Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strahl der Hoffnung - Torgau 45' [ 22-24 Kwietnia 2016 ]


Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawne - nie sprawne, zgłaszać się Panowie! :icon_razz2:

Szeregi aliantów odczuwają niedosyt, jeśli jest ktoś z daleka, a chciałby się wybrać, a ma problem z transportem - pisać w wątku, na pewno można się dogadać, jakikolwiek problem innej maści - wysłać mi PW.

Za potrzebą noclegu - też pisać do mnie na PW, miejsca w NSie w obozowisku jest jeszcze sporo ;-)

 

(!!)

Ogłaszam, że zgłoszenia udziału, wysyłamy najdalej do 12 Kwietnia (poza sytuacjami wyjątkowymi oczywiście).

 

Gruesse!

Fleischer

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Nie ma najmniejszego problemu, jeszcze jest trochę czasu na zapisy!

Można ostatecznie i w dniu imprezy, ale trzeba się liczyć z mniejszym przydziałem asortymentu ;-)

 

Co do tematu:

Panowie, nie ma ktoś miejsca w samochodzie, żeby zgarnąć Towarzysza? ;-)

Może dotarabanisz się jakoś do punktu, z którego po drodze mógłby zgarnąć Cię ktoś, np. jadący z Warszawy?

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o świetlne markery wystrzałów w grze nocnej, to uważam, że powinni ich używać wszyscy, albo nikt.

 

Argument, że w grach ASH jest mało elementów nocnych nie przekonuje mnie. W ogóle gier ASH jest mało, ale w tym roku były już dwie, z czego jedna miała fazę nocną , a teraz będzie następna, to chyba widać trend wzrostowy. Więc poświęcenie kilkunastu złotych i pół godziny pracy nie uważam za stracone.

 

Kulki fluo są drogie, ale w nocy mało się strzela. Ja w czasie swojej drugiej, 3 godzinnej nocnej akcji wystrzeliłem 4 kulki, ale emocji miałem więcej, niż w 6godzinnej grze następnego dnia.

 

Zrobienie markera wystrzału to godzina pracy i koszt kilkunastu zł. Np tak:

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

A ja zadam takie trudne pytanie odnośnie markerów ognia wylotowego. Jak to rozwiązać z tłumikami, chodzi o Stena w wersji wyciszonej.

wszak tam chodzi o zatrzymanie gazów w tłumiku, zatem błysku praktycznie nie ma (lub jest na tyle mały, że trudno go zauważyć). Czy taka replika też powinna posiadać taki marker, czy jest wtedy zwolniona?

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie Panowie, że odpowiadam z doskoku, czasu do imprezy coraz mniej, a tu wciąż wiele do zrobienia ;-)

Panowie...

Jeśli chodzi o świetlne markery wystrzałów w grze nocnej, to uważam, że powinni ich używać wszyscy, albo nikt.

 

Pozwolę sobie przytoczyć mój pościk o aktualnościach:

http://forum.wmasg.p...20#entry2075542

 

Wspomniałem już, że tracery są obowiązkowe ;-)

Dla tych, którym umknęły jakieś informacje, sugeruję wejść w podany wyżej link, odnosi się do mojego postu #32.

 

(...)Jak to rozwiązać z tłumikami, chodzi o Stena w wersji wyciszonej.

(...) czy jest wtedy zwolniona?

Fakt, jest to zagadnienie dosyć skomplikowane w swej istocie i ciężko pójść na kompromis. Nie rozpisując się zbytnio, proszę jedynie aby umieścić chociaż małą diodę. Zawsze jest możliwość, że posiadacz takiego Stena okaże się mieć zbyt dużą przewagę nad innymi uczestnikami, inni będą zdradzać swoją pozycję każdym oddanym wystrzałem ;-) Gdyby posiadacze MPików/Stg również posiadali tłumiki - moglibyśmy rozważyć sprawę i wyrównać szanse. Zachęcam mimo wszystko do Tracera, gdyż do tego dochodzi jeszcze jeden istotny plus, podczas wystrzału, naświetla kulkę fluo, ułamek sekundy wystarczy, aby się jeszcze bardziej rozżarzyła i rozświetlała nam pięknie tor lotu.

Uwierzcie mi, ogień krzyżowy prowadzony z takich kulek, robi nocą cudny efekt, aż miło.

Cortes, fakt - kulki są drogie, ale można się podzielić, jak już wspomniałem wcześniej. Będę niebawem pisał o tym w temacie, więc apeluję do wszystkich aby śledzić wątek! :maniak_luzik:

Najprawdopodobniej zrobimy podział, np. pistolety maszynowe - 300 szt, czterotakty 50 lub 100szt.

Tutaj na fazie nocnej trochę jednak postrzelamy aczkolwiek doda to nieco realizmu, trzeba będzie prowadzić ogień z rozwagą.

 

A tu, tak z innej beczki:

123sigz.jpg

(Mały smaczek - trochę piro, najdzie się coś dla każdej formacji [to tylko część])

 

Gruesse!

Fleischer

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś sprawdził, jak długo naświetlone kulki fluo utrzymują zdolność świecenia?

I czy na naświetlenie kulki światłem widzialnym w momencie wylotu z lufy daje jakiś efekt?

Jeśli chodzi o to drugie, to mam duże wątpliwości. Naświetlarki montowane w tłumikach lub komorach HU mają kilka wysokoemisyjnych LEDów UV. Teraz jest za mało czasu, ale na przyszłość spróbuję przetestować układ z diodą UW na końcu lufy.

