłącza się do końcówki wkręcanej w "gniazdo" na samym markerze paintballowym, również zakończony gwintem 1/2" z tym że zewnętrznym.

 

Złączka którą przesłałeś w linku posiada gwint zewnętrzny 1/8", potrzebujesz więc kształtki redukcyjnej z 1/2" na 1/8"

Link to post
Share on other sites

Taka złączka może niespecjalnie trzymać rurkę metalową, lekko wcinają sie w wąż, więc nie wiem jak będzie przy metalu. Faktycznie jest ci potrzebna metalowa ? Bo w sumie do takiego ciśnienia to węże poliamidowe 4x2 potrafią mieć ciśnienia robocze po 44bar.

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

No to raczej musiałbyś mieć to zalutowane do jakiś złączek bo typowe do węży mogą nie spełniać swojej roli (Ale sprawdź jeśli masz możliwość, może się mylę). Węże "do mancrafta" to zwykle poliuretan albo polietylen, węże poliamidowe są znacznie sztywniejsze i wielokrotnie wytrzymalsze, zdecydowanie bliżej im do miedzianych niż poliuretanowych. Przy tak niskim ciśnieniu na prawdę 3 razy zastanowiłbym się czy pchać się w przewody miedziane z kosztami z tym związanymi.

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...