Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozwolenie na broń a stwardnienie rozsiane


Recommended Posts

Choruję na stwardnienie rozsiane. Widzę, że trzeba przejść badania lekarskie.

Zastnawiam sie czy moja choroba to jest jakieś przeciwskazanie do uzyskania pozwolenia.

 

Choroba jest nieuleczalna. Aktualnie mój stan jest bardzo dobry. Patrząc na mnie nie pozna się, że jestem chory, ale na badaniu może to wyjść(zależy co jest badane). Choroba upośledza system nerwowy(zaburza przewodzenie imulsów z mózgu do mięśni). Aktualnie nic mi nie dolega, za 10-20lat będę poruszał się o kulach.

Link to post
Share on other sites

Kolego, albo jesteś trollem, albo trafiłeś nie tam, gdzie chciałeś. To forum zajmuje się zabawkami, które sa replikami broni palnej, na które nie są potrzebne żadne powolenia.

Ze swoim problemem zwróć się do organu państwowego wydajacego pozwolenia na posiadanie broni palnej.

 

 

Link to post
Share on other sites

Kolego, albo jesteś trollem, albo trafiłeś nie tam, gdzie chciałeś. To forum zajmuje się zabawkami, które sa replikami broni palnej, na które nie są potrzebne żadne powolenia.

Ze swoim problemem zwróć się do organu państwowego wydajacego pozwolenia na posiadanie broni palnej.

Cortes, nie spinaj się tak :) Akurat to podforum służy do publikacji takich tematów. Tak samo jak w "Po godzinach" można pitolić o muzyce, filmach, samochodach niekoniecznie mających związek z ASG :)

Poza tym, tu jest mnóstwo maniaków asg, którzy strzelają też z prawdziwej broni (m.in. ja) więc pytanie revolvers-a nie jest skazane na olanie :)

 

@revolver

Na stronie www każdej KWP jest spis lekarzy uprawnionych do wystawiania opinii lekarskiej do pozwolenia. Weź pierwszego z brzegu i zadzwoń. To też są normalni ludzie i powiedzą Ci przez telefon bez płacenia za wizytę czy masz szanse czy nie.

Powodzenia :)

Link to post
Share on other sites

"zaburzenia preferencji seksualnych (transwestytyzm fetyszystyczny, ekshibicjonizm"

Hmmmm, rozumiem jeszcze ekshibicjonizm. Bo przeca broń należy nosić przy ciele, w miarę możliwości zasłonięta, więc taki ekshibicjonista siła rzeczy łamałby przepisy wystawiając fujarkę, ale co tym parlamentarzystom zawinił transwestyta fetyszystyczny??? Że niby zakładanie damskich ciuszków stanowi zagrożenie dla społeczeństwa?

Link to post
Share on other sites

To już zapytaj ustawodawcę.

Pewnie to, aby zapobieć użyciu broni niezgodnie z przeznaczeniem przez takiego osobnika przeciwko osobie, która wypomni mu jego preferencje...

 

Podobnie jak z kuszami - wymagane jest pozwolenie, ale łuk i strzały możesz kupić w byle sklepie z militariami i napierdzielać z tego do ludzi na ulicy...

Dziwna logika i tyle. Z kuszą jak na moje to jest ograniczenie dlatego, że może być ona ciągle w stanie gotowości do użycia i jest ciut łatwiejsza w użyciu...

Jednakże logika tak samo pokraczna...

Link to post
Share on other sites

Jak już napisałem - pokręcona logika ustawodawcy.

Bo tak samo jak sportowiec może nosić broń w sposób taki jak do celów ochrony osobistej, ale kolekcjoner już tego robić nie może (zakazuje tego ustawa, a nie rozporządzenie). I tak jak sportowiec wracający z zawodów czy treningu tacha przy sobie kilka sztuk broni i jedną na wszelki wypadek ma w kaburze na pasie naładowaną to kolekcjoner wracający z wystawy z kilkoma - kilkunastoma lub kilkudziesięcioma egzemplarzami broni już tego zrobić nie może.

Dlaczego?

 

Dlaczego CP jest bez - tylko do pewnego okresu i z tego co pamiętam to do 1885 roku (zarówno repliki takiej broni) bo ustawodawca przed oczami to ma muszkiet, a nie rewolwer CP i wg niego pewnie nie stwarza to zagrożenia.

 

Jak już pisałem - pokręcona logika...

Link to post
Share on other sites

Bo Polska pany to kraj absurdu. Na logike to prędzej czarnoprochowce i broń na amunicje niescaloną powinny wymagać pozwolenia - zabawa z prochem, odmierzanie, mieszanie itp. jest nardziej niebezpieczna niż amunicja scalona gdzie mamy wsyzstko gotowe, zamknięte w łusce. Kusze są bardzoej zabójcze niż łuki (większa prędkość) ale z łuku z palcem w d... się kogoś zabije więc te całe pozwolenia są na zasadzie "dobra, łukiem zabije sie kogoś na 100% ale kuszą zabije się kogoś na 150% - robimy pozwolenie na kusze". FUCK LOGIC.

 

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Też mam podobne przemyślenia. W końcu każdy wie (z filmów, internetu) jak wygląda glock, sigsauer, m4 czy AK więc można jakby rozpoznać czy ktoś chce komuś zrobić krzywdę albo czy po ulicy idzie facet z bronią czy nie (co zresztą można spostrzec po telefonach na policję jak niektórzy inteligentni inaczej łażą z replikami na wierzchu). Natomiast jakby ktoś szedł z muszkietem, skałkowcem czy nawet coltem navy to wzięliby go za jakiegoś kuglarza co najwyżej a nie zamachowca. I zanim by czegoś nie zbroił to pies z kulawą nogą by się nim nie zainteresował (może poza fachowcami od takiej broni).

Link to post
Share on other sites

O ile wiem, kusza wymaga zezwolenia za sprawą nacisków myśliwych (!!) którzy uznali polowanie z nią za niehumanitarne ze względu na małą zdolność obalającą przy typowych odległościach strzału i braku tradycji kuszniczych w Polsce... wiem, pokrętne i dziwne, ale to jest Polska. Jakoś o kusznictwie sportowym wszyscy zapomnieli...

Ad meritum, w podlinkowany powyżej wykaz chorób wykluczających posiadanie broni niejak nie można bezpośrednio podciągnąć stwardnienie rozsiane. Jednak, osoby ze stwardnieniem o licznych, ostrych epizodach mają statystycznie wyższe ryzyko zachorowania na depresję, a choroby afektywne są wymienione w wykazie... tak więc wszystko sprowadza się do kwestii kto będzie rozpatrywał wniosek. Poszukaj przychylnego lekarza, bo to on będzie decydował. Każdy może w tej materii mieć inne zdanie.

Link to post
Share on other sites

Kolego, albo jesteś trollem, albo trafiłeś nie tam, gdzie chciałeś. To forum zajmuje się zabawkami, które sa replikami broni palnej, na które nie są potrzebne żadne powolenia.

Ze swoim problemem zwróć się do organu państwowego wydajacego pozwolenia na posiadanie broni palnej.

A nazwa działu forum zwie się "Broń palna" :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...