Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zauważyłem, że nie ma podpiętego tematu na temat prowina, a są porozrzucane po całym forum strzępki.

W każdym razie, któryś moderator może to ulepić w wolnej chwili.

 

Zakładam temat, by spytać o jedną sprawę. Kupiłem kilka miesięcy temu ProWiny na Ehobby do FC. Jeden z nich wyglądał całkowicie klasycznie, drugi zaś się różnił - pokrycie było w sumie identyczne, ale nie posiadał logo od dołu. Opakowanie też było identyczne, wraz z tą zieloną karteczką itp.

Po złożeniu u tego samego serwisanta takiego samego zestawu - osiągi również były identyczne, nawet minimalnie lepsze na tym 'dziwnym prowinie', choć to po prostu wina losowości jakości wszystkich części najpewniej.

Ostatnio zamówiłem komorę i dostałem znów taką bez grawera.

Mój znajomy zamawiając chyba z RedWolfa miał z kolei prowina w folii (zamiast woreczka strunowego) zgrzewanej i bez karteczki, za to z grawerem i wszystkimi śrubami (koloru srebrnego).

 

w każdym razie - czy ktoś spotkał się z różnymi 'wydaniami' ProWina?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja posiadam dwa Prowiny do M4 zakupione w 3 letnim odstępie czasu. Ostatni zamówiony 2 miesiące temu. Oba zaś sprowadzone z WGC. Stary jest ciemniejszy a powierzchnia nosi ślady obróbki CNC. Ma grawer. Nowy Pro Win jest ciut jasniejszy a jego powierzchnia wygląda jak po obróbce szkiełkowaniem. Plastikowe dodatki w starszym są szare prócz pokrętła które jest czarne. Nowy wszystkie dodatki ma czarne, ma też grawer. Oba przyszły w woreczkach strunowych z zieloną karteczką.

Edited by Szelma1981
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam dwa Prowiny do M4 zakupione w 3 letnim odstępie czasu. Ostatni zamówiony 2 miesiące temu. Oba zaś sprowadzone z WGC. Stary jest ciemniejszy a powierzchnia nosi ślady obróbki CNC. Ma grawer. Nowy Pro Win jest ciut jasniejszy a jego powierzchnia wygląda jak po obróbce szkiełkowaniem. Plastikowe dodatki w starszym są szare prócz pokrętła które jest czarne. Nowy wszystkie dodatki ma czarne, ma też grawer. Oba przyszły w woreczkach strunowych z zieloną karteczką.

 

O widzisz, u mnie w żadnym dodatków w ogóle nie było, nie licząc śrub. I ten nowszy jest rzeczywiście trochę jaśniejszy, bez charakterystycznych śladów CNC.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem w rękach 3 komory pro-wina 1 do P90 i 2 do M4 i wszystkie różniły się wykończeniem. P90 jako pierwsza kupiona w azji ma ciemne wykończenie niebieskie na wysoki połysk, natomiast komory do emki były matowe i jaśniejsze i też między sobą różniły się odcieniem. Nie pamiętam jak były zapakowane, ale spisywały się podobnie. Wszystkie 3 mają grawer. Obie dawały lepszy zasięg, ale mniejsze fps niż komora od airsoftpro.

Link to post
Share on other sites

W sumie zapomniałem napisać, że chodzi o komory do AK, ale widzę, że między modelami też są różnice. Mój znajomy będzie niedługo montował u siebie inną lufę, wpadnę do niego i porównamy trzy komory na zdjęciu, będzie widać dokładnie różnicę w kolorze i kształcie (jedna z nich ma minimalnie większe wejścia na śruby).

Link to post
Share on other sites

Do Prowina M4 używam aluminiowych dysz CORE z podwójnym oringiem dłuższe o 0,5 mm w stosunku do dyszy G&P. Na standartowej dyszy G&P nie doszczelniał się układ. Dla zwiększenia docisku dyszy do kołnierza gumki mam zeszlifowane odrobinę czoło listwy popychacza dyszy. Z kolei w systemie cylindrów katana w moim HK od VFC wszystko współgra z Prowinem bez przeróbek.

