Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam! Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany, ale uważam, że mimo wszystko ten temat najbardziej pasuje do tego działu. Ostatnio zakochałem się w wszelkiej broni lever action. Jednakże dostępne repliki są poza moim zasięgiem. No i dostępne są tylko za granicą. Więc pomyślałem czy nie dałoby się tego zrobić w miarę tanim kosztem. Pomyślałem też, czy nie dałoby się tego zrobić na standardowych częściach od AEGa. Chodzi mi o to, żeby skompletować gearbox (na początku z jakichś resztek po serwisach), uciąć część "zębatkową" i odpowiednio oszlifować tak, żeby powstała część "pneumatyczna" (podobnie jak w gearboxie do L85). Następnie dorobić zespół spustowy, który w sumie nie jest dość skomplikowany, ząb tłoka, o który będzie zahaczać dźwignia, no i samą dźwignię rzecz jasna. Z założenia replika nie musi nic odwzorowywać (więc w sumie nie musi być repliką :icon_razz2: ). Aby uniknąć robienia całego metalowego korpusu myślałem o zrobieniu "kolbo-łoża" z drewno i zabudowanie go od góry. Coś jak np. Ruger 96 albo Marlin Levermatic. Chciałbym też, żeby miała wymienne magazynki (myślałem o krótkich od M16), być repliką sprężynową no i strzelać znośnie.

Myślę, że to tyle i mam nadzieję, że wypowiecie się o tym pomyśle obiektywnie. Na razie jest to tylko zamysł, który mam nadzieję wyewoluuje w coś sensownego.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Jakiś czas temu zabierałem się za projektowanie karabinu w systemie lever action (Marlin 336) i na podstawie tego do czego doszedłem mogę stwierdzić, że projekt jest jak najbardziej wykonalny. Zamek dźwigniowy jest fajnym sposobem na napinanie nawet mocnej sprężyny przy użyciu względnie małej siły. Ja zatrzymałem się na magazynku - miałem problem w ładowaniu i podawaniu kulek przy magazynku rurowym, ale myślę że to problem do przejścia.

 

No i tak właściwie to koniec dobrych wiadomości.

 

Nie ma praktycznie "dawcy" na części zewnętrzne, a napęd w postaci gearboxa moim zdaniem się nie nadaje. Musiałbyś zbudować system od podstaw. Rzecz do wykonania, ale trzeba mieć sporo wiedzy z zakresu mechaniki, wytrzymałości itd.

 

Po drugie - nie będzie szybko. Żeby taki karabin działał poprawnie, bez zacięć, to trzeba poświęcić dużo czasu na sam etap projektowania.

 

Kwestia finansowa jest otwarta. Myślę, że dałoby radę zmieścić się w 1500 pln.

 

 

Nie chcę udawać, że jestem hurr durr specjalistą, ale sam zbudowałem karabin od podstaw. Mnie zajęło to ok 2 lata. Jak ogarnę wstawianie zdjęć na forum to napiszę temat o nim.

 

Edit: Ech, też lubię te karabiny. Zrobiłbym taki, tylko dopiero co kończę poprzedni. Zrobiłeś mi smaka.

Edited by Glenfiddich
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...