Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet jako tymczasowa replika główna


Recommended Posts

Witam,

Czy w obecnych realiach gdzie praktycznie każdy zaczyna od AEGa, miałoby sens pójście na pierwszą i ew. kilka kolejnych strzelanek z pistoletem (na greengas) jako repliką główną?

 

Nie mam w Airsoft'cie żadnego doświadczenia i chciałbym po prostu spróbować czy jest to dla mnie, a później (zakładając, że mi się to spodoba) dokupić replikę długą a z pistoletu korzystać w charakterze boczniaka.

 

Przepraszam jeśli temat w złym miejscu ale nie mam możliwości utworzenia tematu w dziale "Jak zacząć?".

Link to post
Share on other sites

Ogólnie czy ma sens - tak, nawet w lesie, ale musisz dużo myśleć. Jeśli będziesz tylko wymieniać kompozyt marne twoje szanse. Jeśli jest to kwestia pieniędzy - pomyśl też o shotgunie agm 003, pistolet mimo tego że ma ogień półautomatyczny, z racji małego magazynka i tak każda wystrzelona kulka się liczy. Jeśli masz pieniądze na porządnego elektryka - przyjdź na strzelankę z pożyczonym od kogoś - sprawdzisz czy jest to dla Ciebie.

 

Co do tematu, zdarzał się sytuacje że ktoś miał pistolet jako główną i dawał radę grać. Nawet "zabijać" ludzi z kmami itp. Ale nie jest to proste.

Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio latałem z gaziakiem. Co prawda w charakterze NPC. Jak masz w okolicy budynki to bardzo fajnie... jak nie to może być ciężko. Jak zabawa ma polegać głównie na nawalaniu do każdego to raczej niewiele ugrasz.

Budynków trochę jest, nie mam jednak wpływu na to gdzie będzie zorganizowana strzelanka, a na tę konkretną w budynkach niezbyt uśmiecha mi się czekać. :/

 

[

Ogólnie czy ma sens - tak, nawet w lesie, ale musisz dużo myśleć. Jeśli będziesz tylko wymieniać kompozyt marne twoje szanse. Jeśli jest to kwestia pieniędzy - pomyśl też o shotgunie agm 003, pistolet mimo tego że ma ogień półautomatyczny, z racji małego magazynka i tak każda wystrzelona kulka się liczy. Jeśli masz pieniądze na porządnego elektryka - przyjdź na strzelankę z pożyczonym od kogoś - sprawdzisz czy jest to dla Ciebie.

 

Co do tematu, zdarzał się sytuacje że ktoś miał pistolet jako główną i dawał radę grać. Nawet "zabijać" ludzi z kmami itp. Ale nie jest to proste.

 

A gdyby dokupić 2/3 magazynki dałoby radę? Nie wiem czy ktoś pożyczy replikę nowemu :/

 

Heh, kiedyś był temat o minigunie za bodajże 15tyś, śmialiśmysię, że prędzej gościa z minigunem zdejmie ktoś ze sprężynowym glockiem. A tak na poważnie, to zależry od terenu, budżetu i upodobań.

 

A teren nie zależy ode mnie. :icon_biggrin:

 

Możesz się bawić, we wchodzenie wrogom na plecy. :icon_smile:

 

No to to byłoby akurat super jakby się udało. :D Właśnie sam o tym myślałem, tylko wątpię, że na mojej pierwszej strzelance będę w stanie efektywnie się skradać i wejść na plecy doświadczonym graczom. :icon_wink:

Edited by Arturro25
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od chęci i zaparcia, bo z kiepską repliką masz szanse nauczyć się więcej niż jakbyś miał od razu coś lepszego. Nie ma siania na lewo i prawo a liczy się taktyka.

 

Hmm...miałbym się nauczyć szacunku do każdej wystrzelonej kulki? One shot one kill? :D

 

Ja bym jednak polecał pożyczyć (za piwo/ flaszke) od kogoś jakiegokolwiek aega z hicapem. Z pistoletem na karabiny to żadna przyjemność dla początkującego.

 

Nikt mi alkoholu nie sprzeda...(16 lat). A za batona czy colę wątpię żeby ktoś pożyczył... Ale cóż, zawsze warto spróbować zapytać. :)

Link to post
Share on other sites

To ja już bym wolał z pompką latać niż z gaziakiem, przynajmniej z gazem nie trzeba się użerać, a za małe pieniądze można mieć coś co w sumie daje jako taki potencjał (AGM003).

Ostatnio zaopatrzyłem się w replikę KWA z systemem NS2 i cóż, ona trochę zmieniła moje postrzeganie boczniaków jako broni głównych. Ale ponieważ przekracza limity CQB, jej potencjał repliki głównej jest okupiony wysoką ceną :icon_razz: Taki boczniak do lasu, o.

