Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm 0.40 zrobiony na snajperkę, a traktowanie go jako szturmówkę i problem z fps.


Recommended Posts

Witam, mam taki problem zrobiłem sobie cm 0.40 na parasnajperkę, wrzucona luneta, sprężyna itp. Ogólnie replika w tej chwili będzie miała koło 500fps, strzelam tylko na semi. Grupa w której się strzelam uważa, że nie wpuszczą mnie na żadną większą strzelankę ponieważ moja replika to kałach, czyli szturmówka a co za tym idzie są dla niej ograniczenia do 450fps. Repliki snajperkie mają ograniczenia do 550fps, lecz chłopaki u mnie twierdzą, że takowa replika musi mieć bryłę prawdziwego karabinu wyborowego, a skoro mój ma bryłę kałacha już nie może zostać karabinem wyborowym. Jestem gotów usunąć całkowicie tryb auto z repliki, chce tylko aby była traktowana nie jako szturmowy. Mam też pytanie co z ludzmi którzy chcieliby stworzyć sobie zabawkę od podstaw która nie przypomina żadnej realnej broni i używać jej jako wyborowego. Tacy ludzie też nie zostaną wpuszczeni na jakąś większą strzelankę, bo nie wiadomo czy ich replika to szturmówka czy wyborowy?

Link to post
Share on other sites

Mam dla Ciebie świetne rozwiązanie, zrób pod 450 fps. Stracisz może 5m zasięgu, a dalej możesz sobie strzelać semi, auto. Do tego części dłużej pożyją. Zamiast tego zainwestuj w możliwie najlepsza lufę i gumkę, dadzą Ci dużo więcej niż 500fps.

Link to post
Share on other sites

Tuning przeszła już całkowity od lufy, gumki po resztę bebechów, bore up itp..Został tylko oryginalny tłok, który jak pójdzie dopiero go wymienię.Replika jest według mnie bardzo celna, kartka a4 na dystansie 40 metrów bez problemu, kulka w kulkę. Przeszło mi jeszcze przez głowę maksymalnie zmodować go wyglądem aby przypominał snajperkę. Chodziło mi o większe strzelanki, nie będę przed każdą imprezą prosił aby mnie wpuścili się strzelać. Może macie jakieś pomysły co można zmienić mu w wyglądzie aby upodobnić go do snajperki :icon_smile:

Edited by naresss
Link to post
Share on other sites

Tak jak hindus pisze - daj krótki magazynek, do tego wystrugaj z drewna chwyto-kolbę (ewentualnie poszukaj pseudodrewna jg od "swd" http://wmasg.pl/var/...82139/main.jpeg). Załóż drewniane łoże i nakładkę. Dotocz nową długą lufę (lub znajdź od RPK), bądź zdemontuj podstawę muszki, dotocz/znajdź przedłużkę lufy którą nakręcisz na gwint stockowej lufy zewnętrznej, na przedłużce zakołkuj podstawę muszki. Nakręć, bądź nie urządzenie wylotowe z SWD.

 

aDY77XX.jpg

(foto znalezione w necie)

Link to post
Share on other sites

Na tę chwilę są już dwa krótkie magazynki, z czego jeden już przerobiłem na 21kulek, lufy od RPK nie będę zakładał, bo uznałem, że jeżeli ma to być snajperka to bez szczerbinki i muszki. Więc zdjąłem tłumik płomienia który był oraz wybiłem piny podstawy muszki i założę tam tłumik ~15cm gdybym kiedyś wkładał dłuższą preckę to już będzie miejsce. Rurę gazową też zdjąłem(została sama goła lufa), myślę, czy nie orisować jej długimi szynami w miejscu chwytu, bądź nie okręcić jej taśmą maskującą (myślę jeszcze o użyciu chwytu ze starej wiatrówki diany, która się wala po garażu). Kolba była składana do boku, wyciąłem w niej trochę więcej miejsca, teraz znajduje się tam bateria turnigy 3600 11.1v. Na to poszła taśma izolacyjna, kolejną warstwą będzie taśma maskująca. Na uchwycie lunety siedzi już 4x32 tubulus 2'. Ogólnie chiałbym wytracić przez te modyfikacje przód kałacha, szczególnie miejsce chwytu przedniego. Dla chętnych mogę dodać foto jak postępują prace

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...