Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tester kulek


Recommended Posts

Wypolerować 5 a 50 cm to różnica, pas skórzany niby mam długi i pewnie wystarczył by i na metrową lufę ale obawiam się że albo by mi rękę ukręciło albo by się w pewnym momencie zerwał i usuwanie takiej zacinki oznaczało by koniec lufy niestety.

Jak wymyślę jak na pręcie z włókna zrobić nierysującą i wytrzymałą głowicę przyjmującą różne materiały do szlifowania i polerki to dam znać, póki co nie pchajcie się :icon_wink:

No i jeszcze taka kwestia że czym by nie polerować to z czasem z 6.01 zrobi się 6.02 co przy polerowaniu miejscowym a nie całościowym oznaczało by że z czasem przekrój lufy przypominał by perystaltykę jelit :icon_biggrin:

Więc nie wiem czy nie lepiej poszukać rozpuszczalnika który będzie rozpuszczał kulki jakich używacie, zatkać lufę z jednej strony i tym zalać, po jakimś czasie spuścić i przeciągnąć szmatą bawełnianą. Potem wrzucić w detergent i po czasie przepłukać zimną wodą, przetrzeć do sucha i potraktować szmatką z odrobiną sylikonu.

 

Jak by ktoś miał jakiś kontakt do Mikadorus'a to niech go szturchnie żeby przynajmniej podesłał adres do wysyłki bo już się BBT patyną pokrywa i nie będzie takiego zachwytu :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wróciłem do domu przetestowałem, pomierzyłem i ... dupa w korkach :( Tester z blachy aluminiowej odpada na 100%. Pomiar zaraz po frezowaniu pokazywał otwór o idealnej średnicy 6,00mm. Po wystygnięciu materiał na tyle się skurczył, że ani jedna kulka valkena nie przeszła. Tester z plexy jest niestety niedokładny o czym pisałem już wcześniej. Oczywiście dopisuję się do listy chętnych na zakup rurki 6,00

 

1. Ja

2. Shamoth vel Mamut

3. Sebolek

4. Mikadorus

5. Black93

6. Dantes

7. Bartuce

 

Poniżej przedstawiam fotki moich nieudanych wynalazków.

Wersja aluminiowa wykonana z blachy alu #1,5mm

 

620a55e7705b9241med.jpg

19e5e2828e8ee967med.jpg

 

Wersja wykonana z plexi czarnej wylewanej i bezbarwnej extrudowanej #10mm

834f9ed492d50cd0med.jpg

9a3f5a00f1f7c781med.jpg

e8a2bc67ca554fa9med.jpg

e8a2bc67ca554fa9med.jpg

 

Cały czas myślę nad twoimi "zasobami" i tak się zastanawiam jak je zagospodarować ;)

Jak byś doszedł do tego jaką średnicę trzeba zrobić w alu żeby po wystygnięciu była pożądana 6.00, 5.98, 5.96 czy tam mniejsze o 0.01 z tolerancją +/-0.01 to można spróbować zrobić strefowe sito wielowarstwowe. W blasze robisz np. 9 rzędów po 9 kolumn, kolumny odseparować ściankami a rzędy to 3 grupy średnic od najmniejszych do największych. Główne sito ustawić pod lekkim kątem żeby kulki trochę się turlały i w trakcie lekkiego pukania miały szansę przesuwać się dalej/wypadać z za małych otworów. Sita poniżej ustawiać z lekkim przesunięciem tak żeby pozorny kanał spadowy nie był równolegle do siły ciążenia ale pod kątem co przy "ostrych" krawędziach zmusi przelatujące kulki do minimalnego obrotu. Po przejściu przez kilka takich sit pośrednich na końcu zrobić 3 separatory dla tych 3 grup i powinno wyjść ładne sitko.

Niestety kłania się matematyka żeby wyliczyć ile sit pośrednich jest potrzebnych i jakie odstępy i przesunięcia między nimi musza być żeby kulka teoretycznie zrobiła jeden obrót w trakcie "spadania" a takich obrotów dobrze żeby było z 2.

Potem możesz zakładać manufakturę czy robić nawet większe sita 100x100 na przemysłowe "wytrząsarki" które mogły by przyjąć cały kontener kulek z frachtu :D

Link to post
Share on other sites

W wolnym czasie pobawię się jeszcze z tym tematem. Myślałem też nad sitem w postaci spirali ale dopóki nie dojdę do tego jak pracować z materiałem żeby uzyskać dokładność 0,01 to mogę sobie snuć i gdybać do woli :icon_cry: Zastanawiam się też na wypróbowaniu frezu dociskowego np 3mm i ustawieniu początku pracy na zasadzie spirali od środka obiektu. W takim przypadku żadne drgania maszyny ani materiału nie miały by wpływu na wielkość otworu ponieważ materiał zostanie dociśnięty do podłoża. Muszę tylko udowodnić szefowi konieczność zakupu takiego frezu :D

 

Druga sprawa. Jakim narzędziem pomiarowym sprawdzić dokładnie wielkość otworu (w granicach 6mm). Suwmiarka nie jest aż tak dokładna (posiadam elektroniczną). Narzędzia laserowe wybiegają cenowo poza mój budżet niestety.

Link to post
Share on other sites

Nikt strzelać z tego nie będzie ;)

Jeśli to przejdzie i będzie trochę światła przy krawędzi

http://lozyskaceramiczne.pl/product_info.php?cPath=21_22_26&products_id=408

a to już nie

http://lozyskaceramiczne.pl/product_info.php?cPath=21_22_26&products_id=95

to jesteś w domu ;)

Myślę że G10 to i tak przerost formy nad treścią.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Do testerka założyłem na wcisk kawałek zatyczki z olejku wazelinowego. Kulki sypię ze strzykawki. Testerek trzymam pod kątek 45 stopni i sortuje się to elegancko. Gdy kulki się przyblokują, to trzeba niestety obrócić testerek i wysypać ( najczęściej też przepchać), ale ogólnie sortuje się przyjemnie.

 

https://plus.google....272188034776466

 

https://plus.google....272248562172466

 

Popakowałem sobie to w woreczki po 150szt- akurat na 5 magów swd po 30 kulek.

 

https://plus.google....272294508632466

 

Wczoraj przez godzinę czasu przebrałem ok 2 tyś różnych kulek. Odrzut jest różny, np. przy valkenach 0,4g to jakieś 7 kulek na 100, przy guarderach 0,36g ok. 10 kulek na 100, BBkingi 0,4g miały odrzutu 2 kulki na 100, natomiast rakiety 0,43g oraz 0,45g a także bbkingi 0,45g to mają odrzut 97/100 ;/

Link to post
Share on other sites

Wszystko się już rozeszło po pierwotnej liście, zostały jedynie odciski, zakłucia i głębokie rany ;)

Póki co brak sensownych luf do cięcia w dobrej cenie za metr, chyba żeby zawierzyć mało precyzyjnym wynalazkom kalibrowanym poniżej lufy docelowej.

No i moje paluchy na razie średnio tęsknią za toczeniem kolejnych elementów ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Trochę odświeżę temat. Czy jest tu może osoba, która chciałby kupić na spółkę lufę do zrobienia testera? Tylko pytanie o możliwości i umiejętności w obrobieniu lufy - pocięciu i nie zmienieniu wymiarów. Ja niestety nie mam możliwości ani umiejętności aby to zrobić. Jak dla mnie lufa nie musi być od edgi 5,99 jak tu widziałem wcześniejsze testery. Wystarczy mi tester z lufy pdi 6,01 bo osobiście strzelam z promyka 6,03. Jest ktoś chętny na taki projekt?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...