 

Sam zaczynałem od gaziaka (i to WE, brrr) i to był zdecydowanie zły pomysł, uległem namowom starszego brata :P

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

To ja już bym wolał z pompką latać niż z gaziakiem, przynajmniej z gazem nie trzeba się użerać, a za małe pieniądze można mieć coś co w sumie daje jako taki potencjał (AGM003).

Ostatnio zaopatrzyłem się w replikę KWA z systemem NS2 i cóż, ona trochę zmieniła moje postrzeganie boczniaków jako broni głównych. Ale ponieważ przekracza limity CQB, jej potencjał repliki głównej jest okupiony wysoką ceną :icon_razz: Taki boczniak do lasu, o.

 

Sam zaczynałem od gaziaka (i to WE, brrr) i to był zdecydowanie zły pomysł, uległem namowom starszego brata :icon_razz:

 

Znaczy ja mogę kupić od razu AEGa sobie, tylko nie jestem pewien czy na 100% Airsoft będzie tym co chcę robić więc nie chcę ryzykować wywalenia w błoto sporo kasy, a jak kupię teraz boczniaka to potem będę mógł dokupić AEGa do tego. :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli takie masz podejście (moim zdaniem bardzo rozsądne) i masz/będziesz mieć fundusze na główną replikę, to ja bym tak zrobił jak mówisz.

Najtańszy sensowny boczniak na GG to chyba w tym momencie R17 Army (glock). Z dodatkowym magazynkiem i butlą gazu wyniesie Cię w okolicach 350zł.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli takie masz podejście (moim zdaniem bardzo rozsądne) i masz/będziesz mieć fundusze na główną replikę, to ja bym tak zrobił jak mówisz.

Najtańszy sensowny boczniak na GG to chyba w tym momencie R17 Army (glock). Z dodatkowym magazynkiem i butlą gazu wyniesie Cię w okolicach 350zł.

 

Dziękuję, poczytam opinie o tym Glocku Army. :)

Sądząc po cenie chyba się skuszę :)

Link to post
Share on other sites

W mojej opini wyjeżdżanie z boczniakiem za 350zł kiedy za ok 400 może mieć już elektryka to średni pomysł. Magazynki do gaziaków są drogie (do pistoletów najczęściej ok. 100zł). Kiedyś były wypożyczalnie replik, nie wiem jak teraz. Kosztowało to jakoś 40-80zł.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, zaczynając od taniego gaziaka, masz dużo większą szansę zrazić się do ASG niż nim zarazić.

Sam po zbadaniu tematu odpuściłem gazowe boczniaki, bo moim zdaniem są za drogie w stosunku do tego co oferują. Tanie modele są bardzo awaryjne, a mniej awaryjne są drogie. Jeśli ktoś ceni najwyżej fun factor albo realizm obsługi, a do tego ma trochę wolnej kasy, to gazowy pistolet jest świetnym wyborem. Jeśli zaś, jak ja, najwyżej ceni niezawodność i możliwości, które daje dana replika, to niestety gaziak przegrywa na starcie.

 

Jeśli chcesz niedrogo spróbować ASG od razu z własną repliką,to polecam wspomniane już sprężynowe shotguny albo nie wspomniane mp5 od Galaxy- to chyba najtanszy AEG, który w przyszłości możesz wykorzystać jako replikę awaryjną, do CQB albo nawet zapas.

Jeśli ASG Cię nie wciągnie, nie powinieneś mieć problemów ze sprzedażą galaksiaka za ok połowę ceny zakupu.

Link to post
Share on other sites

Boczniak jako główna w lesie to kiepski pomysł. Jak pisano wcześniej jego zasięg i siła ognia pozostaje daleko w tyle w porównaniu do nawet tanich replik szturmowych AEG. Proponuje rozważyć zakup repliki Cymy serii CM5XX np. model 515 bo takie rozwiązanie ma kilka plusów:

- Cena poniżej 400zł

- Stock 400fps i kawał lufy daje przyzwoitą celność na dystansie ~40m

- Klasyczny gearbox v2

- Po pomalowaniu nie wygląda jak "plastic-fantastic"

- chodzi na klasyczne magi od m4 (tani midcap to ~18zł)

- Po zakupie lepszej repliki zostaje jako funkcjonalny backup :icon_smile:

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Pewnie za to co napiszę zostanę wyeksmitowany z kraju ale raz się żyje...

Zaczynałem od sprężynowych klamek... dawałem sobie radę z typkami z mossbergami od AGM

Przerzuciłem się na berettę GG105 od stti- tanie magi, bezawaryjna, niskogazożerna i wiele innych zalet- z tym potrafiłem obejść i zlikwidować prawie każdego

-teraz latam ze ,,sraptakiem'' albo snajperką mb03b od well a beretta jest u mnie w roli boczniaka

Polecam !!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...