Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam tak jak w temacie, jestem miłośnikiem Zabaw militarnych, powiem od razu że na forum zarejestrowałem się dlatego że jakby to powiedzieć... z powodu szerokości i mnogości dyscypliny ASG jestem w niej zielony, choć kilka ładnych razy się bawiłem. Powiem tak paintball, strzelnica na broń palną, wiatrówki to mam opanowane, natomiast tak jak mówię ASG choć podstawy znam to jestem zielony. Panowie i Panie mam w planach otworzyć takie centrum sportowe że tak powiem, Paintball, Strzelnica na wiatrówki, łuki, tor do kul zorbingowych, no i w ramach dopełnienia asortymentu militarnych zabaw ASG... i tutaj moja prośba o pomoc i wyrozumiałość, jaki sprzęt, jakie akcesoria, jak zaaranżować poligon i czym... (Posiadam 24Ha lasów łąk górek i dolin pod miastem graniczącym z krakowem) tak w tym miescie i calej gminie oraz okolicznych gminach jak daleko sięgnąć wzrokiem konkurencji zero, a młodych bardzo dużo... więc uważam że fajny pomysł na biznes ale też na to by zachęcić młodzież i innych do aktywnego spędzania czasu, do dyspozycji na wszystko mam około 120tyś zł, dużo czy nie? chciałbym to zrobić na wysokim poziomie a nie jak wiekszosc tanim kosztem dac ludzia zabawke i wpuscic do lasu, w ktorym nawet lopaty w ziemie nie wbili zeby zaaranzowac teren... do tego wielki namiot z poteznym grillem stoly lawki na wszelkiego rodzaju imprezy firmowe(z racji granicy z krakowem w naszym miescie jest potezna strefa gospodarcza, mnostwo firm duzych srednich a o malych do 70pracownikow nie wspomne....wiadomo krakow cholernie drogo na obrzezach tanio...) ceny tez by byly odpowiednio mniejsze i atrakcyjne bo dzialka swoja wiec nie place, kredytow brak bo pieniadze swoje wiec tez nie place... koszta mozna powiedziec zerowe wiec bylbym konkurencyjny.... prosze o wszelkie pytania do mnie smialo, i ak jak mowie prosze o pomoc was fachowców, jakie repliki, ile, jaki naped gaz, czy bateria, jakie wyposazenie itd... wiecej dopisze za chwilke.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście to nie jest w ten sposob że ja nie wiem nic i nagle pisze zebyscie to WY zrobili mi interes a ja sobie bede lezal i czekal na gotowca.. jezdzilem i dzwonilem po roznych firmach troche rzeczy sie dowiedzialem.. ogladam rozne strony i fora, czytam co lepsze a co gorsze... troche wiem... ale chce zeby wypowiedzieli sie specjalisci w jednym miejscu zeby mnie wprowadzic na wlasciwy tor... Tak jak mowilem teren różnorodny 24Ha wiec wielki obszar, oczywiscie nie bede wykorzystywał całego ... w dalszych planach chciałbym tam zrobić tor off-roadowy(istnieje możliwość znacznego powiększenia terenu)... tak jak napisałem wydaje mi sie to fajnym pomysłem tym bardziej ze mlodziez wiekszosc czasu spedza leniwie no bo co, wszedzie dookola stawiaja hale sportowe przy szkolach i orliki, i w kolko macieju to samo wszedzie.. i efekt tego jest taki ze wiekszosc czasu stoi to puste bo nie kazdy gra w pilke, taka forma sportu na otwartym terenie mysle ze bedzie bardzo dobrze przyjeta, drugi atut to taki ze wklad wlasny jest dosyc duzy tym bardziej ze to inwestycja "w lake" a nie kupowanie maszyn i stawianie hal...wiec jak sie dobrze tymi srodkami zadysponuje to mozna stworzyc cos bardzo fajnego, a potem tylko to urozmaicac :icon_smile: Większosc klientów to będą zwykli ludzie (zarówno indywidualni jak i grupowo) oczywiscie chce to zrobic tak aby z checia odwiedzaly mnie wszelakie drużyny i dla nich specjalna znizka.. w moim ZIELONYM-POWTARZAM rozumowaniu ASG, jest tak ze paintball to fajna zabawa, niewazne co sie ma w rece byleby tylko sialo kulkami... troche krzakow gorka fajna bieganina po lesie... natomiast ASG to juz wojsko-armia, kazdy chce miec porzadna giwere w rece w stylu rambo(zdecydowana wiekszosc albo i calosc amatorow broni nie rozruznia) wiec podejrzewam czy to bedzie replika M16, Mp5, czy ak47 to zbytniego znaczenia dla nich to miec nie bedzie, byleby to byla replika jak najbardziej pokazna, wygladajaca zabojczo i zwydziwiana z wygladu tym lepiej... do tego mundur wojskowy, kamizelka ... co do aranzacji pola, druty kolczaste okopy, doły rowy, utrudnienia terenowe... ambony myśliwskie z lornetkami i stanowiskami dla snajpera, zapory... takie jest moje MALUSIE wrażenie, was proszę abyście mi je rozwiali albo w nim utwierdzili... i je rozwineli co i jak zrobic, czego uzyc, i przedewszystkim jaki sprzet? i ile ? ja mysle ze tak jak w paintballu okolo 26zestawow? wtedy wychodzi po 13 na druzyne.... a co do paintballa rowniez bedzie poligon dla doroslych - oczywiscie mniej... wojskowy ze tak powiem, oraz specjalny zabezpieczony siatka dla dzieci i dla nich specjalne slabsze markery,,,, do tego tak jak mowilem namiot grill zimne piwko napoje, Proszę was bardzo o opinie i pomoc. :icon_smile: Bedziemy w kontakcie

