Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE GBBR HPA od Aylan Airsoft


Recommended Posts

A więc, na początku pragnę zaznaczyć że podchodząc do HPA byłem zielony bardziej niż trawa i bałem się że się popsuje wraz z repliką :icon_smile:

Do zabawy w KIT i przerabianie repliki na HPA przekonało mnie kilka rzeczy:

1. Generalny wkurw na jakość wykonania magazynków na GG i CO2 (w kwestii CO2 dużo WE mogłoby się nauczyć od APC, ich magazynek do Glocka uważam za rewelację, trzyma mi ciśnienie od kwietnia AD)

2. O ile CO2 jeszcze da radę używać w niższych temperaturach to GG już nie. Replika MSK ma coś nie tak z cyklami i potrzebuje wysokiego ciśnienia (ale o tym później) no i sezon późna jesień/zima/wczesna wiosna odpada całkowicie, co nie jest fajne.

3 Koszt używania HPA, ładowanie butli HPA 48/3000 to 5 PLN. Taka butla powinna starczyć coś koło 500 strzałów.

 

A więc uzbrojony w oszczędności z jakiegoś okresu skontaktowałem się z Aylanem z zapytaniem czy robi jeszcze KIT'y do WE MSK. I dosyć szybko dogadaliśmy się, płatność 200EUR poleciała PayPalem i po tygodniu z ciapem doszło do mnie maleństwo.

 

Zaznaczę że Aylan jest z Portugalii więc cło i vat nas nie dotyczy, to za co płacimy to dociera :icon_smile:

 

Tu się niestety zaczeły schody, bo brak instrukcji. Konieczne wycięcie elementów z górnego body odpowiedzialnych za przeciwdziałanie zgnieceniu. Zrobienie dziury z boku body w odpowiednim miejscu aby wkręcić sróbkę mocującą KIT w miejscu aby nie latał po replice zbytnio. Zmiana firing PINu, w MSK jest po prostu za nisko. Nie chce mi się pisać eseja, montowałem to cacko w replice tydzień zanim usunąłem wszystkie problemy :icon_razz:

 

Po zwalczeniu wszystkich problemów itp, zamocowałem KIT i wysłałem konkretny Feedback za co Aylan ładnie podziękował, następni od MSK będa mieli lepiej.

 

A teraz sam KIT jest naprawdę fajnie przemyślany, udaje w zasadzie górę standardowego magazynka od GG lub CO2, ma własny zawór do któego idzie rurka z brązu któą doprowadzane jest powietrze, rurka ta włazi nam w otwór tuż za mechanizmem spustowym i idzie rączką do dołu. Ważna uwaga, nie da się tego zamocować bez zdjęcia szybkozłączki HPA, na szczęście śa łatwozdejmowalne (ja kurde nie wiedziałem więc mój wężyk jest o 1 cm krószy bo popsułem :icon_wink: )

 

Tu macie fotkę jak to wygląda do góry

 

20150915_182410.jpg

 

Od dołu macie zwyczajny feeder jak w replikach AEG, pasują zwyczajne magazynki, LOW, MID, HighCAP. Sprawdzałem na CA, Beta, i dwóch których za cholerę nie pamiętam, problemów nie było.

 

A wygląda to tak:

 

20150915_182123.jpg

 

Bez usunięcia tych dwóch "belek" (nie wiem jak to nazwać) nieda się w replice zamontować tego KITu, chodzi o te dwa elementy jak niżej, trzeba je usunąć:

 

5F0CA9168C2147F3A214A860B204B47C.jpg

 

Zakupiłem reduktor od Mancrafta, w sumie sprytne urządzenie, troszkę trwało znaim ogarnąłem co i jak, zaznaczam zielenina w temacie :icon_wink:

 

Butle Valken 48cu/3000 z wymienionymy zaworami SLP (mniejsze ciśnienei robocze na starcie bo 300PSI, i są krótsze, ale nie są konieczne), wężyk z szybkosłączką w standardzie EU i kolanko 1/8" które wkręciłem do reduktora, sporo siły trzeba tu użyć.

