Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
DAVVlD

Franken torque motor

Recommended Posts

W skrócie: bierzemy wirnik z gównianego chińskiego silnika na ferrytowych magnesach, najlepiej Chaoli (stock JG np.) i wsadzamy do budy z najmocniejszymi dostępnymi neodymowymi magnesami. W efekcie powstaje silnik o b. dużym momencie, ale b. małej prędkości.

 

Osobiście nie widzę w tym większego sensu, skoro zwykły niebieskodupny chinol za 80zł nie ma problemów z naciąganiem najmocniejszych sprężyn i to na stockowym przełożeniu 18:1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robiłem coś takiego. Miałem silnik cyny HT, który dziwnie działał. Czasem kręcił dobrze a czasem w ogóle, tak czy siak był do wywalenia. Nie pomogła nawet zmiana modułu szczotek. Więc wziąłem silnik stockowy i wymieniłem same magnesy z tego HT. Miał moc ale nie był zbytnio szybki. Z całego zabiegu byłem zadowolony. Cała zabawa ma tylko sens jak masz, popsute części pod ręką, bo kupowanie i grzebanie mija się z celem i lepiej kupić coś nowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jest to cos w zupelnosci innego niz myslalem. Na filmikach widac jak podkladaja pod magnesy jakies kartki/blaszki i myslalem ze to tu cala tajemnica czyli zmniejszenie przestrzeni pomiędzy magnesami a wirnikiem :icon_question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×