Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta na początek.


Recommended Posts

Brak podświetlenia mogłem odczuć ostatnio jakoś we wrześniu czy na początku października ok godziny 16-17 więc do zmierzchu jeszcze trochę brakowało bło po prostu dosyć pochmurno a las gęsty. Luneta z wysokiej jak na potrzeby ASG pułki bo był to DOC 3-9x40. Na oczka też nie mogę nażekać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę że nie mam problemu ze wzrokiem, widzę dobrze, autem po zmroku też nie ma problemu z jazdą.

Denaturatu też nie pijam :D

Po prostu teren sam w sobie dosyć mroczny, dokładniej to było na twierdzy kłodzkiej pomiędzy wałami o wysokości ok 10m, i szerokości ok 8m, zarówno na dole jak i u góry są miejscami gęste krzaki i drzewa, chmury gęste a do tego tło w stronę którego celowałem było dosyć ciemne.

Link to post
Share on other sites

 

Mając ograniczony do 200 budżet wziąłbym to:

http://allegro.pl/celownik-snajperski-blog-3-12x50-aoe-przecena-i1368718265.html

 

 

 

Niebierz.

Dlaczego:

luneta z ustawianiem paralaksy na obiektywie wymaga ciągłego niewygodnego manipulowania przy obiektywie. To jest zabawa dla wiatrówkowiczów którzy strzelają do nieruchomych celów. Dla nas albo luneta bez regulacji paralaksy albo z regulacją boczną.

Link to post
Share on other sites

Ja spytam o coś skrajnie przeciwnego, jeżeli chodzi o gabaryty. Czyli - w miarę przyzwoitą lunetę celowniczą, o jak najmniejszych wymiarach zewnętrznych. Najchętniej wzorem autora tego wątku wstawiłbym na replikę monokular, jednak krótka ogniskowa uniemożliwiałaby mi korzystanie z niego w goglach.

 

Posty w innych wątkach, czasem szczątkowo wspominały o "kompaktach", jednak tylko o chińskich, jako przestrogę by trzymać się od nich z daleka. Czy poza ACOG G&P faktycznie nie istnieje żadna rozsądna alternatywa, o długości zewnętrznej w okolicy 20-25 cm? Arend wypowiadał się wcześniej ciepło o Delta Optical, może coś w deseń: http://deltaoptical.pl/blizej_celu/luneta-celownicza-delta-optical-entry-4x32-s-ao-ir-rg,d1624.html

Link to post
Share on other sites

Tego entra miałem na wiatrówce. Złego słowa (poza nielubianą przezemnie regulacją paralaksy na obiektywie) nie powiem. Delta ma niezłe szkła i całkiem solidną konstrukcję i niezłe zakresy regulacyjne. Siatka Dupleks nadaje się do szybkiego strzelania do obiektów w ruchu. Moim zdaniem całkiem przyjemna rzecz na karabinek (no może poza tą regulacją paralaksy)

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się, że taki IOR QR-TS byłby świetny zarówno pod kątem wizualnym jak i użytkowym.

Z tym, że ta luneta ma być na replice karabinka tylko wówczas, kiedy działania prowadzone będą na większej przestrzeni. Gdybym inwestował w replikę karabinu wyborowego, może koszt bliski tysiąca zł za lunetę by mnie nie przerażał, jednak w sytuacji gdy IOR jest niemal w cenie całego karabinka, a ma być używany średnio raz na trzy-cztery manewry (na konkretnych miejscówkach), taki zakup średnio mi się kalkuluje. Z tego właśnie powodu szukam czegoś jedynie w granicach 200-250 zł.

 

Siatka Dupleks nadaje się do szybkiego strzelania do obiektów w ruchu.

Czy powiększenie 4x nie przeszkadza przypadkiem, przy takim szybkim celowaniu? Do tej pory uważałem, że (w przeciwieństwie do kolimatora) do lunety o powiększeniu powyżej 2,5x każdorazowo trzeba się bardzo dobrze złożyć.

