Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

trol3gs12/63amg/kendix/Krzyśio/TF50/draculdrugi/qwerty789/ entone1992/ixerius - Temat dla poszkodowanych


Recommended Posts

nie da się otrzymać gotówki na konto podając własny numer konta a czyjeś imię i nazwisko. Adres jak widać można podać dowolny...

Otóż mylisz się srodze mój panie, da się. Dla banku numer konta jest jak odcisk palca. Nie ważne jakie dane podasz, jeśli dajesz numer konta to bank zakłada z góry ich zgodność i dokonuje transferu środków z konta na konto pomimo innych danych teleadresowych.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co mi wiadomo, niestety, się to nie zmieniło. W sytuacji gdy oszust podaje numer konta+nieprzystające dane to bank umywa ręce, w rodzinie niedawno była taka sytuacja i w banku odbiorcy usłyszeliśmy, że ważny jest tylko numer konta, w miejsce danych możesz wpisać sobie trzy krzyżyki, a i tak przelew zostałby zaksięgowany.

Link to post
Share on other sites

Zrobił mnie na 20zl.. Cargo i chwyt, teraz konto jest usunięte i nie mam możliwości kontaktu.

Skoro są dane do przelewu to policja może chyba namierzyć sprawcę, ponadto oszukał już kilka osób więc pula jest duża to chyba może odpowiadać jak za przestępstwo?

http://forum.wmasg.pl/topic/159626-wszystko-po-10zl-sprzedam-szpej/

Edited by MikeOl
Link to post
Share on other sites

Przy okazji jakby ktoś nie zauważył to

 

ON jest niewinny,oszukałem was więc dla mnie który sie pod niego podszywałem nie najlepiej zeby policja to wyjaśniła

 

Mamy jawne przyznanie się do winy.

Teraz trzeba powiązać jedno konto z drugim/trzecim etc. i po sprawie.

Gość chce się wybielić, zwrócić kasę itd. bo zaczęło się robić ciepło koło czterech liter - każdy dostanie kasę i będzie uważał sprawę za załatwioną.

Szczerze to nie warto odzyskiwać tych 20 zł, a lepiej narobić gówniarzowi koło pióra, aby się nauczył.

Dzisiaj 20 zł, jutro kilka tysięcy!

Link to post
Share on other sites

Przy okazji jakby ktoś nie zauważył to

 

 

 

Mamy jawne przyznanie się do winy.

Teraz trzeba powiązać jedno konto z drugim/trzecim etc. i po sprawie.

Gość chce się wybielić, zwrócić kasę itd. bo zaczęło się robić ciepło koło czterech liter - każdy dostanie kasę i będzie uważał sprawę za załatwioną.

Szczerze to nie warto odzyskiwać tych 20 zł, a lepiej narobić gówniarzowi koło pióra, aby się nauczył.

Dzisiaj 20 zł, jutro kilka tysięcy!

 

Zgadzam się z przedostatnim zdaniem. Pozew zbiorowy i lecimy.

Link to post
Share on other sites

Koledzy wyżej: czytajcie wszystkie posty, SenkuPH prosi, aby wszystkie poszkodowane osoby napisały do niego.

Tak już do niego napisałem.

 

W zeszłym roku na allegro Rafał T. oszukał mnie na częściach do kompa suma była niewielka ale po miesiącu (facet coś tam odpisywal, grał na zwłokę) zgłosiłem sprawę na policję. Ta wszczęła dochodzenie i po kolejnym miesiącu okazało się że został zamierzony i prokuratura zsumowala wszystkie przekręty.. Potem dostawalem już tylko info z postępowania sądowego 3lata w zawiasach dostał. Tłumaczył się ze był chory i towaru nie wysyłał i że miał kłopoty w rodzinie. Sądu to nic nie obchodziło, a zawiasy dostał tylko dlatego że zwrócił kasę a my pokrzywdzeni zawiadomolismy prokuraturę o zadoscuczynieniu.

