Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Flecktarn - Goretex z demobilu, jak pozbyć się tego smrodu ?


Recommended Posts

Witam,

 

kupiłem kurtkę na alledrogo z demobilu Goretex flecktarn (1997r) nowa sztuka przyszła w opakowaniu, po rozpakowaniu i przymierzeniu jak szybko założyłem równie szybko zdjąłem. Kurtka śmierdzi niemiłosiernie, to jest chyba jakiś preparat antygrzybiczny o bardzo dużym stężeniu.

Wstawiłem pranie i wyprałem kurtkę jednak smród pozostał może nie w tak dużym stopniu ale nie widzę opcji na ubranie jej bo się uduszę.

 

Czy macie jakieś sprawdzone metody jak pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu co dodać do prania ewentualnie ile razy tą kurtkę trzeba będzie wyprać żeby można było ją ubrać ?

 

Z góry dzięki za informację

Link to post
Share on other sites

Miałem taki problem z szarobajerą, pokrowcem na hełm, pokrowcem AK i jakimiś rękawiczkami. Dałem za to grosze ale szkoda było wyrzucać :P 2tygodnie walki i było już w miarę ok. Prane X razy, kilka dni w śniegu, długi czas moczone w płynie do prania, cały czas wietrzone :P U mnie to pomogło, z materiałem nic się nie stało. Ciężko mi powiedzieć jak zachowa się gore po takiej akcji, także może ktoś to jeszcze potwierdzi lub zaprzeczy :)

Link to post
Share on other sites

W ciuchach BW nie ma przypadkiem membrany z Sympatexu? Coś tak mi się kołacze. W każdym razie ja wszelkie demobilowe "smrody" zwykłem wywieszać albo w piwnicy (jeśli odór jest umiarkowany), a najgorszych śmierdzieli wywoziłem do rodziców na wieś i wieszałem w jakiejś altanie w ogrodzie (żeby słońce nie zniszczyło), można też jak Yahalom napisał dać na balkon (ja akurat jestem pokrzywdzony przez życie i nie mam ;().

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...