Edited by Szelma1981
Link to post
Share on other sites

A ja bym zadał takie pytanie: jakie dysze pasują wam do komór? U mnie np. w g36 muszę używać długości jg, i prawie wszystkie na rynku nie pasują, aktualnie używam tej od AE.

 

Cześć.

Właśnie przymierzam się do zakupu komory PROWIN do G36. Wie ktoś może czy do G36 od Boyi będzie pasowała ta komora?

@Alanos - ja też używam dyszy z AE do JG (AE-GBX-NOZ-06 - 25,25mm) w mojej tylko ta pasuje, choć wg mnie brakuje jej ok 0,2mm. Jakiś czas temu miałem w łapkach komorę AirsoftPro, ale do bojca nie da rady jej zamontować – szkoda.

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie używam Airsoft Engineering (dawny ProTech) standardu jg. Wyszło mi ok 425 fps na m120 tornado, może wyszło by więcej na dłuższej lufie (obecnie mam 247mm 6,03), a cylinder typ 2 lonex.

 

@Progressive

dysza AP będzie lepsza od AE?

Link to post
Share on other sites

Pod komorę PROWIN'a do g36 mi idealnie podchodzi dysza w standardzie JG od AirsoftPro. Czy komora pasuje do Boyi nie mam pojęcia.

 

Edit:

A to wszystko w połączeniu z niebieską gumą od promyka (flat coś tam).

 

To pozostaje mi zakupić, przymierzyć i ewentualnie - jakby co - zwrócić do sklepu.

 

Ja właśnie używam Airsoft Engineering (dawny ProTech) standardu jg. Wyszło mi ok 425 fps na m120 tornado, może wyszło by więcej na dłuższej lufie (obecnie mam 247mm 6,03), a cylinder typ 2 lonex.

 

@Progressive

dysza AP będzie lepsza od AE?

 

Z tego co pamiętam to dysza AP ma równe 25mm a ta od AE 25,25mm

Też mam M120 Tornado i lufę 6,03 i wycisnąłem tylko 435-440 fps, ale mam chyba jakieś nieszczelności, bo co któryś strzał spadały do 400.

Link to post
Share on other sites

AP ma 25,25mm. Różnica jest w wykończeniu - AP jest "chromowana" i chyba ma lekko łagodniejszą fazę na końcu. Generalnie testowałem AE i AP - wynik około 25 fps na plus dla AP przy mocnej sprężynie. Ale prawdę mówiąc ani jedna ani druga d**y nie urywa. Ideałem było by przyciąć komorę o te 0,25mm (i przenieść otwór pod śrubę mocującą do GB) i zastosować dyszę pod AUG od CA. Ale takie rzeczy to na frezarkach albo innym CNC.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Albo problem robi guma, albo coś jest krzywo. Mam ten sam szkielet (i komorę oczywiście) i korzystam z dyszy BU Elementa o standardowej długości, plus mam jeszcze trochę przyszlifowany popychacz (ale zdaje się jest to zbędne) i na niebieskim MB nie ma żadnych problemów z podawaniem i szczelnością. Body EA, lufa promyk.

 

Na gumie czarnej bodajże G&P (chociaż mogła to być systema) też wszystko śmigało.

Link to post
Share on other sites

Komory ProWina mają to do siebie że pod koniec kanału na gumkę jest zwężenie, kołnierz gumki zostaje ściśnięty do środka, przez co kulka potrzebuje większej siły aby przelecieć przez komorę.

Ogólnie montuje ogrom tych komór z gumkami G&G @ Flat i jest naprawdę świetnie.

Link to post
Share on other sites

hmmm, zmieniłem karabin na inny, i tam działa z dyszą GP pokazuje te same fps (m16 pełny cylinder 430fps), natomiast u mnie w m4 (cylinder z dziurą) 470fps pokazuje jakieś żałosne 350... czyli komora z lufą działa, ale reszta się gryzie :icon_razz: no nic poczekam aż złoże docelowy karabin i zobaczymy jak tam działa...

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...