Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Force core seria AK


Recommended Posts

Z Boyia zamierzam zabrać silnik High Speed SHS (tak, ten za prawie dwie stówki), zębatki 16:1 SHSa, ze względu na mosfet, tłok ze stalowymi zębami, cylinder Typ 0 (chyba), prowadnicę sprężyny, bo w Boyiu mam całą metalową, łożyskowaną, ale nie wiem jaka siedzi w FC. No i raczej to wszystko. Myślałem jeszcze nad dyszą, ale nie wiem czy ta długa SHS będzie pasować. No i raczej to wszystko jeśli chodzi o gb.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dysza w FC ma 20.68mm. Uszczelniona dluga SHS ma 20.7. Problemy z dysza zaczynaja sie od 0.2mm. Sam mam tego shs. Bierz smialo. Silnik ok, jesli chcesz do 300mm utrzymac lufe to wymien cylinder na 1. Idealnie ta dysza shs, pasuje z komora Ultimate )tez taka rozowa 2x uszczelniona) Prowadnica jest lozyskowana i stalowa, pien ma z jakiegos utwardzonego poliformaldehydy(moze i nylonu). Wytrzyma m130 spokojnie(u mnie juz 15 000) a ostatnio rozbieralem zestaw, zeby zobaczyc co tam i jest ok wszystko. Jak chcesz przelozenie hs 16:1 to nie pakuj tam wiecej niz 120.

Link to post
Share on other sites

Czyli dyszę zabieram, silnik też. Lufę mam wsadzoną Tornado 6.03 300mm, a wsadzony cylinder, to typ 2. Sugerowałem się przeznaczeniem na stronie sklepu, który podaje, że ten typ jest dla luf 250-300mm bodajże. Co do komory hu, to na razie nie będę wymieniać i zostawię taką, jaka jest. Akurat na sprężynie mocnej mi nie zależy. Stockowo sprężyna w FC to M110?

Link to post
Share on other sites

Czyli dyszę zabieram, silnik też. Lufę mam wsadzoną Tornado 6.03 300mm, a wsadzony cylinder, to typ 2. Sugerowałem się przeznaczeniem na stronie sklepu, który podaje, że ten typ jest dla luf 250-300mm bodajże. Co do komory hu, to na razie nie będę wymieniać i zostawię taką, jaka jest. Akurat na sprężynie mocnej mi nie zależy. Stockowo sprężyna w FC to M110?

Takie cos, no daje to to jakies 350-360fps, jest lekka nieszczelnosc na dyszy wiec prawdopodobnie wynik wyglada w tej konf. po osiagach na m110. Gumke hopka bym radzil taka, z dluzszym kolnierzem(G&G zielona, a najlepiej Real Sword-sam mam) i dystanser, wiekszy, o czym juz pisalem. Ogolem kazada replika ma cos. Ta ma to. Kazda replika tez ma stosunek cena/jakosc, a ta ma bardzo fajny.

 

Takie cos, no daje to to jakies 350-360fps, jest lekka niestrzelnosc na dyszy wiec prawdopodobnie wynik wyglada w tej konf. po osiagach na m110. Gumke hopka bym radzil taka, z dluzszym kolnierzem(G&G zielona, a najlepiej Real Sword-sam mam) i dystanser, wiekszy, o czym juz pisalem. Ogolem kazada replika ma cos. Ta ma to. Kazda replika tez ma stosunek cena/jakosc, a ta ma bardzo fajny.

Ja mam ultimate 300, a cylinder mam 1, bo moze kiedys zechce PBS dac i np 363mm lufe? Takie moje uniwersalne dzialanie, a roznicy miedzy cylindrem 1-2 przy tak krotkich lufkach raczej nie ma:) Edited by volt89
Link to post
Share on other sites

Zdzwisz sie tym podkladkowaniem. Przed zakupem, przeczytalem troche receznji tego i ludzie, potwierdzali, ze podkladkowanie w stocku zaskakuje. Sam kupujac replike oddaje czasem 1 strzal, a czasem mi sie nie chce i odrazu idzie na czesci. Tak , bylo w tym wypadku, rozkrecam gb, a tu zebatki...wow. Bedzie pan zadowolony;P

 

Jaki model chcesz?

Link to post
Share on other sites

Tez go mam, zauwazylem, ze pin ktory sie cofa w momencie jak pokrywe zamka otworzysz i tym samym odblokwuje rure gazowa, sie nie cofa, podczas gdy dokrecisz sobie risa i postrzelasz. Dlaczego? Bo ris po dokreceniu dziala tak ze blokuje sie wypychajac do gory gorny ris(powinien do tylu) i dolny do przodu. Ja w sumie nic z tym nie zrobilem, chyba trzeba podpilowac ten kant frezu na tyle rury gazowej ktory wchodzi w podstawe szczerbinki. No ale to nie jest, przynajmniej dla mnie problem:``I am not that fuss``.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jestem zadowolny z repliki, która dziś mi przyszła. Bebeszki wymienione, hula aż miło. Wszystko mi się w niej podoba, prócz tego, że ciężko odkręcić lufę zewnętrzną. Magazynki od E&L chodzą luźno w gnieździe i trzeba coś podkleić tam, żeby to nie latało.

Link to post
Share on other sites

ja podczas użytkowania wyczaiłem jeden minus - krawędzie w gnieździe magazynków ze względu na materiał są dosyć ostre, a magyznki od e&la sa plastikowe. nie zwróciłem na to uwagi dłuższy czas, i w moim przypadku skończyło się to na kompletnym zmieleniu zaczepu w jednym magazynku, i widocznemu uszkodzeniu pozostałych. każde trafienie albo obicie magiem o krawędź troszkę go ścinał.

na szczęście pilnik temu zaradził :D

Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś czy pasują do FC jakieś metalowe magi? fajnie by było jakby siadły jakieś o bardziej prostym kształcie, na 5,45 a nie te stare jak od ak47, wtedy będzie to może znośnie wyglądało.

Takie metalowe widziałem chyba tylko HC Cymy, i teraz tak się jeszcze zastanawiam jak by zadziałało przekręcenie mechanizmu z ELa mida, do metalowej skorupy po Cymie.

Z ciekawości chyba kupię jednego tego hicapa metala i się pobawię.

Edited by felo0000
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o jakieś magi midy, które nie będą miały ŻADNYCH problemów z podawaniem przy wysokim ROFie. Te E&Le, to plują co trzecia, czwarta. Badziewnie. Już chyba lepiej magi Cymy mi podawały...

Kolejna sprawa, ale raczej do ludzi, którzy mają utaktycznioną Sukę A104B. Chodzi mi o chwyt przedni, dolny. A konkretnie o tę metalową część, która je trzyma/dociska z przodu. Ona też u was tak lata nawet po zablokowaniu tym bolcem? Mnie to osobiście trochę drażni, chociaż całość jest stabilna i nie posiada luzów.

Link to post
Share on other sites

Skąd ja Ci wezmę skorupy magazynków? A nie będę kupować ostrych magów, 80 zł/szt. Już nie wspomnę o dodatkowych magach/wkładach.

Zastanawiam się nad tymi metalowymi magami od Cymy, ale na 5,45. I czy trzeba w nich coś przerabiać. Ewentualnie cymowskie wafle.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...