Link to post
Share on other sites

1) Dowiadywałem się u producenta - ponoć naświetlone UVką, świecą kilka godzin, a przy wystrzale, tracer powinien je wystarczająco "doświetlać". Chciałbym aby wszyscy oprócz tracerów, mieli zasób amunicji smugowej. Jak już wspominałem - naświetlimy je bezpośrednio przed fazą nocną.

 

2) Proponuję podział między uczestników, na przykładzie - kupuje jedna osoba, rozdaje innym po kosztach. Zacznę od siebie. Mam paczkę 0,30gBB, 3000 szt, kosztują 100zł na gunfire. Paczkuję po 150szt. , rozdzielam na wadze kuchennej. Czyli mam 20 paczek po 150 kulek.

Paczka 150 Kulek fluo równe 5zł. Chętni?

 

(można brać więcej niż jedną paczkę wg potrzeby)

 

PS: Na liście Frekwencji będę zaznaczał każdego uczestnika, który posiada już zasób amunucji smugowej, aby ułatwić rozeznanie. Jeśli ktoś będzie chciał ogłosić się z rozdawaniem swojego zasobu - zerknie na listę, aktualizuję ją bardzo często. Sugeruję już zerknąć - część osób ma już zasób.

 

PS 2: Przypominam, jeśli są osoby mające problem z wykonaniem tracera - sugeruję się zgłosić, póki jeszcze jest czas - wykonamy go po kosztach. Na fazę nocną imprezy tracer jest obowiązkowy (!!)

 

/Fleischer

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Na finiszu oczekiwania na imprezę pozwolę sobie jeszcze podjąć temat oznaczenia trupa w nocy. Szmata jakakolwiek będzie niewidoczna lub mało wyrazista aby można było odpowiednio zareagować. Czy ligtstick nie byłby czasem dobrym rozwiązaniem? W momencie trafienia wyciągamy z za pazuchy, łamiemy i mamy święty spokój, że idąc przez krzaciory ktoś ( nieważne, z której strony ) puści kolejną serię. W momencie powrotu do rozgrywki, świecący się lightstick można schować do kieszeni i ponownie użyć jeśli taka potrzeba będzie...

Link to post
Share on other sites

Na finiszu oczekiwania na imprezę pozwolę sobie jeszcze podjąć temat oznaczenia trupa w nocy. Szmata jakakolwiek będzie niewidoczna lub mało wyrazista aby można było odpowiednio zareagować. Czy ligtstick nie byłby czasem dobrym rozwiązaniem? W momencie trafienia wyciągamy z za pazuchy, łamiemy i mamy święty spokój, że idąc przez krzaciory ktoś ( nieważne, z której strony ) puści kolejną serię. W momencie powrotu do rozgrywki, świecący się lightstick można schować do kieszeni i ponownie użyć jeśli taka potrzeba będzie...

 

A nie prościej będzie czerwone światełko rowerowe ? :D

Link to post
Share on other sites

Panowie! Obie formy dopuszczalne ;-) (Światełko rowerowe lub lightstick)

Ja osobiście już przygotowałem dużego lightsticka koloru czerwonego. Po przełamaniu świeci dobre 6 godzin, mieści się idealnie do kieszeni na opatrunek osobisty w bluzie mundurowej WSS, przewiązany sznureczkiem możemy po trafieniu zawiesić na lufie dla wygody.

Link to post
Share on other sites

Umieszczenie włącznika pod spustem to najłatwiejsze rozwiązanie. Wystarczy kawałek izolki lub nawet guma do żucia- tak się ratowałem na Słowacji. Dobrze jest jednak mimo wszystko zamocować przewód izolką bo nie przeszkadza wówczas w strzelaniu no i trudniej jest o coś zahaczyć w lesie.

Link to post
Share on other sites

Ja już kupiłem zielone światło więc pytanie do Orga co z tym fantem zrobić.?

Pytanie będzie "co zrobić", gdy tylko kilku żołnierzy sprzymierzonych pokupuje sobie zielone światła?

Logistycznie nie jesteśmy w stanie opiąć wszystkich aliantów taką klauzulą. Uważam pomysł za dobry, ale zmuszony jestem podtrzymać dowolność, tudzież czerwone światełko/lightstick jako oznaczenie trafionego.

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Czołem!

Muszę z przykrością napisać małe sprostowanie. Wykonałem dzisiaj telefon ponownie do sklepu sprzedającego BB fluorescencyjne, chcąc przed zamówieniem potwierdzić dla pewności informacje nt. zasady działania kulek tracer, które uzyskałem przy wcześniejszej rozmowie. Jak się okazuje, tym razem w rozmowie ze Specem, wynikło, iż nie trzymają one, jak wcześniej mnie upewniano - kilku godzin po intensywnym naświetlaniu.

Jest małe prawdopodobieństwo, że poczęstowane wiązką światła z diody led przy wystrzale, będą świecić wystarczająco mocno nawet po wcześniejszym naświetlaniu UV. Mogę jedynie przeprosić, ale powstały zamęt spowodowany był przez przekazanie błędnych informacji przez sprzedawcę.

 

My we własnym zakresie, sprawdzimy co z tym fantem można zrobić, natomiast obowiązek posiadania amunicji tracer zostaje więc oddalony i kwestia ta pozostaje dowolną, jak ktoś chce - to może.

Natomiast posiadanie błyskownika jest w dalszym ciągu, niepodważalnie - obowiązkowe.

 

/Fleischer

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...