Link to post
Share on other sites

Panowie, póki co ja osobiście czekam na zwrot pieniędzy do poniedziałku. Jeżeli nie, wybiorę się na komendę z zebranymi materiałami od wszystkich poszkodowanych. Może i głupio robię bo od razu powinno się go udupić, ale daję mu szansę nie tyle naprawy własnego imienia, co tej sytuacji. Niech każdy poszkodowany zgłosi się o zwrot jak najszybciej.

 

PISZĘ JASNO TUTAJ - Jeśli nie otrzymamy pieniędzy do poniedziałku do 0:00 z rozpoczęciem kolejnego dnia jestem w drodze na komendę.

 

 

 

 

EDIT:

 

Jak już wspominałem, moja naiwność nie zna granic...

Jako, że sprawę uznałem za totalne oszustwo a sam winowajca oznajmił tu, że każdemu oszukanemu zostaną zwrócone pieniądze (przyjąłem, że to jedyna forma załatwienia sprawy, bo o wysyłce towaru NIE WSPOMNIAŁ * przepraszam, wspomniał, moje niedopatrzenie)

domagałem się zwrotu wysłanej kwoty na moje konto. Jak wspomniałem wyżej, poinformowałem go o tym, że jeśli nie otrzymam pieniędzy mam zamiar złożyć wszystko co udało mi się zebrać na policję.

 

Oto pełna wiadomość PW od Krzyśia czy kendixa:

 

"Nie mam pojęcia o czym mówisz z tamtym kontem.Skoro odstępujesz od umowy to prosze o przesłanie wypełnionego odstąpienia od umowy,zgodnie z ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.).Prosze również o przesłanie potwierdzenia płatności.Po przesłaniu tych rzeczy w ciągu 14 dni zostaną zwrócone pieniądze, równiez zgodnie z ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.)."

 

Zatem, on zniknął z moimi (i Waszymi) pieniędzmi, teraz jak udało się go znaleźć w 5min i przestraszył się konsekwencji nagle się pojawia i to ja jestem stroną, która odstępuje od umowy? A jakbyśmy go nie szukali i nie udałoby się go znaleźć, to pewnie wysłałby wszystkim towar i wszystko byłoby pięknie? PO TO RZEKOMO PODSZYŁ SIĘ POD KOGOŚ, BY SUMIENNIE SPRZEDAWAĆ TOWAR WEDLE UMOWY?

 

Jak można odstąpić od umowy, gdy ktoś jawnie napisał, że to on nas oszukał?

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Człowiek, który oszukał kilka osób, a kilka próbował, pozorował podszywanie się pod samego siebie, teraz wyjeżdża mi z prawniczym bełkotem, którego sam nie rozumie. Ja też znawcą prawa nie jestem, dlatego właśnie nie powołuje się na tego typu przepisy. Postawiłem koledze ultimatum: albo pieniążki zostaną zwrócone wszystkim, którym się należą (czytaj oszukanym) do północy w poniedziałek, albo we wtorek sprawę oddam mundurowym panom. Wszystkie oszukane osoby, z którymi rozmawiałem są tego samego zdania. Przykre, że w taki otooto sposób musimy egzekwować zwrot naszej własności. Nie wiem, czy kolega Adrian chce nas wziąć na przetrzymanie, że może odpuścimy sobie w końcu, ale raczej nie liczyłbym na to. W rozmowach na Pw użytkownik "krzyśio" pyta mnie, cytuję "czy mam kontakt z Adrianem. K? Tym, którego profil ktoś wkleił na forum". Inne poszkodowane osoby podpytuje na Pw, czy kontaktowały się ze mną. Pytanie jest jedno: po co?

Link to post
Share on other sites

Ok, jeśli winowajca nie zwróci wszystkich należnych pieniędzy pokrzywdzonym ludziom, w poniedziałek ląduje tu jego numer konta.

 

Póki co, gdy spytałem na Pw po co pyta ludzi (innych oszukanych) czy do mnie pisali, dostałem odp: czy on zamierza iść na policje za pamięć podszywanie się?

Nie rozumiem o co mu chodzi i o kogo pyta, ale mam wrażenie, że gość się chyba pogubił w tym wszystkim. Każda jego wiadomość, jak i post tutaj ma jakąś dziwną konstrukcję, brak spójności itd.

Link to post
Share on other sites

@Gulogulo zajrzyj w mój link.