Edited by Zieniu91
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że chcesz, żeby koszty się zwróciły, c'nie? :) Jedno co mogę powiedzieć, to to, że jak zbudujesz jakieś domki, to można je wykorzystywać i do paintballa i do AS.

 

Co do replik, to myślę, że na początek dobre będą AK firmy Boyi, G36 firmy JG, MP5 firmy JG/Cyma i emki firmy Specna Arms. Oczywiście wszystkie te repliki trzeba by było wysłać na serwis tak, by wymienić gumki HU na lepsze i zrobić z gearboxem to, co powinno być zrobione z każdą repliką. Do tego Glock elektryczny cymy. Jeżeli chodzi o repliki gazowe, to myślę, że na początek można zaopatrzyć się w Glocki Army/WE i beretty STTI. Z czasem można pomyśleć, żeby zakupić gazowe M4 od WE.

 

Co do gazu, to próbowałbym dogadać się z ProTechem. To Polska firma, która ma również preparaty do smarowania replik.

 

Standardowo kulki Rockets Platinum/G&G/5,95 - do wyboru.

 

Akumulatory i ładowarka/i.

 

Trochę kontraktowego szpeju typu flecktarn/DPM - nie proponuję wuzety, bo niezbyt można.

 

Na razie tyle. Wrócę do domu, to jeszcze się rozpiszę :)

