Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różnice między replikami AK w systemie TM i VFC


Recommended Posts

Witajcie wyjadacze. Nie mogłem znaleźć na forum takiego tematu (jeśli istnieje to proszę o link). Zacznę od tego, że w sprawach AK jestem zielony - do tej pory popylałem jedynie z M4. Teraz zakupiłem trzy repliki AK. I mam zagwozdkę - przy częściach często jest napisana tajemnicza fraza - "Standard TM" lub "Standard VFC". Nie mam zielonego pojęcia o co w tym chodzi. Prosiłbym kałachowych specjalistów o wyjaśnienia najlepiej z fotkami lub linkami i przykładami replik w tych standardach. Będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam

Jurij

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, jak pisze Aleks111 - system TM to system pierwszych replik AK, montowanych na śrubki, w sposób nie mający nic wspólnego z palnym AK. Do tego systemu nie założysz nic od palnej wersji, nawet drewna frontu trzeba przerabiać.

Lepi w nim TM, stara Cyma (wszystko prócz CM.040, 045, 048 i wyższych do RPK), stare JG, Spartac, CA, ICS (co prawda to nie system TM, ale zbliżony), G&G, King Arms.

 

System to system nowszy, montowany na nity i piny. Pasuje sporo części od palnego AK, często po niewielkich przeróbkach. Takie rzeczy jak drewna mogę wejść nawet od ręki. Nie uswiadczysz w nim widocznych śrubek.

Producenci to VFC, LCT/E&L/FC (to nie do końca system VFC, ale w większości identyczny), Boyi, nowsze Cymy. nowsze JG.

 

Ogólnie protip brzmi - nigdy nie kupuj AK w systemie TM, chyba, że jesteś masochistą/nie lubisz 'realizmu'.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję panowie! Potrzebowałbym w takim razie metalowego body z delkem od suki, metaloweho zamka i tego plastikowego wujodekla znajdującego się na GB pod deklem. Teraz pytanko - czy znacie kogoś handlującego częściami systemu TM? Lub części suki jakiej firmy mam szukać (konkretny model)?

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Posiadam dwie repliki (SLR105 CA do lasu i SRT11 Spartac jako boczniak) i potrzebuję do pierwszego tego wujodekla bo mi się odłamał a do drugiego ZnAlowego bezkolbowego body "just to be sure".

 

EDIT

Poza tym np. wygodniej mi się je rozbiera niż np CM045

Edited by Jurij1234
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...