Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki od Specna Arms- nowość czy są już znane?


Recommended Posts

Witeczka,

przeglądałem oferty różnych sklepów i na Redberecie natknąłem się na kulasy Specna Arms: http://redberet.pl/p/47/1152240209/kulki-specna-arms-0-25g-1kg-waga-0-25g-kulki-amunicja-i-gaz.html

 

Używam od początku zabawy w ASG (czyli raptem od 3 miesięcy) kulek G&G, szukałem po forum i nie natknąłem się na żadne info o tych kulkach. Czy niedokładnie szukałem na forum czy też jest to jakaś nowa oferta? Czy może ktoś miał okazję je przetestować w preckach i porównać do G7G 0,25g?

Link to post
Share on other sites

Specna Arms to wewnętrzna marka Gunfire (jak GFC, Rockets etc.). Producentem replik spod znaku SA jest East Crane Airsoft, a oni swoich kulek nie produkują. Więc nie ma się co spodziewać nowości, prawdopodobnie kolejna zmiana nazwy i opakowania (jak przestawianie działów w sporzywczaku co jakiś czas) dla zwiększenia sprzedaży. Zakładam że to coś pokroju Rocketsów, lub same Rocketsy.

Pamiętam jeszcze czasy jak Rocketsy nie nazywały się Rocketsami, tylko po prostu GFC. Potem zmieniono worki, a w środku ten sam gruz :)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ostatnio na próbę pożyczyłem całego hi-capa załadowanego 0.25.

Promyk 363mm, flathop na gumce vfc z dystanserami promyka

Wystrzelałem 300 kulek bez problemu. Na samym końcu przy siarczystej serii(jakieś 200 kulek seria) 1 kulka nie weszła do lufy tylko się sklinowała i trzeba było użyć wyciora, aby się tego problemu pozbyć. U znajomych na stock lufach nie ma różnicy czy strzelają tym czy g&g, zasięg i celność ta sama, niektórzy są skłonni nawet bardziej do specny. Acz mój promyk jednej kuleczki nie przepuścił :icon_wink:.

 

Edyta: Dałby radę jakiś mod połączyć dwa tematy o specnach. Dopiero zauważyłem, że są dwa :/.

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak ktoś ma PDI 6.01 to może zobaczyc jakosc kulek. 6.05 czy 6.0wiadro nie zachaczą o kulasa. Chyba, że lufa spartaka to wtedy wszystko jest mozliwe. A kulki jak kulki. G&G używam bo latają zajebiscie

 

A Ty masz lufę PDI?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Tak jak producentem replik Specna Arms jest East Crane Airsoft tak producentem kulek Specna Arms jest firma BLS, ( gunfire zaliczył wtopę z plastikowymi słoikami wzorowanymi na MadBull - u) robią także kulki dla Madbulla, WE, Crosmana i prawdopodobnie Rockets Platinum, wystarczy przyjrzeć się zgrzewom na opakowaniu, kto ma nowe opakowania niech wrzuci zdjęcia dla porównania

Link to post
Share on other sites

Kupiłem sobie kulasy specna arms 0.40g i 0.43g

replika SR25

lufa PDI 6.01mm 595mm

Moc 650fps

Na 0.40g mam 465fps

Na 0.43g mam 441fps

Uzyłem dwa słoiki 0.40g i jeden słoik 0.43g ani jednej zacinki lufie

Bardzo dobre kulki dla snajperek jakościowo naj leprze jak do dej pory jakie miałem

Bardzo dobrze kręci na gumcie zielonej silikonowej G&G bo miałem wcześniej gumkę hop-up wersja fioletowa 

Hard 80 Degree King Arms i przy koło temperatury zera źle kręciło

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na próbę pożyczyłem całego hi-capa załadowanego 0.25.

Promyk 363mm, flathop na gumce vfc z dystanserami promyka

Wystrzelałem 300 kulek bez problemu. Na samym końcu przy siarczystej serii(jakieś 200 kulek seria) 1 kulka nie weszła do lufy tylko się sklinowała i trzeba było użyć wyciora, aby się tego problemu pozbyć. U znajomych na stock lufach nie ma różnicy czy strzelają tym czy g&g, zasięg i celność ta sama, niektórzy są skłonni nawet bardziej do specny. Acz mój promyk jednej kuleczki nie przepuścił :icon_wink:.

