Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EBAY - zwrot pieniędzy za towar


Recommended Posts

Pierwszy raz spotkałem się z tego typu problemem i nie wiem, co poradzić.

 

 

Kupiłem od osoby prywatnej z USA używane spodnie wojskowe. Zapłaciłem 20 dolców za spodnie i 22 za wysyłkę. Facet pakę wysłał, po 3 tygdoniach dotarła, a wewnątrz zamiast spodni była bluza z jego innej aukcji (o połowę tańsza). Napisałem do faceta, nie odzywał się jednak.

 

Zrobiłem spór na paypalu. Facet od razu się odezwał, napisał, że dziewczyna pomyliła paczki i facet od bluzy dostał spodnie i odwrotnie. Powiedział, że się tym zajmie. Tydzień minął, przypomniałem mu o sprawie, nie odezwał się.

 

Po dwóch tygodniach przekształciłem spór w roszczenie. Paypal odpisał, że zwróci mi 20 dolców pod warunkiem, że najpierw odeślę na własny koszt bluzę do sprzedawcy. Koszt czegoś takiego to około 80 złotych, więc więcej, niż mają mi zwrócić. Facet dalej milczy.

 

i tu pojawia się pytanie - co mogę zrobić? Mam czas do 27 wrzesnia na odesłanie.

Link to post
Share on other sites

powinni ci dac naklejke zwrotna na koszt sprzedajacego.

 

 

http://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/sc

 

Przy otwieraniu sporu poinformowano mnie, że nie dotyczy mnie eBay Money Back Guarantee.

 

Dodatkowo, paypal pisze tak:

"Po dokładnym zbadaniu sprawy stwierdziliśmy, że przysługuje Ci zwrot pieniędzy. Aby móc uzyskać zwrot pieniędzy, odeślij sprzedającemu przedmioty, których dotyczyło uznane roszczenie, w nienaruszonym stanie i zachowaj informacje z systemu monitorowania przesyłek. Odpowiadasz jednak za pokrycie kosztów wysyłki oraz opłat manipulacyjnych."

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie dotyczy Cie eBay MBG ?Przedmiot ktory otrzymales nie jest tym ktory zamawiales.Nalegaj zeby to sprzedawca pokryl koszta wysylki.

 

 

Na UK eBay nie robia zadnych problemow ze zwrotami i pokryciem kosztow wysylki...Patrzylem teraz na PL eBay i tam jest strasznie pomieszane...

 

 

Wypelniales to ?

Edited by szaszek
Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie dotyczy Cie eBay MBG ?Przedmiot ktory otrzymales nie jest tym ktory zamawiales.Nalegaj zeby to sprzedawca pokryl koszta wysylki.

 

Niestety, sprzedawca wciąz milczy, choć wysłałem mu już jakieś 15 maili.

 

Na UK eBay nie robia zadnych problemow ze zwrotami i pokryciem kosztow wysylki...Patrzylem teraz na PL eBay i tam jest strasznie pomieszane...

 

 

Wypelniales to ?

 

Niestety, wypełnić to można dopiero PO odesłaniu, więc teraz nie wiem, czy ryzykować:

- wydałem 42 dolce

- Paypal odda mi 20 dolców

- koszt odesłania to 80 zł

 

to oznacza, że jeżeli odeślę kurtkę, to będę stratny 22 dolary i 80 zł. I nawet, jeżeli tym systemem zwrotów przesyłki zgodzą się na zwrot kosztow odesłania (80 zł), to wciąz będę w plecy 22 dolary (koszt pierwszej przesyłki, od sprzedającego, do mnie). Czy dobrze mowię?

Link to post
Share on other sites

Faktycznie kiepsko to wyglada. Pisales na chat support albo mailem do ebaya jak wyglada sytuacja ze koszt wysylki zwrotnej przewyzsza cene towaru? Czasami paypal zabiera przy zwrocie sprzedawcy dodatkowe oplate np jezeli jest nieautoryzowana platnosc moze tutaj tez maja cos przewidziane.

 

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...