Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Open Hardware Airsoft/ Druk 3d


Recommended Posts

Lesio, chyba najlepszym (według Mojej dziewczyny - designer) programem do projektowania jest Rhino 3D (Rhinoceros). Niedawno zrobiła mi według mojego "widzimisię" chwyt przedni (dolny) i nakładkę na rurę gazową do mojego RK-01. Nie powiem, miała trochę pieprzenia się z tym, bo robiła to pierwszy raz, a te chińskie drewienka mają takie bajeczne wymiary, że szkoda gadać. :D Mimo to, poszło jej naprawdę kozacko i jestem zadowolony z jej pracy. Oczywiście wymaga pilnika, bo drukowane z PLA, a jego faktura jest taka... taka. Nie wiem jak to określić. Posklejanych warstewek nici? :D No nie wiem. ABS jest lepszy, ale niestety ten, kto mi to drukował, nie ma chyba drukarki z podgrzewanym blatem.

Nie wiem czy wam zadziałają linki do zdjęć, ale wrzucę:

To jest to dolne. Dopiero jutro jadę odebrać od Lubej.

V_0_E93.jpg

 

A tu góra. Akurat jest to wersja próbna, bo był pewien problem z nią, ale druga też już czeka na mnie, u dziewczyny. :D

WP_20151106_15_55_23_Pro.jpg

Link to post
Share on other sites

Ani grzanego stołu ani chyba chłodzenia wydruku nie ma ten drukarz. Z PLA powinno właśnie wyjść "płynniej"od ABS, ale PLA jest do bani jeśli chodzi o temperaturę i czas i latem te nakładki Ci popłyną/odkształcą się. A ABS mimo tej swojej chropowatości jets dużo bardziej wytrzymałe na temeperaturę i ładnie je można wygładzić oparami acetonu.

A jedne i drugie można też wygładzić/wzmocnić pokrywając roztworem żywicy (są specjlane do druków 3d, ale niekoniecznie)

Link to post
Share on other sites

Rhinoceros jest fajnym programem, jednak jeśli chodzi o projektowanie polecał bym fusion 360 można z niego korzystać przez rok i nawet w zakupie jest tańszy rhino na dzien dzisiejszy to koszt 5tys zł i nie jest parametryczny. Do fusion jest kupa materiałów szkoleniowych na stronie autodesk

Link to post
Share on other sites

O, no to muszę zabrać się do obczajania. Swoją drogą - czy ktoś z Was miał do czynienia z maszynami wycinającymi kształty w drewnie? Nie tylko płaskie (jak np. okładziny), ale również coś w stylu chwytów czy frontów właśnie. Szczerze mówiąc mając na myśli zabawę z projektowaniem 3d bardziej miałem na mysli coś takiego, o ile jest to w ogóle możliwe.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że jest takie coś możliwe, i polecam zabawę w projektowanie 3d.

 

Co do programu, to również polecam autodesk.

Inventor jest całkiem przyjazny, sporo tutoriali itd. W zależności od uczelni można dostać 3 letnią licencję za friko. Sam z takowej korzystam.

 

Link to post
Share on other sites

No to musi w lato być z 90 stopni na dworze, by się coś takiego stało. Akurat przy takiej temperaturze jaka bywa na dworze w lato, raczej nie spowoduje takich "uszkodzeń" o jakich mówisz.

Kolego bardzo się mylisz oj bardzo. PLA potrafi popłynąc od leżenia na słońcu przy temp powietrza nie przekraczającej 35 stopni celsjusza
Link to post
Share on other sites

O, no to muszę zabrać się do obczajania. Swoją drogą - czy ktoś z Was miał do czynienia z maszynami wycinającymi kształty w drewnie? Nie tylko płaskie (jak np. okładziny), ale również coś w stylu chwytów czy frontów właśnie. Szczerze mówiąc mając na myśli zabawę z projektowaniem 3d bardziej miałem na mysli coś takiego, o ile jest to w ogóle możliwe.

 

Masz na myśli cnc? Ariel_ http://wmasg.pl/pl/profil/show/22207 od czasu do czasu coś wycina :icon_wink: Ostatnio nie ma dużo czasu, ale z dechą do gitary elegancko sobie poradził.

Link to post
Share on other sites

A macie jakieś pomysły jak zabezpieczyć to PLA? W sensie już wydrukowany element?

 

Może jakaś żywica by się nadała.

 

Co do projektowania 3D to polecam bardzo Blendera.

Zalety:

- jest on zupełnie za free to wszystkich celów

- działa pod linuxem

- od groma tutoriali na YT (polecam filmy Pana Piotra Arłukowicza)

Wady:

- interfejs, do którego trzeba się przyzwyczaić bo bardzo odbiega od innych tego typu programów.

Link to post
Share on other sites

Generalnie wiedza nie boli i jeść nie wola :) blender jest fajny do organiki do inżynierii już wcale. Jednak jest darmowy. Jak ktoś chciał by nauczyć się czegoś co kiedyś mu pozwoli zarobić jakiś grosz nie koniecznie w aursofcie to polecam fusion360 potem łatwiej starować do inventora

Link to post
Share on other sites

Raz miałem do czynienia z tym programem i muszę powiedzieć że jest to bardziej alternatywa dla programów CAD. Renderowanie widoków 3D w tym programie dla mnie było katorgą. Wcześniej działałem w 3D maxie i naiwny myślałem, że fusion jako program pochodzący również ze stajni Autodesku będzie choć trochę podobny. Jego działanie szybko sprowadziło mnie na ziemie.

No i cena. Żeby zarobić na nim jakiś grosz jak wspomniałeś trzeba płacić roczny haracz, jak dobrze pamiętam coś koło 800$

Początkującym w grafice 3D nie polecam. Zrazicie się.

Link to post
Share on other sites

Raz miałem do czynienia z tym programem i muszę powiedzieć że jest to bardziej alternatywa dla programów CAD. Renderowanie widoków 3D w tym programie dla mnie było katorgą. Wcześniej działałem w 3D maxie i naiwny myślałem, że fusion jako program pochodzący również ze stajni Autodesku będzie choć trochę podobny. Jego działanie szybko sprowadziło mnie na ziemie.

No i cena. Żeby zarobić na nim jakiś grosz jak wspomniałeś trzeba płacić roczny haracz, jak dobrze pamiętam coś koło 800$

Początkującym w grafice 3D nie polecam. Zrazicie się.

Licencja autodesku mówi dopóki nie zarabiasz 100 tys dolarów rocznie masz go za free. Więc nie strasz ceną. Porównywanie parametrycznego CAD'a z Maxem to jak Porównywać jazdę Porsche 911 ze Starem porshe bedzie szybsze ale lodówkę wolisz wozić starem, 2 różne klasy pojazdów. Powiedzmy robimy kostkę z wyoblonymi krawędziami r-10mm ja 2 kliknięciami w fusion zmieniam r na 15mm a Ty robisz wszystko od nowa. 2 tak skrajnie różne programy że nie rozumiem porównania. Co do ceny licencja na maxa ile przy tym dolarze ? 24tys zł rocznie?

 

Dlaczego bronię Fusion360 bo program z bardzo dużymi mozliowściami takimi jak modelowanie/dokumentacja przekroje/ prosta wizualizacja/ export STL z optymalizacją siatki dla drukarek 3d/ CAM dla CNC za tak naprawde śmieszne pieniądze lub free

Edited by Beryl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...