Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta na początek.


Recommended Posts

Chińska 3-9x40 albo lepiej, 3-9x32 daje wystarczająco dobry obraz którego przeciętny airsoftowiec nie odróżni od obrazu Nikko Stirlinga za 2000zł a powiększenie większe niż 9x to i tak już żadna zaleta. Zauważyłem że najgorszy obraz dają lunety z obiektywem większym niż 40mm oraz kompaktowe, pseudotaktyczne itp.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlatego moim zdaniem lepiej zainwestować w używaną lunetę myśliwską. Sporo ich na aledrogo i ceny też się przyjazne zdarzają.

Wiem że większość jest ze starym niemieckim krzyżem ale też się idzie do niego przyzwyczaić.

A pod względem jakości szkła znacznie przewyższają pseudotaktyczne chińczyki.

Link to post
Share on other sites

Luneta to chyba też sprawa osobistych preferencji. Ja mam lunetę powiększającą do 24 (czyli te x10 daje bardzo dobrą jakość) i szczerze powiem, że nie zamienił bym się na nic co widziałem u kumpli. Wystarcza mi, tych kilka razy, gdy bardzo ostro zlokalizowałem przeciwnika tam gdzie bez lunety była ciemna zielono-bura plama.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć,

ja szukam lunety do SPR, który będzie tuningowany na snajperko-niewiadomo-co, przynajmniej dopóki nie znajdę drobnych na dołożenie do minimi. Ale ta otoczka jest chyba nieważna :)

 

Używałam w życiu trzech lunet, a w zasadzie lunety, "lunety" i zabawki. :)

 

lunetą było POSP - nie mogłam się do niego przyzwyczaić, bo biegam w ESSach i przez odległość oka od okularu obraz był bardzo mały, dodatkowo lekki ruch głową i już cel uciekał z pola widzenia...

"lunetą" było to coś w szynie transportowej od gietki - obraz średni, za to super wygoda użytkowania, mogłam być jakieś 10 centymetrów od lunety, a wszystko było widoczne, dodatkowo pole widzenia nie było tak złe jak w POSP. :)

Zabawką było Gamo za 25 zł, sprzedane po godzinie użytkowania. ;)

 

I teraz... poszukuję lunety, która połączyłaby wygodę z gietki z jakimś regulowanym przybliżeniem (W POSP podobało mi się to, że mogłam wypatrzeć innych z dużych odległośvi), dosyć szerokim okularem i... ładnym wyglądem :) Po prostu musi mieć świetny kształt, po prostu idealnie pasować na SPR. Dodam, że używam BrassGuarda, więc niski montaż chyba odpada...

Pomożecie? :)

 

 

Wesołych świąt!

Link to post
Share on other sites

http://img405.imageshack.us/img405/4397/dscf5699s.jpg

Zwykła luneta wiatrówkowa 3-9x32. Na zdjęciu widać źle założone osłony szkieł bo mam za niski montaż.

Według mnie na SPR najlepiej mieć coś ze szkłem max 40mm. Większa będzie wyglądać dziwnie.

Poszukaj normalnej lunety wiatrówkowej. Standardowo odległość od oka w ich przypadku to ok 8cm.

Link to post
Share on other sites
Według mnie na SPR najlepiej mieć coś ze szkłem max 40mm. Większa będzie wyglądać dziwnie.

Tak?? To popatrz na zdjęcia poniżej.

 

hm hm, małe te lunetki strasznie... a coś w takim http://img17.imageshack.us/img17/9135/7faedd5c8b5f3643med.jpg stylu? :)

Wiesz co dobre :icon_biggrin:

 

Tu moja "autorska" SPRka.

img3066h.th.jpg

Luneta to Blog 4-16x50AOE.

 

Tutaj SPRka Szalonego Jacka Pirata.

mk12k.th.jpg

Luneta z tego co pamiętam Blog 3,5-10x40 Long Range, kopia Leupolda M3.

 

Tu jeszcze jedna, luneta jak powyżej (albo coś bardzo podobnego).

sprcranejn2.th.jpg

 

I kolejna, trochę dziwne zdjęcia ale dość fajnie widać.

mk12ne11.th.jpg

Luneta to też jakaś kopia M3 Leupolda, być może jest to Blog 4,5-15x50 Long Range.

 

Ogólnie - szukaj czegoś z tubusem 30mm i szkłem 50mm, najlepiej Blog. Generalnie z lunetami jest teraz problem bo wybór mały, ale na używki można polować. Ja polecam Blog 4,5-14x50 Long Range, mam to to na M21 - konkretne bydle, i wygląda świetnie. Ale nigdzie aktualnie tego w sklepach nie widziałem, trzeba by poszukać na rynku wtórnym.

 

EDIT:

no to chyba bedzie trzeba tak zrobic... A wie ktos jak sie moze wabic luneta na zdjeciu?

 

Mi to pod Guardera podchodzi ale zdjęcie małe więc trudno stwierdzić.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Może jakaś kopia Leupolda M3. Ładnie wyglądają, zakres powiększenia 3,5-10x całkiem mozliwie sprawdzi się w asg. Oczywiście nie będzie miała jakieś rewelacyjnej optyki ale da radę.

 

edyt

Ha niema to jak zacząć pisać posta a wysłać go po dwóch godzinach od napisania

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
Tak na prawdę już średnica 50mm szpeci replikę a w niczym nie pomaga.

 

Większe szkła pomagają bo obraz na wieczór jest jaśniejszy. Jednak szpecą, wyjątkiem są tylko na prawdę duże karabiny.