Przyznam, że z tego właśnie powodu (możliwość zejścia poniżej 2,5x) początkowo myślałem o czymś takim: http://www.tarcza.sklepy24h.pl/index.php?page=produkt_info&produkt_id=44730

 

EDIT: Literówki

Edited by Memoris
Link to post
Share on other sites

O, znalazły się dostępne Blogi.

http://www.tarcza.sklepy24h.pl/index.php?page=produkt_info&produkt_id=44714&limit=2&promocja=&nowosc=&produkt_szukaj=&szukaj=&radio_szukaj=w_nazwa

http://www.tarcza.sklepy24h.pl/index.php?page=produkt_info&produkt_id=43927&limit=2&promocja=&nowosc=&produkt_szukaj=&szukaj=&radio_szukaj=w_nazwa

Te dwa są na prawdę godne polecenia. Ja mam tego pierwszego, nie zamieniłbym na nic innego (chyba że miałbym na lunetę 1000zł+).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Sądze że Blogi też są chińskimi produktami tyle że najwyższej selekcji przeznaczonymi bardziej dla mniej zamoznych mysliwych i sportowców niż dla "zabawowych" strzelców asg czy wiatrówkowych. ich stosunek jakości do ceny jest doskonały. Mam też wrażenie że sklep Tarcza ma jakiś dobry kontakt z firmą je produkującą że może je sprzedawać po takiech cenach.

Drugą sprawą jest też to że nie są markowane znakami firmowymi co dodatkowo zmniejsza ich cenę (no niestety za znaczek KA czy G&G trzeba płacic)

Sam miałem podróbkę leupolda m3 (bezfirmówkę) i po przejściu na BLOGa (niby z wygladu takiego samego) odrazu spostrzegłem zdecydowanie lepszą jakośc wykonania optyki.

Inną sprawą jest tez to że w tej chwili wolę kupic (jak mi lunety potrzeba) jakąś używaną lunetę myśliwską (szczegulnie mi pasują lunety rosyjskiej produkcji) niz pchać pieniądze w produkty firm airsoftowych. Poprostu w wyrobach dla myśliwych jest zupełnie inna jakość optyki. A do siatek myśliwskich idze się przyzwyczaić.

Link to post
Share on other sites

Arend, dlatego wspomniałem o IOR-ach. Używkę można trafić poniżej 2k PLN (w zależności od modelu oczywiście), a w tej cenie nie widziałem nic lepszego. IOR ma użyteczne siatki, znacznie lepsze do zwykłego duplex'a czy MilDota. (MP-8: podziałka co 1/2 mils, do tego siatka ma 10 milsów w dół)

Oczywiście myśliwi zaraz powiedzą że to gówno, że tylko Zeiss lub S&B, ale to inna półka cenowa.

 

BTW, ZOS-a ma kolega na jakimś małokalibrowym karabinie i chwali sobie, do rekreacji może być.

Edited by szpargal
Link to post
Share on other sites

Z IORami tez kontakt miałem. Całkiem przyjemne lunetki. Ale do celów ASG kupi je tylko fascynat. Natomiast do celów sportowych na wiatrówce czy karabinku jak i do celów mysliwskich jaknajbardziej. Tyle że chyba są to lunety troszkę niedoceniane wśród sportowców czy myśliwych

 

PS

Na swoją wiatrówkę lunety szukałem ponad rok. I dziwnie się ludzie na mnie patrzą że na wiatrówce Sharps Innowa (cena rynkowa w okolicach 3 stówek) postawiłem optykę 3,5-10x32 Hawka za 1,5k pln na montażu z 2 stówki. Ale wiem że całodniowe strzelanie nie spowoduje zmęczenia oczu (rąk najwyżej ;p ) a i postrzelam sobie w czasie szarówki bo jasność optyki na to pozwala. Dlatego Blog jest postawiony dla lansu na Warriorze z którego strzelam mocno odświętnie i raczej nie strzelam z niego ja tylko rodzinna młodzież która ma problemy z napompowaniem szarpa. Rodzinna dorosłość woli postrzelać z wiatrówki (cele puszko-kapslowe te same)

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...