Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Seterus

Różnice między AK74 a AKM

Recommended Posts

Cześć!

Chciałbym zapytać osoby bardziej obeznane w temacie o różnice w karabinkach AK74 oraz AKM. Pytam o każdy detal, ponieważ chcę zakupić replikę AK74 i w przyszłości przerobić na AKM (FC robi tylko 74, a na E&L mnie nie stać/szkoda kasy). Na razie wiem o takich różnicach:

-oczywiście inny kaliber, ale w airsofcie ogranicza się to do kupna innych magów (lowy AK/AKM Cymy podobno pasują)

-kolba drewniana ma wyżłobienie którego w AKM nie ma, składana jest kompletnie inna. Planuję wstawić od palnego AKM, pewnie będzie wymagało drobnych przeróbek.

-urządzenie wylotowe, czyli "groszowy" wydatek

-inny nabój a więc i inna podziałka na szczerbince, od palnego AKM też nie jest droga

-montaż na jaskółczy ogon, w sumie to nie wiem czy w AKM'ach były takie spotykane czy nie?

Są jeszcze jakieś różnice? Wszystkim z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

Od kiedy FC klepie AK-74 ze stałą kolbą? Bo ja widziałem tylko AKSy... A miałeś kiedyś w łapie AKSa, bądź chociaż przyglądałeś się zdjęciom? Jeśli tak, to nie wiem jak chcesz przywrócić korpusowi możliwość zamocowania obsady kolby stałej. Podpowiem - poza otworami na zatrzask korpus jest niesymetrycznie przycięty. Chociażby ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=KluUGbbyDGU w okolicach 11 minuty widać to dobitnie.

Nie biadol że Cię nie stać, tylko odkładaj kasę, zarób w wakacje, cokolwiek, bo przeróbka AKS-74 taniej Cię nie wyjdzie, a efekt będzie gorszy.

Dobra, teraz widzę, że to był poroniony pomysł. Zależało mi na 100% stali, ale widzę, że chyba lepiej będzie kupić Cyme48S albo M i zmieniać aluminiowe części na "palne". Kolby w AKMS też nie da się podmienić na drewnianą?

Edited by Seterus

Kolby w AKMS też nie da się podmienić na drewnianą?

Może zainteresuj się trochę tematem? Chociaż zobacz na zdjęciach jak wyglądają AKM i AKMS. Wiesz chociaż jak zamontowana jest kolba w AKMS?

Po wstawieniu stałej kolby do AKMS zostanie w korpusie dziura "na wylot".

Dobra, teraz widzę, że to był poroniony pomysł. Zależało mi na 100% stali, ale widzę, że chyba lepiej będzie kupić Cyme48S albo M i zmieniać aluminiowe części na "palne". Kolby w AKMS też nie da się podmienić na drewnianą?

To jest dopiero poroniony pomysł

A czego ty oczekujesz? Jak byś miał pojęcie o metalach to byś od razu zobaczył z jakiego stopu stali jest cyma (sprawdź hasło porowatość) i pomyśl dlaczego jest kłopot z zapadaniem się komory spustowej pod ciężarem śrub o rozpadających się nitach nie wspomnę.

Osobiście kupuj co chcesz bo to nie ja będę potem narzekał ile jest z tym kłopotu :)

Kolbę w akms chyba da się podmienić ale to byś musiał i tak dorwać ogon.

Ewentualnie mam moją cymę na sprzedaż z kolbą taktyczną ,48 a dokładniej korpus jak zainteresowany to pisz.