Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak do 400-500 złotych - Direct Action Ghost & Dragon Egg, Templars Gear Vector 2, Whistler Special & Caracal czy może coś innego? 25-35L.


Recommended Posts

Nastał ten dzień kiedy postanowiłem zmienić "cywilny" plecak na coś bardziej przemyślanego, trwalszego i "tacticool" ( :icon_wink: ). Zależy mi na tym żeby plecak był w kolorze czarnym lub Ranger Green (plecaki DA bardziej mi wyglądają na szare, a nie Ranger Green :teethh:). Byłby to plecak zarówno na jakieś krótsze wycieczki (jednodniowe lub dwudniowe), uczelnię i dłuższe wypady na/za miasto kiedy trzeba zabrać parę rzeczy.

 

Znalazłem kilka, moich zdaniem ciekawych propozycji. Przeczytałem też parę testów plecaków DA i teraz nie mogę się zdecydować :teethh: Może znajdzie się ktoś kto ogarnia te tematy.

Z plecakiem praktycznie się nie rozstaję. Bardziej skłaniałbym się w stronę DA Dragon Egg lub TG Vector 2 (albo Vector od Spearpointa, jakoś nie zależy mi bardzo na "laserach"), wolałbym jednak żeby to było coś średnich rozmiarów tzn. do 25-28L.

 

W przypadku Smoczego Jaja zastanawia mnie ta cordura na wykończeniu pleców i systemu wentylacyjnego. Czytałem komentarz pod jedną z recenzji o ryzyku mechacenia się koszulek bawełnianych. Czy coś takiego serio może wystąpić? Ich plecaki są już jakiś czas na rynku, może znajdę tutaj ich użytkowników :icon_wink:

 

Na korzyść plecaków DA przemawiają boczne kieszenie, które mógłbym rozpiąć i włożyć w nie butelkę wody, manierkę, chusteczki, nóż/nożyk czy cokolwiek takiego wartego łatwego i szybkiego dostępu.

Do tego osobna kieszeń na camela. Ogólnie mam wrażenie, że konstrukcje są dobrze przemyślane. Z drugiej strony wolałbym coś uszytego w Polsce, a DA to chyba nie robi u nas swoich plecaków :teethh:

 

Może macie też inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

(...)Może macie też inne propozycje?

 

Klasyczny Wisport Sparrow ?

Posiadam wersję 20L (bedzie już z rok*) na takie właśnie 1-2 dniowe wypady za miasto i do EDC (praca, uczelnia itepe.) i sprawuje się całkiem dobrze, choć jakbym miał kupować jeszcze raz to zastanowiłbym się nad 32L Rangerem (niewiele większy od sparrowa, a 12l więcej).

 

Plusem (dla mnie) jest kieszeń główna odpinana jak walizka co daje nam szybki i łatwy dostęp do rzeczy wewnątrz (Raz przenosiłem w niej 6 pak 1,5l wody kieszeń zamknęła się bez większego problemu).

Molle na froncie i bokach pozwoli na doczepienie kieszeni jak zabraknie miejsca.

U dołu także mamy molle więc można przyczepić tam karimatę, kurtkę czy cokolwiek co może być przenoszone na zewnątrz.

Także posiada elastyczną kieszeń na camela z pętelką co by nie majtał nam się, Ja przenoszę w nim 3l camel SOURCE'a (model WLPS).

 

Ma pare baboli jak siatkowa kieszeń wewnętrzna która mogła by być podzielona na 2/3 części lub gdy mocno wypchamy kieszeń główną to 2 ta mniejsza kieszeń straci na pojemności ale tak jak pisałem są to rzeczy które jednym przeszkadzają, a innym nie.

 

Ogólnie plecak robi robote i jestem z niego zadowolony i tyle.

 

 

Jedyny (chyba) jego minus to to, że jest zbyt mainstreamowy/passe itepe. bo przecież teraz w modzie są te wszystkie laserowe tacticool wycinanki :icon_wink:

 

 

 

*tak wiem czas jaki go posiadam dupy nie urywa - V.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Sparrow odpada jak dla mnie.

 

- 20L

- brak bocznych kieszeni (tutaj można je dokupić w sumie, ponieważ plecak jest tani. Wolałbym jednak kupić już plecak zawierający na starcie to co mi się przyda)

- brak organizera

- brak osobnej komory na camela

 

:/

Link to post
Share on other sites

Sparrow ma przegrodę na camel w głównej komorze (kieszeń ze ściągaczem, jakoś tak na połowę wysokości pleców), więc pęcherz sie nie majta.

