Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wpływ długości dyszy na parametry repliki


Recommended Posts

Witam

Zamierzam budować od podstaw karabin snajperski z zamkiem czterotaktowym, jednak przy projektowaniu zacząłem się zastanawiać nad długością dyszy. Czy ma to jakiś wpływ na np. moc, czy celność repliki?

Szukałem podobnego tematu na forum jednak znalazłęm tylko "jaka dysza do konkretnej repliki?". Ja buduje karabin od podstaw, więc mogę zrobić krótką jak np. w SWD lub długą jak np. w replikach typu SCAR. Jak to sie ma w praktyce?

Link to post
Share on other sites

Długość dyszy nie ma znaczenia i nie wpływa na celność. Nie mniej jednak średnica wewnętrzna dyszy ma tutaj znaczenie i wpływa na FPS. Budując swojego czterotakta możesz sobie sam dobrać dyszę, do niej komorę, a do komory magazynki.

Link to post
Share on other sites

Ma znaczenie jej dopasowanie. W obrębie jednego modelu, dłuższa dysza daje większą szczelność, ale może powodować problemy z podawaniem, szczególnie przy wyższym ROF-ie, a krótsza daje mniej problemów z podawaniem, za to jest większa nieszczelność, co wpływa na fps i rozrzut. Tak wygląda to w przypadku AEG-ów. W przypadku sprężyniaka zostaje tylko kwestia szczelności.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Uklad nadal bedzie dzialal tak samo. Czy dysza bedzie miala 4cm i komora bedzie tuleja oddalona na wpiecie magazynka to nadal musimy wykonac taki sam ruch zamka aby kulke zaladowac. Jedyna roznica bedzie gdy uzyjemy za krotkiej dyszy. Wtedy nie uszczelni nam sie uklad. Absolutne minimum przyjał bym dysze dlugosci 20mm lub 21mm.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...