Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RetroArms CNC M4 Body


Recommended Posts

https://www.facebook.com/retroarms/photos/a.497540050273308.124522.493695293991117/1207524239274882/?type=3

 

Wrzucam dla tych którzy jeszcze nie widzieli, Retro wrzuciło screen prawdopodobnie prototypowego jeszcze lower recivera od M4. Zapraszam do dyskusji jakie to może mieć przełożenie na rynek oraz z czego i jak mogą być robione ich korpusty oraz jakie macie przemyślenia na ten temat :)

Link to post
Share on other sites

Takie zdjęcia to już wrzucali co najmniej parę miechów temu, więc to nie nowość. :icon_wink:

https://www.facebook...6846018/?type=3

 

Wykonanie: pewnie Alu 7075 stanu T6/T651 na CNC (ewentualnie Alu 6061).

 

Moje przemyślenia: szkoda, że zrobili zintegrowaną osłonę spustu, bo teraz nie można tego elementu spersonalizować na swoją ulubioną osłonę np. magpulowską. Szkoda, że nie zrobili standardowego lowera AR-15, tylko poszerzony w stylu "magwell" (a najlepiej jakby robili obie wersje).

 

Ciekawe czy będą za dopłatą grawerować oznaczenia. I ciekawe czy będą sprzedawać w surowym stanie czy anodowane. Cena pewnie będzie rzędu Madbulla lub drożej.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

Dzieki wiciok.

Co do wersji magwell to akurat mi pasuje chociaż masz racje, lepiej by było gdydby robili 2 wersje, nowość nie nowość ale to było świeże xdkęcoa sprzed kilku dni z ich profilu ma fb, wiedziałem, że wcześniej coś było wspominame o body. Co do wykonania to wątpie aby sprzedawali surowe, raczej z anodą a co do oznaczeń to ieśli będą to pewnie takie jak w chińskich replikach (marines czy frogman) chyba, że retro nagle kupi licencje, szczerze mówiąc ja bym się ucieszł z gołej wersji, oznaczenia sam bym sobie zrobił, widzi mi sie jeszcze wersja MUR, oj brałbym :D

 

A co do osłony spustu to sie zgadzam, mi też bardziej widzi się wersja z miejscem na własną i 2 piny aczkolwiek nie zapominajmy, że to prawdopodobnie prototyp i dużo może się jeszcze zmienić. Jestem też ciekaw jak będzie to wypadać pod względem jakości, moje body MadBulla Daniel Defense jest wręcz idealne, lepsze od G&P. Jednak jestem pozytywnej myśli ;)

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Vipertech gołe komory spustowe (alu 6061, T6) sprzedaje za 7000NTW czyli ca 830PLN bez ceł i podatków, więc sądzę że tutaj wiele taniej nie będzie (obym się mylił). Alu 7075 T6 to już w ogóle, marzenie, normalnie w aeg lepsza komora spustowa niż w Inokatsu :D.

Link to post
Share on other sites

W okolicach 600-700zl bym pewnie kupił, przy ponad 800zł już bym się zaczął zastanaiwać czy nie opłaca się bardziej kupić jakiegoś Madbulla z ich hopkiem w zestawie. Nic zobaczymy co nasze sąsiady kreciki wymyślą :D

 

P.S. A Viper nie robił czasem tego do replik GBB?

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Tak, Vipertech robi komory do gazówek (m. in. oemował je dla Inokatsu 2011 i 2012), ale obawiam się że na dłuższą metę to nie ma aż takiego znaczenia, komora wygląda bardzo podobnie, niedużo się tu zaoszczędzi na programowaniu maszyny w ekonomiczniejszy sposób :(. No i to jest cena za samą komorę spustową, komora nabojowa to drugie tyle o_O. Trzymam mocno kciuki za naszych sąsiadów, w końcu też Słowianie, więc dryg do kombinowania mają ;).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Raczej nic, RA dalej siedzi cicho. Może nie mają mocy przerobowej i wydaje się, że nie wyszli z fazy prototypu. Szkoda bo mają tutaj duże pole do popisu a Madbulle coraz droższe :(

 

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...