Link to post
Share on other sites

Okej, bede czekal z niecierpliwoscia kolego ! Chcialbym zebyscie popatrzyli na to tez nie pod takim katem ze pomozecie mi napychac pieniedzy do portfela choc to nie uniknione... ale pomoc mi zrobic taka baze taki sprzet na ktorym samibyscie chcieli grac i sie bawic albo jezeli macie daleko... to pomoc mi zeby innym sie dobrze bawilo... bo prawda taka jest ze za 120tys mozna juz cos konkretnego otworzyc... ewentualnie jakis maly kredyt i mozna dzialac, sklep pierogarnia myjnia itd inne interesy, ja chce wladowac 120tys w lake lasy i bloto i w zabawe bo to mnie cieszy, chce isc do pracy z usmiechem a nie z przymusem... nie mam 50lat zeby otworzyc CPN lezec w domu i zeby mnie cieszyly zera na koncie dlatego nawet o TAKICH interesach nie myslalem bo ja chce zeby cos sie dzialo... :icon_smile: wracajac do twojego posta, oczywiscie chchailbym zeby kasa sie zwrocila z naddatkiem najlepiej :icon_biggrin: tylko kwestia a) jeden duzy poligon do paintballa i ASG ? ja myslalem o dwuch roznych tzn oddzielone tasma palikami czy czyms tam(ale obok siebie)... w sensie ten tylko do ASG a ten do paintballa... bo takto jak zrobie jeden to przykladowo bedzie gra w ASG a ludzie przyjda i beda chcieli farbe i co? albo zaczna sie strzelac i ktorys przypadkiem dostanie nabojem z broni przeciwnej.... co do bronii to myslalem nie tak zeby dac wszystkim to samo... tylko np 3 MP5 na druzyne ze 2strzelby, snajperke na ambone mysliwska, AK47 pare sztuk itd tak aby bylo urozmaicone.......a co do "napedu" to jakbyscie to widzieli, przy takim biznesie nie bedzie uciazliwe ze np czesc na elektryke a czesc na gaz? czy lepiej sie na jedno nastawic? - choc wiadomo nie zawsze sie da ...i co lepsze? a odnosnie wlasnie domkow itd, jakis link do forum gdzie sa wlasnie pokazane poligony, atrakcje przeszkody itd? zebym mogl od czegos odpatrzec i wykorzystac? i blagam cie pisz do mnie poki co w miare po polsku a nie skrotami i nazwami dla wtajemniczonych :icon_biggrin:

Edited by Zieniu91
Link to post
Share on other sites

Paintball - Nie znam się na tym, są chyba jakieś małe tory do "dynamicznej gry" (speedball czy jakoś tak?). Możesz pomyśleć nad tym, postawić jakieś ścianki na małym wycinku terenu i tyle.

 

ASG - Przypatrz się konkurencji, ale przede wszystkim zrób rozeznanie wśród mieszkańców. Chcesz żeby młodzież z okolicy Cię odwiedzała? Upewnij się, że mają takie możliwości. Niedawno chyba w Twoim województwie powstał konkretny teren pod rozgrywki, pisaliśmy o nim na portalu nawet :icon_wink:

 

Takie tereny to serio dużo roboty, upewnij się że na pewno masz czas i siłę. Dowiedz się przede wszystkim trochę o ASG, najlepiej jakbyś sam też był graczem. Wtedy poznasz też ludzi z Twoich okolic. Takie znajomości mogą być bardzo przydatne :icon_smile:

 

PS. Jako moderator proszę Cię o poprawną pisownię, korzystanie z polskich znaków. Do tego taką serię zlepionych zdań ciężko się czyta. Rozdziel to trochę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ukształtowanie terenu to nikt ci tego nie opisze na forum. Sprawdź konkurencję, też tą zagraniczną. Zawsze super efektowną sprawą jest "wioska" zrobiona z małych domków, ale musi być sensownie osadzona w terenie i wiąże się z kosztami. Jeśli masz możliwość - odwiedź konkurencyjne miejscówki jako gracz, pojeździj na strzelaniu na co ciekawszych terenach. Tworzenie terenu jest o tyle ciężkim wyzwaniem, że trzeba znaleźć balans między prostotą (za którą nikt nie będzie chciał płacić) a przekombinowaniem. Na pewno dobrze żeby były elementy których "w naturze" się nie znajdzie, czyli np. fajny kompleks malutkich chatek (cztery ściany, drzwi, dach nawet niepotrzebny), coś w militarnym klimacie.

 

Jeśli chodzi o wyposażenie do wypożyczenia to pewnie chińczyki. Tak dla różnych modeli stockowych AEGów (emki, ak, mp5, może g36), najlepiej downgrade do ~350 fps - dłużej wytrzymają i mniej ryzyka wśród strzelających, odpada też problem ze strzelaniem w cqb. Nie dla snajperek - z wielu powodów, generalnie jak ktoś chce być snajperem to przyjdzie ze swoją snajperką. Nie ma sensu pistoletów mieć imo, jeśli już to cymoglocki. Gazowe są stosunkowo awaryjne + koszty użytkowania + marża dla ciebie, wyjdą duże koszty wynajmu.

