Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Małymi kroczkami w kierunku w pełni zgodnej zewnętrznie z oryginałem repliki Minimi 7,62 do rekonstrukcji JWK lubliniec.

 

Foto:

http://imgur.com/a/Cc03g

 

Póki co jest stalowa lufa w stanie surowym, przed obróbką galwaniczną na kolor ciemnoszary, jeszcze bez odpowiedniego bloku gazowego, ale za to z oryginalnym tłumikiem płomienia.

W planach Stalowy blok gazowy pod 7,62, nowe body, Aluminiowy zestaw oszynowania minimi TR, obsada lufy 7,62, wycięcie gniazda STANAG oraz podniesienie pokrywy komory zamkowej o około centymetr w górę + wejście taśmy 7,62.

Ponadto przydałby się jakiś krawiec, który potrafiłby uszyć szmaciaka na (200?) naboi 7,62. Górną część i wymiary dostarczę.

http://i.imgur.com/KvXi83M.jpg

 

Przeróbka jak widać wymaga dorobienia chyba wszystkich części powyżej korpusu, ale nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne :icon_biggrin:

 

Planowany efekt końcowy: YHQKppf.jpg

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Połapałem się wczoraj, że coś jest nie tak z kabłąkiem, i przerobiłem go za pomocą kombinerek, imadła i lutownicy.

pRLrXud.jpg

 

Standardowy kabłąk z m249 prawdopodobnie przeszkadzałby przy montowaniu magazynka 7,62. musiał być cofnięty za pina mocującego zaspół spustowy do korpusu. Nie jest identyczny, bo nie ma tam tyle miejsca, i chwyt ma inną konstrukcję. W ostrej 7,62 cały chwyt i zespół spustowy przesunięty jest o dobre 1,5 centymetra do tyłu. Mimo wszystko takie rozwiązanie w pełni mnie zadowala i pozwala bez przeszkód montować boxa 7,62.

 

PS:Widywałem też minimi 7,62 ze standardowym kabłąkiem, skróconym tylko o centymetr, ale ta "pogięta" wersja jest lepsza, nowsza i "koszerniejsza" pod JWK

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Dotarł do mnie dziś oryginalny chwyt transportowy.

W porównaniu z airsoftowym - niebo a ziemia. Poza tym nie pasuje, trzeba wytoczyć adapter na lufę i odciąć kołnierz z airsoftowego a następnie zamontować te dwie części osobno na obsadzie lufy. Sporo roboty, ale ta część jest zbyt piękna by ją olać.

x90c9Vj.jpg

nie muszę chyba zaznaczać który jest który :icon_razz:

Sposób montażu oryginału - pin przechodzący przez obsadę lufy i uchwytu.

Zaobserwowałem także, że oryginał jest zauważalnie lżejszy od wersji airsoftowej.

LbEUiso.jpg

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Przekazałem element swojemu dobrodziejowi od tokarki, który błyskawicznie wytoczył mi tuleję-adapter. Co ciekawe - zrobił to w starym chwycie zachowując jego kołnierz integralną częścią elementu.

Na giwerze prezentuje się cudownie, teraz nie mogę patrzeć na te wszystkie chwyty A&K chudsze niż francuska modelka. :)

W tygodniu lufa zostanie skrócona o 2cm i przyjdzie tymczasowy standardowy blok gazowy.

 

LEjuZRq.jpgOSaa534.jpgwhIslRb.jpg

Link to post
Share on other sites

Lufa po delikatnym skróceniu wydaje się być grubsza. Co prawda jest około 2mm za cienka z przodu i to widać, ale dla niewprawnego oka nie będzie różnicy. Myślę że nowy blok gazowy, który zamówiłem jeszcze bardziej uwydatni grubość lufy i giwera przestanie przypominać bardziej mk48 niż "polskie" minimi :icon_smile:Xh68LVe.jpg

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z tym malowaniem to trafiłeś w dychę, tak będzie wyglądała:

 

P4CCf4M.jpg

Prawdę mówiąc już dawno bym to zrobił, ale nie mogę bo jeszcze niektórych części nie przygotowałem. :(

 

 

Na chwilę obecną replika wygląda tak:

 

 

O8mq0p2.jpg

jQDr4gS.jpg

GTdUR7u.jpg

reOg6ou.jpg

g6zUQFx.jpg

 

 

 

Bateria z racji niewielkiej przestrzeni z przodu została przeniesiona do ładownicy na kolbie. Stare i dobre rozwiązanie.

 

 

6MkWizw.jpg

XXVk7Xq.jpg

5humww9.jpg

 

 

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Pod lufą mieści się maksymalnie kostka 1500 mAh, o taka:

http://gunfire.pl/pr...ect-DEANS-.html

Za to na długość wchodzi absolutnie wszystko, lipo 11.1 w sticku świetnie pasuje, płaskie, dwudzielne pakiety też nie mają problemu:

http://gunfire.pl/pr...mAh-20-40C.html

 

Moja "na styk" wchodząca kostka 7,4 ostatnio poległa i została mi tylko bateria 2500mAh, która tam nie wchodzi... Stąd pomysł z ładownicą na kolbie :icon_smile:

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Owszem, ale najpierw trzeba mieć boxa, bo jest w cholerę drogi :P

No i musiałbym wtedy zrezygnować z zasilania magazynka z baterii repliki (podwójne wyprowadzania kabli z boxa do repliki i z powrotem mi się nie uśmiecha).

 

Poza tym chciałbym mieć kilka mniejszych, 200 kulkowych boxów 5.56, żeby bez problemu spełniać ograniczenia amunicji niektórych milsimów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...