Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tester kulek


Recommended Posts

Mendi jasne, używam promyka 6.03 więc lajcik ;)

 

Tapniete z P8

 

 

Edytka: a gdyby zrobić pojemniczek z plexy z otworem umożliwiającym przepuszczanie kulek, które już posortowane będą leżeć sobie w tym pojemniku? Oczywiście jakieś łapki trzymające lufę, w razie zacinki będzie łatwo wyjąć ją.

Edited by sebolek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może się nie znam ale gęstość tworzyw sztucznych sięga max. 2,25 g/ cm sześcienny bodajże( albo 2,5). Kulka stalowa o gęstości 8.1 g/cm sześcienny waży 0.88 g ( bądź nierdzewna 0.89g) a więc dzieląc wagę kulki stalowej przez jej objętość i mnożąc przez gęstość tworzywa wychodzi nam waga kulki. Ogólnie kulki z tworzyw nie powinny przekraczać 0.3 g . Więc i tak producenci dodają min. 50% czegoś innego niż tz. "plastik" do kulki. Pewnie dlatego ciężko otrzymać produkt który trzyma miarę. Tworzywa sztuczne nie rozszerzają się cieplnie więc powinny strzelać w zimie i dlatego nie rozumiem działania produkcji takich kulek jak 0.4 g. Czy nie łatwiej zmienić kaliber do 7mm dla snajperów a kulki ważyły by 0.4 g?

 

I nie rozszerzałby się i trzymały miarę nawet do 0.002 mm ?

Link to post
Share on other sites

Wróciłem do domu przetestowałem, pomierzyłem i ... dupa w korkach :( Tester z blachy aluminiowej odpada na 100%. Pomiar zaraz po frezowaniu pokazywał otwór o idealnej średnicy 6,00mm. Po wystygnięciu materiał na tyle się skurczył, że ani jedna kulka valkena nie przeszła. Tester z plexy jest niestety niedokładny o czym pisałem już wcześniej. Oczywiście dopisuję się do listy chętnych na zakup rurki 6,00

 

1. Ja

2. Shamoth vel Mamut

3. Sebolek

4. Mikadorus

5. Black93

6. Dantes

7. Bartuce

 

Poniżej przedstawiam fotki moich nieudanych wynalazków.

Wersja aluminiowa wykonana z blachy alu #1,5mm

 

620a55e7705b9241med.jpg

19e5e2828e8ee967med.jpg

 

Wersja wykonana z plexi czarnej wylewanej i bezbarwnej extrudowanej #10mm

834f9ed492d50cd0med.jpg

9a3f5a00f1f7c781med.jpg

e8a2bc67ca554fa9med.jpg

e8a2bc67ca554fa9med.jpg

Link to post
Share on other sites

A właśnie przy 7mm powinno być lepiej a znalzlem sklepy gdzie takie kulki można zamówić tak jak inne np. Z nylonu teflonu i innych tworzyw sztucznych. Na gewa.com.pl wpisać trzeba tylko w google: gewa kulki. To tyle :)

 

Bartuce mam radę nie wiem czy pomoże ale możesz spróbować: sprawdź rozszerzalność temperaturową materiału którego używając musisz zrobić wcięcia idealnie pasujące do rozszerzalności tylko pewnie będzie to długie w obliczeniach dlatego zależy to od twoich chęci:)

 

Przepraszam za brak znaków interpunkcyjnych :)

 

Przepraszam za błędy interpunkcyjne :)

 

Inaczej tez można: gdy pogrzejesz to do dziurki wlóż kulke 6mm i zatkaj z dwóch stron(jeżeli mass u siebie śnieg to posyp nim całość) :) lepszych pomysłów nie mam :)

Link to post
Share on other sites

Oki Panowie, lista ZAMKNIĘTA:

 

1. Ja

2. Shamoth vel Mamut

3. Sebolek

4. Mikadorus

5. Black93

6. Dantes

7. Bartuce

 

Z lufki 455, po obcięciu lekko szerszych końców i okienka hu, akurat wyjdzie 7 ładnych kawałków po 6cm.

 

@Bartuce

Fajnie ci to wyszło, pełna profeska. Szkoda że nie hula, tak jak oczekiwano. Może byś się pokusił o zrobienie lejka i podstawki pod lufki?

Link to post
Share on other sites

Żeby pobawić się w lejek i stopę muszę mieć najpierw samą rurkę, żeby dokładnie dopasować średnicę. W chwili obecnej na jakiś tydzień może dwa utonę w projektach i będzie mi ciężko znaleźć czas na zabawę z tym tematem :(

Spoko kisiel, znając realia zamówień to dopiero za tydzień shamoth weźmie się za cięcie.

Link to post
Share on other sites

EdGi 6.0mm

Po odcięciu gniazda HU i przedniej korony, która jest głęboko fazowana zostanie 7 odcinków po ~55mm z czego użytkowe ~50mm a potrzeba ~18mm na jedno przetoczenie.

Z przesyłką jakieś 65zł pewnie wyjdzie...

W pierwszej kolejności poszły referencyjne ceramiki, następnie reszta otwartych kulek jakie miałem "pod ręką"...

 

NoName 0.12 - toczą się

Excel 0.2 - toczą się

Taiwangun 0.25 - toczą się

G&G 0.3 0.2 - toczą się

Bioval 0.3 0.25 - toczą się

Guarder 0.4 szare - toczą się

Blaster Devil 0.4 grafitowe/szare - toczą się

Madbull 0.43 czarne 0.4 kawa z mlekiem/piaskowe 0.36 zielone - toczą się

Ale z tego co pamiętam to większość z nich jest nawet podkalibrowa np. 5.93

 

Kalasznikov 0.43 - na dmuch lub sporadycznie toczą się

Digicon Straight 0.36 0.43 - na dmuch lub sporadycznie toczą się

King Arms 0.4 szare - na dmuch lub sporadycznie toczą się

Ceramika 5.95mm G28 duża tolerancja/mniejsza dokładność - mimo że lufa wydawała się czysta to musiałem ją przeczyścić bo były prawie same zacinki na obu końcach. Po czyszczeniu różnie, raz toczą się a raz na dmuch ale potrafi się zdarzyć zacinka na obu końcach

 

Guarder 0.4 mleko z kawą/piaskowe - na dmuch ale są częste zacinki

Ceramika 6.0mm G10 mała tolerancja/większa dokładność - zacinka

Blaster 0.25 - zacinka

GFC Rockets 0.45 0.43 - zacinka

 

Na moje oko to jest to 5.98 a nie 6.0, możliwe że się rypnęli u EdGi'ego przy pakowaniu do tubusów...

 

Zastanówcie się przez weekend co robić, pasty polerskie jakieś mam więc można je lekko wypolerować po wszystkim na całej długości aż ceramika 6mm będzie przechodzić na dmuch...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Yyyy wymień i powiedz że dali ci 5.98 a nie 6,00 :icon_biggrin:

Powiedz że jak nie wymienią spadnie na nich gniew polskich snajperów i nie znają dnia ani godziny jak zarobią kulkę :icon_biggrin:

Pewnie by się ucieszyli bo wymiana na chwilę obecną to tylko na 550 za dopłatą, i nie jest powiedziane że też jest ciaśniejsza niż opis mówi. Po prostu mielibyśmy więcej odrzutów ale też więcej powtarzalnych kulek do karmienia HU, na czym teoretycznie nam zależy. Wasza decyzja a i tak dostaniecie pociętego Guardera 6.01 :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...