 

Rozdział asg i paintballa chyba nie ma sensu, lepiej zrobić jeden teren na którym będą strzelać jedni i drudzy (nie jednocześnie). Po malarzach trzeba sprzątać żeby ersoftowcy nie weszli mundurem za pięć stów w farbę :D

 

Edit: Wszystko to co napisał OFF wyżej jest bardzo sensowne.

Edited by Armatage
Link to post
Share on other sites
najlepiej downgrade do ~350 fps - dłużej wytrzymają i mniej ryzyka wśród strzelających, odpada też problem ze strzelaniem w cqb.

To teraz pytanie, czy autor chce zrobić tylko CQB, czy może postawić też na większą przestrzeń.

 

Do autora:

To, jaką kto chce replikę nie powinno zależeć od Ciebie, tylko od osoby, która chce takową grać :icon_razz: Na początek nie ma sensu kupować "snajperek", bo żeby można było je nimi nazwać, to potrzebny jest tuning, a takowy idzie już w tysiące.

 

Kwestia FPS:

Powinno być kilka replik np. G36c do CQB i odrobinę dłuższa wersja na większe odległości. To samo np. z AK, do CQB AKS-74U, a AK-74 na większe dystanse.

 

Jeszcze raz kwestia pistoletów gazowych:

Za wypożyczenie płaci wypożyczający. Za gaz płaci kupujący. Ja tutaj nie widzę problemu, tym bardziej, że wybrałem repliki, które awaryjne nie są. Poza tym, jeżeli coś już by się stało, to części nie są drogie i myślę, że można na początek ściągnąć już komplet tak, aby w razie czego można było to wszystko ogarnąć od ręki.

 

Kwestia szpeju:

Tak jak pisałem - dla malarzy mogą być flecki. Mundury tanie i wytrzymałe. Dla asgejów flecki/DPM. Pokusiłbym się o dokupienie kontraktowych kamizelek, czy kabur do pistoletów - chiński szpej szybko się rozpruje (kabury mogą być chińskie), a nie masz tak na prawdę wpływu na to, jacy ludzie będą u Ciebie grali.

 

Jeszcze tak ogólnie, to powinno być ogólne przeszkolenie - co możemy, a czego nie.

 

Edit: Mały słowniczek :P

 

AS - Airsoft

Gumka HU - gumka, która podkręca kulki

Gearbox - mechanizm repliki elektrycznej

Flecktarn/DPM/wuzeta(WZ.93) - wzory kamuflarzu

Szpej - umundurowanie, kamizelki, buty - wszystko, co związane z ubraniem

CQB - Close quarters battle

 

Jeżeli nie wiesz czegoś jeszcze, to pytaj :)

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites

 

To teraz pytanie, czy autor chce zrobić tylko CQB, czy może postawić też na większą przestrzeń.

 

Nie, nie zrozumieliśmy się. Ersoftowcy przychodzą ze swoim sprzętem, wypożyczać będą pewnie w 90% ludzie z zerowym doświadczeniem w asg. Im więcej fpsów mu dasz, tym większa szansa, że kogoś uszkodzi. Jeśli teren ma być mieszany, a tylko taki sobie wyobrażam na komercyjnym polu (zwłaszcza na imprezach typu "firmowe wyjście"), to nie można oczekiwać że ktoś kto nigdy wcześniej nie miał repliki w ręce będzie płynnie przechodził miedzy główną a boczną.

 

Z tego samego powodu nie warto wg. mnie dawać różnych prędkości wylotowych w różnych replikach.

 

Gaziaki to wieksza awaryjność niż aegi, wymagają więcej utrzymania, potrafią przeciekać i są droższe. Jasne, można mieć >jakieś<, bo to frajda w obsłudze czy strzelaniu, ale tylko do tarczy.

