Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plebiscyt na najlepszego "historyka" 2015 r.


Recommended Posts

Zbliża się koniec roku, zbliża się czas podsumowań. Podobnie jak w zeszłym roku proponuję luźne głosowanie na najlepszą imprezą ASH mijającego sezonu. Głosujemy w komentarzach na tylko jedną grę z listy. Każdy z głosujących swój wybór może (ale nie musi) uzasadnić.

Myślę, że może być to dobry początek do dyskusji o kondycji środowiska i ewentualnych planach na następny rok, tym bardziej, ze już pierwsze informacje są zamieszczane.

A zatem poniżej lista gier historycznych, które odbyły się w 2015 r. Jeżeli jakąś pominąłem, proszę P.T. Kolegów o uzupełnienie:

 

1. Strzelanka na otwarcie sezonu - org. Panzerwaffle, SRH "Partyzant", Grupa Południe

2. Operacja "Kusza" - org. Domino i Proboszcz

3. "Nie tylko dla orłów" - org. Panzerwaffle, SRH "Partyzant", Grupa Południe

4. El-Alamein 1942 - org. Domino i Proboszcz

5. "Train Station 1944" - org. Panzerwaffle, SRH "Partyzant", Grupa Południe

6. "Sonnewennde '45" - org. Fleischer

 

Jak widać wybór jest znacznie mniejszy niż rok temu. Jeżeli ktoś ma swoje typy to śmiało niech dopisuje do listy, resztę zachęcam do głosowania i dyskusji. Głosujemy do 10 stycznia 2016 r. Dzień później podsumujemy dyskusję i rozdamy nagrody, którymi podobnie jak w zeszłym roku są uścisk dłoni prezesa i fama Orga roku.

 

Pozdrowienia.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

W zeszłym roku się nie wypowiadałem bo za mało widziałem. W tym roku byłem na połowie wymienionych powyżej imprez z których najbardziej podobała mi się.... werble.... Operacja "Kusza", więc mój głos oddaję na tą właśnie imprezę.

 

Za uzasadnienie może posłużyć to co pisałem w wątku dotyczącym spotkania. Nocna część gry, a zwłaszcza lot dakotą miodzio. Pożar, wspaniały. Reszta też niczego sobie.

 

Żeby nie było na pozostałych dwóch imprezach również bawiłem się świetnie. I chłopaków z południa na pewno jeszcze odwiedzimy, całą grupą mam nadzieję, jeszcze nie raz.

Link to post
Share on other sites

Również byłem na połowie i żałuję, że nie mogłem być na reszcie.

Mój głos w tym roku ląduje na piaskach pustyni pod El-Alamein 1942. Bardzo lubię te klimaty, a także było całkiem sporo skradania się, biegania, manewrowania, oskrzydlania i frontalnych ataków :D

Również podobało mi się Sonnewennde '45. Niestety mała liczba aliantów trochę to zepsuła, ale pomimo wszystko było bardzo fajnie. Też było sporo kombinowania by pokonać wroga ;) Teren jest po prostu świetny i mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się tam znowu Fleisherowi zorganizować imprezę i tym razem ludzie dopiszą :)

Link to post
Share on other sites

Operacja Kusza to nr 1 jak dla mnie. Nocne akcje, knowania i zdrady , egzekucje zdrajców i partyzantów - urozmaicenie i rozbudowana otoczka Larpowa - to wszystko wybija ta imprezę na prowadzenie. Przy tym wcale nie brakowało także tradycyjnej wymiany ognia. Zawiodła tylko nieco frekwencja, bo masa "wiosek" i posterunków była zwyczajnie pusta. A szkoda, bo teren i scenariusz naprawdę posiadały potencjał do wykorzystania, może na przyszłych edycjach będzie lepiej...

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że dopiero teraz ale dopiero znalazłem wątek. Nie byłem tylko na ostatniej imprezie, więc się wypowiem.Dla mnie wszystkie te imprezy były udane, ale jeśli mam typować to jednak najlepsze dwie to "Operacja Kusza" i "Nie tylko dla Orłow" .

Jednak to konkurs. Skoro trzeba wybrać jedną to ............."Operacja Kusza". Za to wszystko o czym pisali chłopaki powyżej.

 

P.S. Jednakże chciałbym wyrazić duży szacun chłopakom z Partyzanta za zorganizowanie spotkań.

Szczególnie za "Nie tylko dla Orłów". Po tej upalnej mordędze człowiek poczuł że żyje.

Zbliżony stan przeciorania poczułem dopiero po 24h na Pustyni Błędowskiej.

Link to post
Share on other sites

A zatem głosami nielicznie zebranych imprezą historyczną roku 2015 została współorganizowana przez niżej podpisanego "Operacja Kusza".

 

Mogę sobie pogratulować, bo gra wyszła czymś zupełnie innym niż była planowana, ale wszystko poszło we właściwą stronę. Historia będzie kontynuowana w tym roku, podczas "Operacji Big Ben", która zaplanowana jest w okolicy połowy maja, prawdopodobnie w okolicach Łodzi lub Warszawy. A zatem, jeżeli ktos nie był na grze roku 2015, ma szansę dołączyć podczas drugiej odsłony.

 

Warto w tym miejscu zadać pytanie o kondycję środowiska historycznego w Polsce. Prężnie działające środowiska jak Pomorskie czy Wielkopolskie jakby zapadły w sen zimowy, zaś Śląskie, które swego czasu mocno historykami stało, kompletnie wyłączyło się z organizacji imprez ASH. Można rzec, że nastąpiło przebiegunowanie, bo obecnie na lidera w branży wyrosło Podkarpacie.

 

Co przyniesie 2016? Na pewno zamkniemy historię akcji wywiadowczo-specjalnych wokół niemieckiego programu rakiet w "Operacji Big Ben". Kontynuujemy cykl "Szczury Pustyni przeciw Afrika Korps", tym razem w okolicach lipca/sierpnia akcję przenosimy do Tunezji, na przełęcz Kasserine, zaś we wrześniu być może spróbujemy ruszyć temt, który wygrał w 2014 r. - kampanię polską 1939 r. Jednak z najbliższe plany, na marzec przewidują wyprawę do Norwegii, w okolice Narwiku. Więcej szczegółów do końca tygodnia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...