 

Potrzebna Ci osobna kieszeń? Po co? Jedyna zaleta, jaką jestem w stanie wymyslić, to ułatwione wyjecie pęcharza przy załadowanym plecaku. W drugą stronę - podnosi wagę i skomplikowanie plecaka. Moim zdaniem nie ma to praktycznego sensu (no, chyba, że ktoś musi napełniać camel w trakcie dnia i absolutnie nie chce w tym celu wypakowywać gratów głownej komory. Nie, zeby bez tego się nie dało, ale z pewnoscią ułatwia to robotę).

 

Wystepuje też w wersji 30l.

 

Co do organizera - w drugiej, mniejszej komorze masz przegrodę z dodatkową kieszenią z siatki plus dwa paski (jeden z karabińczykiem, drugi z d-ringiem). Wszelkie drobne podręczne śmieci noszę właśnie tam. Wszystko się mieści.

Uzupełnia to mała kieszeń na wierzchu i dopięty na froncie admin panel.

Co konkretnie potrzebujesz w plecaku nosić?

Link to post
Share on other sites

Z polskich ciekawych plecaków dorzuciłbym jeszcze wisport silverfox. Przy normalnym pakowaniu bardzo niskoprofilowy- cała objętość bagażu idzie w górę w komin, a nie odstaje od pleców (uroki dużych kostek) Kształt bardzo lubi się z dopinanymi na froncie organizerami, i kieszeniami bocznymi, chociaż system nośny jest zrobiony typowo pod 30l. Jakieś tam szczątkowe kieszenie na butelkę/kurtkę na bokach też się znajdą. Open back jest w sumie zmodernizowaną wersją kieszeni na camel, więc z dostępem nie ma problemu.

 

Inna sprawa że do zastosowań typowo miejskich nie zamieniłbym go za mojego rusha 24, bo ten jest jednym wielkim organizerem.

Link to post
Share on other sites
Potrzebna Ci osobna kieszeń? Po co? Jedyna zaleta, jaką jestem w stanie wymyslić, to ułatwione wyjecie pęcharza przy załadowanym plecaku. W drugą stronę - podnosi wagę i skomplikowanie plecaka. Moim zdaniem nie ma to praktycznego sensu (no, chyba, że ktoś musi napełniać camel w trakcie dnia i absolutnie nie chce w tym celu wypakowywać gratów głownej komory. Nie, zeby bez tego się nie dało, ale z pewnoscią ułatwia to robotę).

 

M.in. po to :icon_smile: Po prostu w głównej komorze znajdę inne wykorzystanie tej przegrody z siatką.

 

Wystepuje też w wersji 30l.

 

Wiem, widziałem całą ofertę firmy Wisport :icon_smile:

 

 

Co do organizera - w drugiej, mniejszej komorze masz przegrodę z dodatkową kieszenią z siatki plus dwa paski (jeden z karabińczykiem, drugi z d-ringiem). Wszelkie drobne podręczne śmieci noszę właśnie tam. Wszystko się mieści.

Uzupełnia to mała kieszeń na wierzchu i dopięty na froncie admin panel.

 

To też wiem :icon_biggrin: I to dla mnie trochę mało.

 

Co konkretnie potrzebujesz w plecaku nosić?

W głównej komorze przede wszystkim zeszyty (A4, min. 3 sztuki), do tego dojdą pewnie jakieś książki lub kserówki większe, w przegrodzie chciałbym mieć małego laptopa lub tablet, wiatrówkę - zależy od pogody, miejsca itd.

 

W drugiej komorze: zapasowy długopis, może ołówek jeszcze, kalkulator, butelkę z wodą (1L) - jeśli brak kieszeni po bokach, śniadanie, chusteczki, multitool i może jeszcze latarkę, rękawiczki (zależy od tego gdzie bym się wybierał). Fajnie byłoby to mieć jakoś posegregowane tak żeby to luzem nie latało i aby mieć łatwy dostęp. To takie moje widzimisię, ale za większą kwotę chyba mogę je mieć :icon_biggrin:

 

Plecak głównie na co dzień na uczelnię, na jakieś mniejsze zloty. Na wypady za miasto fajnie byłoby mieć możliwość podczepienia karimaty/śpiwora pod spodem plecaka.

 

Z polskich ciekawych plecaków dorzuciłbym jeszcze wisport silverfox.

Dzięki, ale wolałbym chyba coś niższego. Ten RUSH24 mnie zainteresował jeszcze :icon_biggrin:

 

W plecakach DA podoba mi się jeszcze ta osobna kieszeń na aparat/smartfona/okulary.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...