Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Force core seria AK


Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli jest sposób na słabą sprężynę? Bo jeśli to mogłoby pomóc, to wolę zrobić taki bajer, a nie cackać się i kupować nowe magi.

 

Ja Ci nie pomogę, bo aktualnie mam w domu jedynie nie swoje magi do AK i nie chcę ich rozkładać, bo będzie HURR DURR ryska na pinie. Rozbebesz swój i spraw, by sprężyna była bardziej ściśnięta.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem. Pięć kulek pod sprężyną i nic. Przez chwilę podawał elegancko, a potem, jak już kulaski zeszły, to przestał ładnie podawać. Czyli czeka mnie kupno nowych.

Ogólnie dla mnie te magazynki nie są złe, bo przy stockowym ROFie czy nieco wyższym, to bez problemów podają, bo sprawdzałem na starej RK-01, którą sprzedaję. To tam teraz magazynki sprawdzają się idealnie.

Link to post
Share on other sites

Okej. Dziś mi dotarł przeźroczysty mag od Cymy. Zamówiłem jeden na test. Poza delikatnymi poprawkami, mag wpina się dobrze i siedzi sztywno z bardzo delikatnym luzem na bok, ale to chyba już normalne w kałachach. Sprawdziłem, przestrzelałem. Na semi bardzo pięknie strzela, podoba mi się. Na auto o niebo lepiej, niż E&L. Owszem, miał ubytki w podawaniu kulek, ale mimo to, spisuje się lepiej, niż stockowy mag i reszta, które mam. Teraz te lecą na handel i trzeba zamówić cymowskie przeźroczyste.

Btw. Wiem, że to wina za dużego ROFu i pewnie poradzicie mi wymianę zębatek na wolniejsze? Aktualnie mam wsadzone 16:1 SHSa. Na jakie najlepiej wymienić?

 

EDIT: Mag jest o jakieś 3cm krótszy od E&L. Wygląda bardziej taktycznie. :D Teraz wystarczy magi pomalować i będzie pięknie.

Edited by Ślepak
Link to post
Share on other sites

U mnie E&Le również się cięły, jednak po namoczeniu sprężyny olejami, wysuszeniu jej i wyczyszczeniu magów działają dobrze (tak 8/10, bo czasami coś się zblokuje). Największy problemem z nimi jest to, że trzeba się z nimi obchodzić jak ze szkłem, bo zaczepy się łamią. No i to, że są dłuższe - nie wiem, czy da radę wepchnąć je w oryginalne skorupy.

 

 

Jak nie zależy Ci na koszerności* i możliwości wsadzania wkładów w oryginalne skorupy - MAG. Magazynki nie do zajechania, podają wszystko bez problemu, mieszczą ~70 kulek, są bardzo wytrzymałe. Minus to cena, bo wychodzi około 50-60 pieniędzy za sztukę.

 

*wersje śliwkowe i czarne nie mają żebrowania, niestety, dlatego "koszerne" są tylko ich "bakelity".

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Magazynki firmy MAG może i podają wybornie... Warto jednak wspomnieć, że po pewnym czasie użytkowania zaczynają "popuszczać kulki" nawet przy lekkim stuknięciu. Element utrzymujący kulki w magu (który zwalnia się o komorę) po prostu nie daje rady.

Link to post
Share on other sites

@Ślepak

Mam tych przezroczystych magów 7 czy 8. Podaje jeden, w dwóch ułamały sie zaczepy, dwa nie podawały już na pierwszym strzelaniu. Z tego co wiem, E&L ma ostre gniazdo maga, więc może jeszcze łatwiej ścinać zaczepy.

Zastanów się czy nie spróbować normalnych stalowych magów Cymy.

Link to post
Share on other sites

Uwaga, plota:

 

Na fejsbookowej grupce właścicieli E&L, gdzie możemy się lansować swoimi E&Lami, pojawiło się info, że nie będzie już więcej Force Corów w tej postaci co dotychczas. Zamiast tego, będą produkowane dalej Force Cory, ale ze znalu. Czyli E&L będzie "full steel premium", a Force Cory będą znalowe jak boyi i cymy.

Link to post
Share on other sites

Uwaga, plota:

 

Na fejsbookowej grupce właścicieli E&L, gdzie możemy się lansować swoimi E&Lami, pojawiło się info, że nie będzie już więcej Force Corów w tej postaci co dotychczas. Zamiast tego, będą produkowane dalej Force Cory, ale ze znalu. Czyli E&L będzie "full steel premium", a Force Cory będą znalowe jak boyi i cymy.

 

Ale przecież firma 'Force Core' nie istnieje - to jest marak GunFire albo innego dystrybutora. Producentem tego, co w Polszy kupujemy pod marką FC jest Meister, i póki co ich kałaszki są do dorwania zagramanicom.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...