 

Panowie spokojnie, dajmy mu szansę nie niszczmy mu życia za 20zł. Każdy ma prawo zbladzic.

Dzisiaj czekam na zwrot 20zl i jeśli pieniądze będą to ja odstępuje od kary pod warunkiem, że już nikogo tutaj nie oszuka.

 

Jeśli kasy nie będzie to w poniedziałek zgłaszam sprawę na policje, ta musi z urzędu zająć się zgłoszeniem a technik policyjny szybko ustali kto i gdzie założył konto bankowe oraz profil na tym portalu. Potem policja dostarcza nasze zeznania i swoje dowody prokuraturze, a ta robi już swoje.

To chwile potrwa ok 2-3mięs ale jak już maszyna ruszy to chłopak będzie ciagany po rozprawach, a jak przegra -a przegra to obarcza go dodatkowo kosztami sadowymi itp..

Link to post
Share on other sites

@Gulogulo zajrzyj w mój link.

 

Panowie spokojnie, dajmy mu szansę nie niszczmy mu życia za 20zł. Każdy ma prawo zbladzic.

Dzisiaj czekam na zwrot 20zl i jeśli pieniądze będą to ja odstępuje od kary pod warunkiem, że już nikogo tutaj nie oszuka.

 

Jeśli kasy nie będzie to w poniedziałek zgłaszam sprawę na policje, ta musi z urzędu zająć się zgłoszeniem a technik policyjny szybko ustali kto i gdzie założył konto bankowe oraz profil na tym portalu. Potem policja dostarcza nasze zeznania i swoje dowody prokuraturze, a ta robi już swoje.

To chwile potrwa ok 2-3mięs ale jak już maszyna ruszy to chłopak będzie ciagany po rozprawach, a jak przegra -a przegra to obarcza go dodatkowo kosztami sadowymi itp..

 

Masz chłopie miękkie serce, wyrób sobie teraz twardy tyłek, bo innego kompletu mieć nie można, a nazywanie błądzeniem podczas, gdy osoba oszukała kilku kupujących jest nietrafione.

Link to post
Share on other sites

 

 

Masz chłopie miękkie serce, wyrób sobie teraz twardy tyłek, bo innego kompletu mieć nie można, a nazywanie błądzeniem podczas, gdy osoba oszukała kilku kupujących jest nietrafione.

Dla ludzi dobrym trzeba być, a nie psią końcówką.

Kiedyś Ty się możesz wywrocic i wtedy chciałbyś żeby ktoś podał Ci rękę czy buta?

;)

 

Dzisiaj o 18.00 mBank robi ostatnie ksiegowanie jak kasy nie będzie to Was powiadomie o postępowaniu.

Edited by MikeOl
Link to post
Share on other sites

Złodziej to złodziej, ma ponieść karę. Pieniądze może oddać dla ratowania resztek honoru, ale to nie powinno zmieniać nic w kwestii odpowiedzialności za dokonane przestępstwo.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Mike, jak już założysz tu sprawę to podaj jej numer (jeśli taki będziesz miał) i miejsce zgłoszenia (konkretna jednostka policji czyli nie np. "Olsztyn", a "Komenda Miejska Policji w Olsztynie"). Może to innym ułatwić powiązanie spraw tak żeby prowadzić jedną sprawę o większej szkodliwości.

Link to post
Share on other sites

To są jakieś jaja chyba, teraz w szantaż się przeradza ten cały cyrk: Dostałem warunek, że jeżeli odpowiem mu co mam zamiar zrobić z kwestią podszywania, to odda mi pieniądze. KOMEDIA.

 

Oto treść mojej odpowiedzi: "Nie, przebrała się miarka. Oddanie mi pieniędzy to twój zakichany obowiązek. Sprawę i tak zgłaszam na policję, jako oszustwo. O podszywaniu się również wspomnę. Jeśli to chciałeś osiągnąć - udało ci się."

 

W końcu czas chyba coś z tym zrobić. Nie dam się szantażować złodziejowi, który miętosi sobie nasze pieniążki w rękach i nieudolnie próbuje się wykręcać od zwrotu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...