 

Teraz pierwsze testy, wykazały że MSK wymaga większego ciśnienia roboczego. bo 17-18 BAR, aby uruchomić fajne Auto. Niestety nie mam chrono aby stwierdzić ile mam FPS przy tym ciśnieniu.

 

Dla przykładu HK416 na 13 BAR działa bezproblemu. Wydaje mi się jednak że to albo wada konstrukcyjna samych MSK (które jak posiadacze/znawcy tematu wiedzą miały problemy z cyklami już na starcie). Mója replika jest już po wyszlifowaniu dołu boltcariera i języka. Na dedykowanym Pmagu dodawanym do repliki nie mogłem normalnie strzelać, replika dostawała zadyszki, na GG WE M4 było ciut lepiej ale nie na full auto, za to na Magu CO2 single ok, za to Seria tak sobie. Więc możliwe że to nieprzemyślana konstrukcja, złe materiały, albo ja coś spaprałem i bredzę :icon_wink:

 

W ten weekend będę się bawił w polu to dam znać co z tego wyszło, możliwe że będzie chrono to powiem jaka moc.

 

Personalne odczucia są mniej więcje o takie: "Ale to fajnie kopie w końcu :icon_wink:"

 

Wady to koszt.

 

KIT 200 EUR, 2 butle z zaworami SLP plus wężyk lekko ponad tysiaka.

Replika tysiak z kawałkiem.

Zabwa do tanich nie należy,

 

Można też zakupić już replikę od razu z zamontowanym KITem w środku.

 

PS Chciałbym podziękować HPAirsoft oraz Mancraftowi za ogromną cieprliwość do kompletnie zielonego człowieka w temacie, za dorby kontakt, słowo i udane zakupy.

 

Mają u mnie ogromnego plusa :icon_smile:

 

Aylan airsoft:

http://www.alyanairsoft.com/

HPAirsoft

http://hpairsoft.eu/pl/

Mancraft:

http://shop-mancraft.com/pl/

Edited by Ghola
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć czy ciśnienie jest niskie, dla przykładu HK416 od WE na filmiku Aylana spokojnie działa na 13 BAR, a tu masz 17-18.

W sobotę na otwartej przestrzeni udało mi się oddać trochę strzałów, dokonaliśmy optycznego porównania i na tym ciśnieniu jest zdecydowanie za dużo FPS. Niestety nikt nie miał Chronografu.

 

Do KIT'u nie mam zastrzeżeń, Aylan pisał mi abym raczej nie przekraczał 13 BAR, więc w niedzielę udało mi się zbyt dużym ciśnieniem zdmuchnąć wężyk z KIT'u ;)

 

Ja mam nieszczęście z MSK i z cyklami, czekam na informację od inżynierów WE w jaki sposób naprawić ten problem, podejrzewam że dysza się nie uszczelnia prawidłowo i za duże ciśnienie śmiga mi lufą.

 

Co do odrzutu, kurde nie zwracałem na to uwagi jakoś zbytnio, jest przynajmniej taki sam. Jak usunę problem z cyklami repliki to dam dalsze info :)

 

Tak, po ostatniej kuleczce niestety Boltach nie zatrzymuje się "na razie". w MSK można zachować "połowę" mechanizmu łapiącego boltcarriera, więc po modyfikacji magazynka i ingerencji jest możliwe aby działał. To sobie wpisałem do zrobienia, najpierw jednak dysza.

Link to post
Share on other sites

rozumiem, że cały patent na magi do AEG polega na tym, że Alyan wykonał na CNC górną część magazynka gazowego (odpowiednio przerobioną i poprowadził mosiężną rurkę tworząć coś w rodzaju adaptera tak?

