Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szare G&G 0,30g


Recommended Posts

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi kulasami?

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152205709-Precyzyjne-kulki-P-S-B-P-0-30g-2000-szt-szare.html

 

Pytam ponieważ osobiście mam bardzo złe doświadczenia z tymi kulkami, wbrew opiniom na GF. Wolałbym jednak usłyszeć wypowiedzi bardziej obeznanych w temacie.

 

Zamówiłem 3 paczki tych kulek z czeskiego źródła. Opakowanie identyczne jak od białych kulek poza napisem "Grey". Zakładam że są oryginalne.

 

W teście porównawczym gdzie w jednym magazynku miałem te kulki, w drugim identyczne 0,30 gr G&G ale białe, szare latały mi zdecydowanie gorzej.

 

Podobne doświadczenie miałem z wszystkimi kulkami z trzech worków.

Link to post
Share on other sites

G&G jak G&G jedne z najlepszych kulek do AEGów. Kolor nie ma tu znaczenia, szare i białe latają tak samo czyli dobrze. Od jakiegoś czasu nie ma białych, są właśnie tylko te szare. Widać je normalnie nawet przy 500 fps +.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Wspieram lokalny sklep, nie zamawiam kulek przez neta :icon_razz:

Swego czasu nie było białych nigdzie.

argawen najwyraźniej masz słaby wzrok, mi osobiście taka widoczność kulek wystarczy :P

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Używane w vsr (~510fps, komora pdi i promyk) i M14 (~410, wide bore i flathop). Zero problemów w magach, komorach, lufach. Lot bez zastrzeżeń, widzialność (jest takie słowo? x)) również, choć czasem przy większym zachmurzeniu w gęstszym lesie jedna lub dwie kulki umkną oczom.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

.......

argawen najwyraźniej masz słaby wzrok, mi osobiście taka widoczność kulek wystarczy :P

To nie jest jednoznaczne z taką samą widocznością kulek. Po prostu ci wystarcza. Sam używam szarych G&G. Ale jak są białe do kupienia, to od razu je biorę. Miałem brać Valkeny, ale z nimi jest "posucha".

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

widzialność (jest takie słowo? x)

Jako student nawigacji przychodzę z odpowiedzią - jest i nawet nie ma tego samego znaczenia co widoczność :icon_biggrin:

Widzialność tyczy się z jakiej odległości widać coś (na przykład światło latarnii), widoczność tyczy się tego, czy dana rzecz nie jest zasłonięta lub, na przykładzie świateł - sektory świecenia.

 

Więc w tym przypadku widzialność jest właściwym określeniem :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Kiedy zobaczyłem temat w ostatnio poruszanych wątkach, to myślałem, że ktoś sprzedaje GG po 30 groszy.

Mam 0,30 opisane na paczce jako White, ale zawartość jest bardziej szarawa, niż biała. Ja jestem zadowolony z ich jakości.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Ja mam obydwa rodzaje szare i białe jest różnica białe są mocno białe a szare to taka brudna biel. Białe są dobrze widoczne szare są gorzej widoczne szczególnie na tla jaśniejszych rzeczy ale przeciwnicy też je gorzej widzą obydwa rodzaje śmigają bdb. Chociaż wole białe bo lubię je dobrze widzieć w każdych warunkach a przy szarych tak jak mówiłem czasem ich nie widać gdy strzelamy na tle jasnych rzeczy.

Link to post
Share on other sites

A i ja coś napiszę. W moim mniemaniu szare są lekko lepsze od białych (bynajmniej w takiej sytuacji) - wynika to z tego że w czasie jednej strzelanki replika miała focha i wyszła z osi dysza gumka. Strzelając białymi GG replika co chwila łapała zacinkę na kołnierzu gumki. Szare w tej samej replice i na tej samej strzelance nie zacięły się ani razu. Fakt zacinek nie wynikał oczywiście z winy kulek, ale szare ten problem likwidowały. Nie przeprowadzałem śledztwa tylko ogarnąłem replikę, ale pewną "inność" szarych ewidentnie widać.

 

Co do widoczność - szare widać dobrze, nie idealnie ale wystarczająco. W pochmurne dni trochę gorzej ale dalej wystarcza. Strzelałem nimi też we mgle i nie polecam ich zdecydowanie na takie warunki. Mgła była średnio gęsta, widoczność jakieś 30 - 40m. W lunecie znikały na 20m. Białe było widać na około 30 -35m.

 

Ogólnie jeśli w sklepie mam wybór to biorę szare - niby "normalnie" różnicy nie ma, ale jakoś bardziej je lubię od tamtej feralnej strzelanki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...