 

Wszystko się rozbija o to, jaki % przychodu komercyjne pola mają z wejściówek, a jaki z wypożyczeń. Ja swoje teorie bazuje na założeniu, że większość to wejściówki, potem tzw imprezy zorganizowane (firmowe, kawalerskie itp, czyli, powiedzmy, ersoftowe nieogary) a wypożyczenia dla ludzi którzy już są w asg to drobny, drobny procent. Myślę, że to sensowne założenie.

Link to post
Share on other sites

Okej odnośnie broni coś już wiem, aku nie gaz, odnośnie producenta i modelu też coś już wiem, broń trzeba poddać modyfikacją usprawniającym i przedłużającym żywotność też wiemy, właśnie o tzw budkach też myślałem tylko na poligonie do AS 4ściany OSB a na górze rozpięta plandeka, żeby ewentualnie uchronić się przed deszczem (mniejsze czy większe konstrukcje) do tego opony - ile chce to mam (znajomy właściciel potężnej wulkanizacji wiec w "sezonie" niema się gdzie ruszyć - jemu to na rękę żebym coś zabrał ) do tego beczki plastikowe... w domu mam pełno grubej stali z szyn kolejowych więc myślałem żeby zrobić kilka takich krzyży zaporowych jak np były rozłożone na plaży w normandii, do tego minikoparka i jakieś okopy, rowy (pozabezpieczane drewnem aby się to zbytnio nie waliło) zapory z worków z piaskiem... coś jeszcze pominąłem ? oczywiście pomysł na zapory fajny i widowiskowy tylko kwestia jak to ułożyć i żeby nie przekombinować jak to kolega wspomniał. Było wspomniane o tym poligonie powstałym.. nie chodziło wam o ten w Dobczycach czy Piotrkowicach Wielkich? Do tego chciałbym dodać że Gmina jak i Oboje Burmistrzów i kilku radnych to moi znajomi bliżsi - dalsi pomysł ich zafascynował bo tak jak mówilem niczego fajnego "aktywnego" niema,,, Mało tego na pewno Oni jako Gmina będą chcieli organizować jakieś turnieje zawody itd... Oczywiście większość klientów to amatorzy jak to koledzy wspomnieli, i oni będą wypożyczać cały sprzęt, ale dla klubowiczów ze swoim sprzętem i profesjonalistów to owszem cena symboliczna i zapraszam, bo co mnie oni kosztują - nic. a nie zarobie na sprzęcie to zarobie na jakiejś kiełbasce piwku, piciu. Chcę być wszechstronny i nie chce zdzierać... A co do odwiedzin innych poligonów, owszem zrobię to tylko jak się ruszy pogoda i będzie ciepło pojeżdżę pooglądam i nie tylko w okolicy ale i dalej się wybiorę, tylko jak myślicie, właściciele będą chętni do rozmowy i pomocy jak ich zapewne że ze względu odległości żadna to konkurencja czy lepiej udawać gracza i oglądać po cichu ?

Edited by Zieniu91
Link to post
Share on other sites

Dalej sadzisz ściany tekstu w postach :teethh:

 

Gdybyś choć trochę poczytał to już na początku wiedziałbyś jakie repliki brać i nie potrzebowałbyś porady w tej sprawie. Jedynie byś się zapytał czy wymienione modele są dobre. To poddaje trochę w wątpliwość Twoje zaangażowanie i chęć do otwarcia takiego interesu.

 

Chodziło mi o teren w miejscowości Jaszczurowa, która to jest bliżej Krakowa od Twojego terenu. Oczywiście, że udać się jako gracz i ew. podpytać delikatnie o pewne kwestie, ale jako gracz :icon_biggrin:

 

Liczysz się z tym, że inwestycja może Ci się zacząć zwracać dopiero za parę lat? Do tego środowisko ASG jest bardzo wymagające (nie ma co ukrywać). Jeżeli nie sprostasz oczekiwaniom to utopisz trochę kasy i będziesz musiał się ratować przerabiając to na Paintball czy coś innego. Nie lepiej np. zainteresować się Laser Tagiem w dużym mieście? Myślę, że zakładanie tego z myślą o "amatorach" to jednak zbyt optymistyczne nastawienie. ASG nie jest u nas tak popularne, ludzie nie znają tej zabawy - chyba, że się tym interesują lub ktoś z kręgu ich znajomych się w to bawi. Plus bliżej Krakowa masz już gotowy, całkiem ciekawy teren.

