Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Parę pytań laika co do LiPo i Ładowarki mikroprocesorowej


Recommended Posts

Witajcie ponownie :icon_smile:

 

 

Piszę do was z pewnym pytaniem, co do ładowarek mikroprocesorowych:

 

1.kiedy pakiet LiPo będzie naładowany to czy taka ładowarka przestaje dalej ładować ?

2.Czy na poniższym zdjęciu jest wszystko prawidłowo podłączone (zdjecie zrobione w celach poglądowych aktualnie nie zamierzam ładować tej batki)

3.Czy są jakieś uwagi co do obsługi tego typu ustrojstw? Miałem sobie nie kupywać żadnych AEG-ów czy innych replik związanych z "elektryką" ale kumpel mnie zaraził lecz on korzysta z stockowej ładowarki :teeth:

 

Ładowarka z jakiej korzytam to Redox Beta

Batka Nuprol 3300Mah 7.4v 20c

 

ZDJĘCIE

 

 

301h8ht.jpg

 

Edited by Donek
Link to post
Share on other sites

1. Tak

2. Jeszcze chyba główne złącze baterii nie podpięte. Muszą być oba. No i ten, prąd z gniazdka... ale to chyba wiadomo :icon_lol:

3. Nic specjalnego. Chyba że zdjąć limit czasowy, bo zazwyczaj bywa ustawiony na 120min, a nie wszystko się w tym czasie naładuje.

Link to post
Share on other sites

1. zgodnie z instrukcja, ładowarka zapiszczy i wyświetli koniec ładowania.

2. Nie, nie podpiałes głównej wtyczki prądowej z pakietu.

3. Cały dział, szczególnie temat o li-polach. Oraz artykuły na stronce. W skrócie - nie rozładuj poniżej 3v na celę, nie przeładuj powyżej 4,2V na cele. Nie uderzaj nią o ziemie ani inne przedmioty.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, gadżety pod airsoft są okaleczane wtykiem srTamiya, jedną z najgorszych do zastosowania wtyczek. Ładowarka modelarska nie posiada złącza pod taki szajs. Albo kup przejściówkę, albo po prostu przelutuj wtyk w baterii na Deans.

http://sklep.skyrc.pl/pl/p/Przewody-T-DEAN-TAMIYA/19

http://www.rcwroblik.pl/Wtyk+i+gniazdo+dean+Para,57618943,01,i2.html

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

A może najpierw niech ustali które kabelki są odwrócone? Czy w baterii, czy w ładowarce? Bo potem się okaże, że trzeba jeszcze odwrócić w replice, a jak pożyczy od kogoś baterię to jego replika z "niewyjaśnionych przyczyn" nie będzie chciała strzelać.

 

Prawdopodobnie przejściówką którą zakupiłem z linku od emceta, bo gdy podłączyłem batke to replika normalnie strzela, tylko jest problem, przegladajac alledrogo wszystkie kabelki dean t mają tak samo jak mój, a w przelutowania nie chce sie bawic bo najzwyczajniej w życiu nie umiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...