 

Edyta: Dałby radę jakiś mod połączyć dwa tematy o specnach. Dopiero zauważyłem, że są dwa :/.

Niedawno kupiłem 0,25. 350 kulców,lufa co prawda ino tornado 6,03 ale celność, zasięg,skupienie bez zarzutu :icon_razz2:
Link to post
Share on other sites

Osobiście o specnach złego słowa powiedzieć nie mogę - testowane 0.25, 0.28 oraz 0.3 lecą dobrze, nie zacinają się w promyku, z kolei używane do snajperki 0.4 przechodzą przez preckę pdi raven, ani jednej zacinki, lecą dużo lepiej od madbulli czy guarderów. W przypadku lżejszych kulek nie poczułem większej różnicy w jakości porównując do g&g (choć te drugie i tak są minimalnie lepsze) a porównywałem te kulki na strzelnicy na różnych dystansach (do 70 metrów)

Link to post
Share on other sites

Ja używałem Specna Arms 0,28g i niestety się zawiodłem. Zauważyłem dość spory rozrzut. Dla porównania w tej samej replice, 5 min później sprawdziłem kulki G&G 0,28g i leciały o niebo lepiej.

 

Chcę też podkreślić, że wyrażam swoją opinię, a nie ogólną prawdę o tych kulkach.

Link to post
Share on other sites

Ja mam w swojej specnie po sporej przeróbce na 500FPS lufkę PDI 6.01 459mm.

Kupiłem kuleczki Specny 0.30g i wystrzelałem a ze 2-3k tych kulek i naprawdę fajnie latają. Zero zacięć.

Co prawda nie sprawdziłem innych kulek o wadze 0.30g więc o skupieniu nic nie powiem. Ale jak na te kulki i ten sprzęt co mam to z 60m skupienie na kartce A4 jest nawet dobre jak na warunki w jakie strzelałem.

Ale by dokładnie sprawdzić to trzeba by na strzelnicy zamkniętej być by podmuchów wiatru nie było. Wtedy by było piękne skupienie.

 

Ale to tylko moja wypowiedź, więc sobie nie bierzcie do serca tego :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Dzisiaj robiłem porządki w kulkach i znalazłem resztki 0,30 i 0,36 Specna i 0,30 G&G. Kupione około rok temu. Specny tną się co druga - piąta w lufie JBU 6,01 mm. A G&G strzelają normalnie. Z ciekawości założyłem stockową lufę, czyli chyba jakieś 6,05 ( M4 ELAR MUR). I kulki Specna zaczęły strzelać normalnie.  Wygląda na to że Specny puchną po niecałym roku leżenia w szufladzie.

Link to post
Share on other sites

Sorry. Ale muszę zwrócić honor kulkom Specna. Dzisiaj znalazłem całkiem innego winowajcę. Wtedy w trakcie tego sprawdzianu żonglowałem też magazynkami. I traf chciał że te Specny trafiały do magazynka który nawalał z podawaniem. Wiem. Powinienem testować na jednym magazynku wszystkie kulki. Ale trochę się zakręciłem. Dzisiaj jeszcze raz poszedłem po rozum do głowy i na spokojnie zacząłem dociekać, że tak się brzydko wyrażę. Mam do dyspozycji cztery magazynki. Oryginalny E&L. Cyma i dwa castellany. I to właśnie ten oryginalny sprawiał kłopoty. A myślałem że to właśnie na oryginalnym będzie tak miarodajnie. Ale nnniiieee. No i tak wyszło. Jutro muszę go rozebrać do naga. A tak na marginesie to Castellany nie mają żadnych problemów, ale Cyma poza tym że wygląda tak zwyczajnie. To też nie sprawia problemów. Tak że. Przepraszam za zamieszanie.

Errare humanum est. Tylko niestety niektórym ciężko się do tego przyznać (szczególna narodowa cecha). Ja nie mam z tym problemu :)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem problem z paczką Specny 0.30 która była otwarta z 6 miesięcy.

Sprawdzałem na tym samym magazynku kulki Specna - BLS - G&G. BLS i G&G były otwarte z miesiąc. Tylko na Specnie były zacinki, a jak już strzeliło to fps około 200, a powinno być +400.

Może po prostu już za długo leżały, trzeba szybciej zużywać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...