Z ważnych rzeczy w lunecie do ASG trzeba wymienić podświetlenie które na prawdę się przydaje.

Edited by czaja18
Link to post
Share on other sites

te z pierwszego i ostatniego zdjęcia są genialne! Właśnie o takiego byka mi chodzi :)

 

to jeszcze jedno małe pytanko - takie lunety da się wyhaczyć za mniej niż dwie stówki? :)

 

ktoś mi też powiedział, e dobry pomysłem jest magnifier x3 i ACOG/Eotech... Czy to jakoś wygląda i co najważniejsze - funkcjonuje? :)

Link to post
Share on other sites
Większe szkła pomagają bo obraz na wieczór jest jaśniejszy.
Tak, w lunetach za 800 i więcej zł. W lunetach z naszej półki cenowej większy obiektyw nic nie daje. Prócz zazwyczaj gorszego obrazu (dużą soczewkę jest o wiele łatwiej skopać podczas produkcji niż małą). Tak więc mijasz się niestety z praktyką. Acz teoretycznie powinno być tak jak piszesz. Niestety nie jest.
Link to post
Share on other sites
te z pierwszego i ostatniego zdjęcia są genialne! Właśnie o takiego byka mi chodzi :)

Chcesz więcej fotek to odezwij się na PW/GG bo nie będę tutaj wrzucał kilkudziesięciu fotek różnej maści Mek/SRek/SPRek.

 

to jeszcze jedno małe pytanko - takie lunety da się wyhaczyć za mniej niż dwie stówki? :)

Ja swojego Bloga na allegro wyhaczyłem za 200 z przesyłką. Ale ogólnie będzie ciężko.

 

ktoś mi też powiedział, e dobry pomysłem jest magnifier x3 i ACOG/Eotech... Czy to jakoś wygląda i co najważniejsze - funkcjonuje? :)

Funkcjonować pewnie będzie, aczkolwiek moim zdaniem wygląd tego będzie lekko "ze dupy".

PS: W kwestii realizmu - ACOG + Magnifier będzie wyglądać "ze dupy" i dodatkowo głupio. ACOG ma swoje własne przybliżenie więc montowanie przed nim dodatkowej przystawki powiększającej to jakiś dziwny twór. Jeśli już to EOTech bądź Aimpoint + Magnifier.

 

Moim zdaniem nie.

 

Tak, w lunetach za 800 i więcej zł. W lunetach z naszej półki cenowej większy obiektyw nic nie daje. Prócz zazwyczaj gorszego obrazu (dużą soczewkę jest o wiele łatwiej skopać podczas produkcji niż małą). Tak więc mijasz się niestety z praktyką. Acz teoretycznie powinno być tak jak piszesz. Niestety nie jest.

Nie do końca Dex. Tutaj też ważny jest rozmiar tubusu. Miałem Bloga z 1 zdjęcia w poprzednim poście, miał obiektyw 50mm i tubus 25mm. Teraz też mam Bloga z obiektywem 50mm ale tubusem 30mm i obraz jest jaśniejszy i wyraźniejszy. W porównaniu do takiego Tasco 3-9x40 to już w ogóle jest miodnie.

 

Generalnie moje zdanie jest takie, że jeśli kupować lunetę to warto brać tylko taką z tubusem 30mm i to powinien być główny czynnik którym powinno się przy kupnie lunety kierować.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/optyka_lunety/luneta_m3_3_5-10x50_z_podswietlanym_krzyzem_duplex_a_c_m-1498.html

Tu masz lunetę która wygląda na prawdę fajnie, tylko jest powyżej 2 stówek i jakość optyki powalająca nie będzie.

Poszukaj na allegro, tam w tej chwili jest chyba największy wybór, jednak do 200 będzie ciężko. Przemyśl to jeszcze bo na lunecie nie warto oszczędzać i lepiej dołożyć parę zł, odwdzięczy się jakością obrazu i polem widzenia. A to bardzo ważne w Airsofcie. Szukaj czegoś z powiększeniem minimalnym od 3-4.

http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=27689&order=p

 

EDIT:

wysłanie po ponad godzinie... A tubus 50/56? Bo takie też widziałam...

Tubus?? :icon_biggrin: Chyba obiektyw :icon_wink: 56 odpuść, są tylko w lunetach z tubusem 25, ale 50 powinno być OK. Niemniej powtórzę - staraj się wyrwać coś z tubusem 30mm. No i nie zapominaj o takich miejscach jak fora wiatrówkowe chociażby, albo WMASGowe komisy na forach regionalnych.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim widzę że patrzysz na wygląd, wierz mi - luneta z obiektywem 56 przy tubusie 25mm będzie wyglądać na prawdę beznadziejnie, już na tych zdjęciach jest co najmniej dziwnie.

Mając ograniczony do 200 budżet wziąłbym to:

http://allegro.pl/celownik-snajperski-blog-3-12x50-aoe-przecena-i1368718265.html

Uszkodzonym podświetleniem nie ma się co przejmować - i tak nigdy nie użyjesz :icon_smile:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Jak widzisz, podświetlenia działa, tylko dziwnie. Więc nie jest go całkiem brak. Co do dni pochmurnych/wieczorów - ile razy będzie potrzeba używania lunety w mroku?? A jeśli chodzi o dni pochmurne w lesie - masz chyba kiepską optykę, albo słaby wzrok, ja miałem 2 Blogi i w obu krzyż nawet w bardzo szarobure dni było widać krzyż dobrze, w tym który mam teraz zwłaszcza.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...