Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

trol3gs12/63amg/kendix/Krzyśio/TF50/draculdrugi/qwerty789/ entone1992/ixerius - Temat dla poszkodowanych


Recommended Posts

  • Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dałbym się naciąć, gdyby nie to, że kumpel chciał potwierdzić wiarygodność informacji.

Również otrzymał od typka numer konta i informacje, że jest jedną z zainteresowanych osób.

 

Warto było się poświęcić dla sprawy. Przelew anulowany, złodziej zdemaskowany. :icon_wink:

 

Takie dane podał do numeru konta:

 

adrian *link usunięty* stargard szczecinski

 

natomiast jego numer konta zarejestrowany jest na oddział banku w Rzeszowie. Facebook sugeruje tego gościa:

*link usunięty*

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Dobry wieczór, u Pana Adriana *link usunięty* zakupiłem chwyt pistoletowy w dniu wczorajszym. Nie przejrzałem forum pod kątem tego "Użytkownika", przy tak małej kwocie postanowiłem sobie to darować - i mam. Co najlepsze? z wysyłką miał on kosztować 15zł, sam przelałem 20 informując go, że proszę o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Ależ ja jestem naiwny. Wiem teraz dlaczego nie zależało mu na potwierdzeniu przelewu. Pieniążki poszły, dziś z troski o dobro transakcji chciałem napisać, czy doszły - konto usunięte.

 

Tak jak Panowie wspominaliście - numer konta zarejestrowany na Rzeszów (Ba! chciałem odebrać osobiście!) ale zostałem poinformowany, że to rodzinne miasto, a teraz przebywa gdzie indziej).

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

przy tak małej kwocie postanowiłem sobie to darować

Bez obrazy, ale lubisz fundować bandytom koks i dziwki? Naprawdę?

Dzwoń do banku w Rzeszowie, żeby zablokowali wypłatę i na Policję - w Rzeszowie najlepiej (albo może w odwrotnej kolejności). Powiedz w banku, że zgłosiłeś na Policję i że pieniądze pochodzą z przestępstwa. Może to nic nie da, ale lepiej zrobić coś niż nic.

I goń na swój posterunek złożyć oficjalne doniesienie.

Link to post
Share on other sites

Do tego gość chyba wystawił kilka rzeczy? Więc można założyć, że było to zaplanowane działanie i mógł naciągnąć więcej osób.

 

Poszkodowanych proszę o PW do mnie lub SenkuPH. Teoretycznie z typem mam kilku wspólnych znajomych, udało mi się od bliskiej znajomej wyrwać numer telefonu dla SenkuPH. Jednak gość twierdzi że ktoś się pod niego musiał podszyć.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Dzięki uprzejmości forumowicza ze środowiska Rzeszowskiego jak i uruchomieniu własnych, miejscowych kontaktów udało mi się ustalić dane Pana Adriana. Nie czekając, postanowiłem zadzwonić. Od razu uświadomił mnie, ze koleżanka poinformowała go o całej burzy wokół tej sprawy, a on sam NIE jest niczego świadom. Nie on wystawiał te przedmioty. Twierdzi nawet, że nie bawi się w airsoft, a terminologia ASG jest mu całkowicie obca, tak jak i całe WMASG, z którym nie miał dotychczas żadnej styczności.

 

Chciał abym sprawę zgłosił na policję, jednocześnie informując mnie, że on nie posiada nawet konta w banku i to ktoś podszywa się pod niego. Nieco później sam stwierdził, że ma zamiar zgłosić sprawę na policję aby oczyścić swoje imię.

 

Zwracam się zatem do osób znających użytkownika: Czy informacje, że ASG jest mu kompletnie obce, nigdy nie był w posiadaniu tych przedmiotów i nie wystawiał ich, a konto podane przez niego nie należy do jego osoby mogą być choć trochę prawdziwe? Ja szczerze wątpię.

 

 

Moje zdanie jest takie: Wszystko śmierdzi strasznie, nie da się otrzymać gotówki na konto podając własny numer konta a czyjeś imię i nazwisko. Adres jak widać można podać dowolny...

Link to post
Share on other sites

Ale można założyć konto na czyjeś nazwisko i dane nie pokazując się nawet w banku. Klasyczna kradzież tożsamości. Spytaj tego jegomościa czy nie zgubił ostatnio dokumentów albo gdzieś nie wysyłał ksero dowodu/paszportu/prawa jazdy itp.

I poradź mu żeby natychmiast zgłosił w dowolnym banku ten fakt, bo się może za chwilę dowiedzieć, od komornika, że jest klientem jakiegoś providenta, vivusa, czy innego srywusa i to na grube tysiące.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Dobra teraz ja coś powiem Ten człowiek jest w 100 procentach NiE WINNY,ja was oszukałem z konta wmasg o nicku kendix konto mam założone w Rzeszowie natomiast w nim nie mieszkam.Wymyśliłem sobie jakieś imie i nazwisko i nawet nie wiem o istnieniu Tego Adriana do którego jest link fb.Wszyscy którzy czuje sie oszukani bo nie otrzymali paczki a wysłali mi pieniądze niech napisz mi na pw.Ile wysłali mi co mieli dostać w zamian za pieniądze i screen potwierdzenia niech dadzą.KAŻDEMU kogo oszukałem oddam pieniądze lub wyśle towar.Naprawde zostawcie tego człowieka Adriana bo nic nie zrobił i tylko przezemnie ma teraz ten problem.

Link to post
Share on other sites

Pozwól mi że zacytuję "Wymyśliłem sobie jakieś imie i nazwisko i nawet nie wiem o istnieniu Tego Adriana do którego jest link fb.".

Wyjaśnij mi proszę jakim mega farciarzem jesteś że trafiłeś z IMIENIEM i NAZWISKIEM, akurat na kolesia który akurat przypadkiem mieszka w RZESZOWIE?

Za dużo tych przypadków :)

Link to post
Share on other sites

Przecież to jest jakaś prowokacja.

Dla 20zł kradzież tożsamości? NAPRAWDĘ?

To jest jakiś dzieciak który próbował zrobić wałek i się zesrał, że znaleźli go w 5 sekund.

Moim zdaniem powinno się iść na policję i złożyć doniesienie na oszustwo + tą kradzież tożsamości + posty klienta co się do tego przybija. Już nie chodzi o te 20zł ale o sam fakt, że ktoś tu próbuje jak koń pod górkę robić z nas debili.

Podać wszystkie dane, zgłosić się do admina z jakiego IP pisze ten co rzekomo ukradł mu tożsamość, czy z tego samego ip było logowanie na profil który wystawiał rzeczy w komisie. I z tym całym materiałem iść na policję.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za pomoc Anek.

 

 

 

Chciałbym aby wszystkie osoby, które zostały oszukane jak i te, które mogą poświadczyć o fakcie rzekomego posługiwania się danymi osobowymi przez użytkownika kendix odezwały się do mnie na Pw.

 

 

 

/anek .: Proszę bardzo, jak coś to PW poproszę

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...