 

Masz fotki samego tego "adaptera"

Edited by Znachor
Link to post
Share on other sites

Kupowałem KIT do MSK, ale mam podejżenie że KIT jest w miare uniwersalny ze względu na to że do body MSK jest za wąski (co zgłosiłem Aylan'owi). M4 ma węższe body więc kit sądzę że łatwiej będzie zamontować, jak to przy GBBRach licz się z tykm że trochę jednak pracy w to włożysz aby było fajne ;)

 

Musiałbym przyłożyć KIT do repliki kumpla (WE PDW) aby mieć jakieś dokłądniejsze pojęcie na ile to jest kompatybilne. Z resztą czekam na odpowiedź od Aylana czy pasuje ten sam kit co do MSK np do HK416. Jeśli tak to raczej i do M4 wlizie.

 

Magazynków używa się zwykłych od AEG'ów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

18 bar to 260 psi, jak to się ma do GG który daje 120 w tej replica na oryginalnym magazynku? Bez sensu jest ten kit w takim razie. Moim zdaniem źle jest zrobiony ten adapter, nie uszczelnia się dobrze bo "uszczelka" jest z plastiku zamiast gumy i połowa powietrza ucieka ci tamtędy stąd dopiero 18 barów daje jakiekolwiek powietrze do wystrzelenia kulki i cofnięcia bolta. Poza tym czemu Mancraft? Ten reduktor nie nadaje się do takich zastosowań, ma zbyt słabe odświeżanie. Kup sobie Ninję LPR.

Link to post
Share on other sites

18 bar to 260 psi, jak to się ma do GG który daje 120 w tej replica na oryginalnym magazynku? Bez sensu jest ten kit w takim razie. Moim zdaniem źle jest zrobiony ten adapter, nie uszczelnia się dobrze bo "uszczelka" jest z plastiku zamiast gumy i połowa powietrza ucieka ci tamtędy stąd dopiero 18 barów daje jakiekolwiek powietrze do wystrzelenia kulki i cofnięcia bolta. Poza tym czemu Mancraft? Ten reduktor nie nadaje się do takich zastosowań, ma zbyt słabe odświeżanie. Kup sobie Ninję LPR.

 

Wnioskuję że nie przeczytałeś tego czego pisałem wcześniej odnośnie 18 Bar i dlaczego u mnie tak się dzieje. Mam wadliwą replikę, nic dodać nic ująć. Zaznaczę że na PMagu jest najgorzej, na magach CO2 jest najlepiej. Czyli one też mają wadliwą uszczelkę z plastiku? Nie sądzę :icon_wink:

 

Już druga osoba mi pisze że ta uszczelka jest z plastiku, serio nie wiem skąd to się wzięło. To jest dokładnie to samo co masz w magazynku, na rynku są dostępne kity do konwersji magów z systemu CB do OB.

 

Co do reduktora to się nie wypowiem, działa, nie mam z nim żadnych problemów przy 18 barach i strzelaniu serią. Tu jestem zielony jak trawa na wiosnę :icon_wink:

Edited by Ghola
Link to post
Share on other sites

Sklorza nie boli, w sumie napiszę. WE się na mnie wypięło. Wady fabrycznej oczywiście niema itp. Na razie wstrzymałem się z zabawą z MSK. Pod koniec stycznia za to zamawiam od Aylana kompletną replikę WE 416 już wmontowanym KITem.

 

Jak dojedzie to dam znać co to jest i jak to się je :)

Link to post
Share on other sites

Jestem jeszcze zieleńszy od Ciebie , ale czy nie prościej I taniej , bez przerabiania I degradacji sprzętu zastosować Russian HPA Valve?

Dla mnie wygląda obicująco,ale nie mam ani butli czy reg'a więc troche więcej na starcie bym musiał posiać... Pomijam dostępność magów I ich ceny oraz koniczność przepinki mamby przy każdej zmianie maga.Wraca za to bolt catch :-) Jakaś alteratywa to też jest.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...