 

Tutaj z tego co widać nie jesteś jeszcze związany z ASG, nie masz doświadczenia w robieniu imprez ASG. Ogarnięcie tego trochę Ci zajmie. No chyba, że się nie spieszysz :icon_smile: Tylko wtedy konkurencja, którą masz nieopodal może rozwinąć już nieźle swój biznes.

Link to post
Share on other sites

Ooooo Kolego po czym tak stwierdziłeś że Jaszczurowa ma bliżej krakowa jak mój teren? :D gdzie tam "jaszczurowa" a Kraków, a mój teren... nie bez powodu napisałem że przy bezpośredniej granicy z Krakowem :D

 

powiem tak, kwestia poligonu to przypuszczam że wszędzie podobnie, tylko mniej lub bardziej urozmaicone... co do samej bazy sądząc po zdjęciach super mi się podobają te domki z drewna :D powiem tak, jeżeli dostanę dotację z unii a mam praktycznie już zapewnione że ją dostanę to ruszę z biznesem za rok mniej więcej o tej samej porze...

 

 

co do bronii owszem poczytałem co mi powysyłaliście i właśnie rozmyślałem jak to zrobić aby zrobić sobie taki katalog replik i producentów żeby to z wami dokładnie jeszcze przedyskutować... jakoś to muszę rozkminić, chodzi mi o to że wy napisaliście tylko kilka z pośród morza replik więc nie o to chodzi chyba że reszta jest do kitu tylko te kilka sztuk jest ok? Ale to nie zmienia faktu że to co mi wysłaliście jest bardzo pomocne i za co bardzo dziękuję :)

Link to post
Share on other sites
Ooooo Kolego po czym tak stwierdziłeś że Jaszczurowa ma bliżej krakowa jak mój teren? :icon_biggrin: gdzie tam "jaszczurowa" a Kraków, a mój teren... nie bez powodu napisałem że przy bezpośredniej granicy z Krakowem :icon_biggrin:

 

Aaaa to przepraszam :icon_biggrin: Ubzdurało mi się, że 70 km. Hmm, za dużo chyba postów czytałem i może to przez to.

 

 

powiem tak, kwestia poligonu to przypuszczam że wszędzie podobnie, tylko mniej lub bardziej urozmaicone... co do samej bazy sądząc po zdjęciach super mi się podobają te domki z drewna :icon_biggrin: powiem tak, jeżeli dostanę dotację z unii a mam praktycznie już zapewnione że ją dostanę to ruszę z biznesem za rok mniej więcej o tej samej porze...

 

Urozmaicone, do tego dobra reklama i zadowoleni klienci :icon_biggrin: Możesz pomyśleć nad jakimiś tunelami, dla mnie schodzenie do piwnic/tuneli zawsze było czymś fajnym. Tylko trzeba zadbać o jakieś latarki. Jakieś kontenery duże możesz też ogarnąć, połączyć je, przysypać lekko piachem itd. :icon_wink:

 

 

co do bronii owszem poczytałem co mi powysyłaliście i właśnie rozmyślałem jak to zrobić aby zrobić sobie taki katalog replik i producentów żeby to z wami dokładnie jeszcze przedyskutować... jakoś to muszę rozkminić, chodzi mi o to że wy napisaliście tylko kilka z pośród morza replik więc nie o to chodzi chyba że reszta jest do kitu tylko te kilka sztuk jest ok? Ale to nie zmienia faktu że to co mi wysłaliście jest bardzo pomocne i za co bardzo dziękuję :icon_smile:

 

Przede wszystkim sam poczytaj "Jak zacząć?" i podpięte tematy w działach z ekwipunkiem i dla zielonych. Kup sobie jakąś replikę ze średniej półki lub wyższej i szpej dla siebie(G&P, LCT, albo Specna Arms z systemem szybkiej wymiany sprężyny). Na portalu znajdziesz trochę recenzji, a na forum odpowiednie tematy.

 

Pojeździj, poznaj ludzi, zorganizuj coś sam kilka razy. Możesz też na początek pożyczyć od kogoś replikę jeżeli jeszcze nie grałeś :icon_wink:

 

Użytkownicy polecili Tobie repliki dobre dla początkujących, które są już sprawdzone przez wielu graczy. Dla amatorów nie potrzebujesz niczego lepszego. Możesz pomyśleć nad wstawieniem do nich luf precyzyjnych i lepszych gumek hop-up (chociaż nie każda replika wymaga zmiany gumki) przy okazji zmiany sprężyn na słabsze. No i dogadaj się z jakimś sklepem dobrym ;)

Link to post
Share on other sites

spoko, panowie wspomniane tematy czytam i przeglądam sobie:P

 

sam Paintball na 26zestawów ze strojami maskami tysiacami kulek itd itd itd firma z warszawy po rabatach wyliczyla mi na 30tys i to WSTEPNIE i to na bdb podzespołach, wiec mysle ze przy kupnie za gotowke jeszcze cos zbijemy w drodze ostatecznej wiec mysle ze to nie az tak duzo... do tego asg niech mnie wyjdzie 40-czy przesadziłem? i wogole ile byście zestawów proponowali na taki komercyjny poligon? zostaje mi lekko 50tys do tego zakup jakiegoś grata busa żeby to wozić za10tys zostaje mi lekko 40tys na "urozmaicanie" poligonu reklame itd, myślicie że da radę ?

 

a tak swoją drogą ciekawe czy takie coś jak jest w tej jaszczurowej "koniecznie muszę to odwiedzić i poszpiegować :D" i tym podobnym.. to inwencja twórcza samego właściciela czy są jakieś firmy projektujące takie ustrojstwa czy coś w tym podobnego ? czy się korzysta z pomocy doświadczonych graczy?

Link to post
Share on other sites
o tego asg niech mnie wyjdzie 40-czy przesadziłem? i wogole ile byście zestawów proponowali na taki komercyjny poligon?

 

A ile osób byłbyś w stanie pomieścić? Wiesz, zdjęć terenu nie ma, nie wiemy jak to będzie zagospodarowane. Jak chcesz robić imprezy dla firm, amatorów to dobrze byłoby mieć takich zestawów więcej, do tego musisz uwzględnić jakieś awarie itp. także przydałby się nie tylko serwisant, ale też i trochę sztuk w zapasie ;)

 

Najlepszą reklamę zrobią Ci zadowoleni klienci i dobre imprezy. O firmach nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites

Już dodaję zdjęcia z Google Earth z roku 2009 ponieważ tutaj najlepiej widać, gdy się z tym zapoznacie dodam z roku 2016 bo jest znacznie gorszej jakości - jedyna zmiana wzrost zalesienia... kolor czerwony moja działka około 860m długości i 370m szerokości na niebiesko dojazd z drogi głównej która prowadzi bezpośrednio do rynku w Skawinie pod Krakowem. Można sprawdzić sobie dokładnie obszar na zumi, mapy google, google earth (najlepsze foto i mozna megaaa przyblizyc ) wpisując miejscowość skawina, nad potokiem(nazwa ulicy) teren choć może nie widać na zdjęciach jest pofalowany z dołkami i górkami więc chyba fajny, i bezpośrednio w centrum można powiedzieć, dojazd też banalny.... https://zapodaj.net/...fde44d.jpg.html

 

Rok 2015 sierpień https://zapodaj.net/...d710fb.jpg.html

 

a z lotu ptaka wygląda to tak, tak jak mówiłem w centrum Skawiny, miasto około 25tys cała gmina około 50+tys, bezpośredni sasiad krakowa, okoliczne GMINY bez konkurencji,, jedynie Krakow (czerwona kropa to Ja, reszte już widać) https://zapodaj.net/...a25bec.jpg.html

 

Jak znajdę to dodam jeszcze mapkę z różnicami terenu :icon_smile: I co myślicie? tylko szczerze :icon_razz2:

Edited by Zieniu91
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...