Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74S RK-02 [BOYI]


Recommended Posts

Witajcie :) Zbieram się powoli do ulepszenia swojego rk-02 od boyi :) Na początek chciałbym spodkładkować zębatki, wymienić kable na niskooporowe + wtyczki, zainstalować mosfet oraz zamontować uszczelnioną dyszę

 

Chodzi mi głównie o to co będzie mi potrzebne aby sprawnie rozłożyć i złożyć gearbox( smary, rozpuszczalniki smarów itp). Chciałbym też wiedzieć jakie podkładki kupić najlepiej.

 

Podkładki: http://azteko.pl/zestaw-stalowych-podkladek-do-kol-zebatych-shs-p-1649.html ) :)

Dysza: http://azteko.pl/shs-krotka-aluminiowa-doszczelniona-dysza-do-ak-p-1807.html

 

+ kable/wtyczki t-deans/mosfet albo kupie od Kicpy albo zrobie sam :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak polecają specjaliści, ale do sprawnego rozebrania GB mi wystarczają dwa śrubokręty. (jeden dla śrubek, 2 dla podtrzymania sprężyny).

Hmm, do pozbycia się starego smaru, zwykła szmata, a do smarowania smar Towota (chodź wielu twierdzi, że do układu cylindra się nie nadaje zupełnie, to u mnie "działa" jak należy) taki za 5 zł. Specjalne airsoftowe smary uważam za zdzierstwo.

 

Podkładki powinieneś dobrać nie tylko o odpowiedniej grubości, lecz także średnicy, by nie wystawały poza łożysko.

 

Czego natomiast nie polecam, to dopłacania za "posrebrzane kable ultra-hiper nisko-oporowe specjalnie dla ASG". Posrebrzanie przewodu wykorzystuje się głównie w urządzeniach elektronicznych pracujących z prądem o wysokiej częstotliwości i wtedy faktycznie ma to sens, tutaj jest to bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Siema

Mam w planach tuning AK74S mający na celu zwiększenie zasięgu i celności, oraz utrzymanie ROF na poziomie 10k/s, czyt. na poziomie realnego odpowiednika.

 

Lufa PDI 6.01, guma Guarder przezroczysta/ G&G ( co do tego jeszcze nie zdecydowałem które, napewno 1 z tych dwóch). Możecie mi polecić reszte części które musze nabyć? Zależy mi na jak największej szczelności i solidności układu pozwalającej utrzymać 430-450 FPS ( w tych granicach, replika do lasu) jak najdłużej, bez awarii i zbędnych spin.

 

Dziękuje za pomoc!

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Do regulacji RoF'u jest jakieś elektroniczne urządzonko, nie powiem jakie, bo nie pamiętam a nie chcę palnąć gafy. Skoro stać Cię na lufę PDI, to pewnie stać Cię też na inne droższe dziwactwa. Zestaw cylindra od Systemy plus tłok Madbulla w kolorze alien green (nie pamiętam nazwy modelu :P). Co do cylindra to albo Bore-Up plus sprężyna M130 albo standardowy plus M140, jeżeli chcesz się zmieścić w przedziale 430-450 FPS. Do tego dysza SHS i głowica tłoka tejże firmy.

Link to post
Share on other sites

Do regulacji RoF'u jest jakieś elektroniczne urządzonko, nie powiem jakie, bo nie pamiętam a nie chcę palnąć gafy. Skoro stać Cię na lufę PDI, to pewnie stać Cię też na inne droższe dziwactwa. Zestaw cylindra od Systemy plus tłok Madbulla w kolorze alien green (nie pamiętam nazwy modelu :icon_razz:). Co do cylindra to albo Bore-Up plus sprężyna M130 albo standardowy plus M140, jeżeli chcesz się zmieścić w przedziale 430-450 FPS. Do tego dysza SHS i głowica tłoka tejże firmy.

 

A nie lepiej zamiast Madbulla stalowego dać Deep Fire tytanowy?

Link to post
Share on other sites

Witam!

Podepnę się pod temat.

Przeczytałem już cały dział odnośnie tego kałacha i w każdym temacie co innego ludzie gadają...

Moja replika to boyi rk-03 z 2013roku. GB to Pełny stok + 7.4lipo 1300mah 25-50c, kable niskooporowe i mosfet. Fps,y jakie teraz wyciągam na 0.20bb to +/- 395, interesuje mnie niewielki wzrost mocy +30, 40fps - będzie git. Pytanie czy wyżej wymieniona konfiguracja uciągnie sp130guardera? i czy oczekiwana prze zemnie moc zostanie osiągnięta?? albo może macie inne proste rozwiązanie, bo nie chce wymieniać "50"części i grzebać za wiele. No chyba że się bez tego nie obejdzie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Pora troszkę odświeżyć. :icon_wink:

Mam RK02, kupione w stanie agonalnym pod tuning. Kupiona nowa doszczelniona dysza, cylinder z głowicą, silnik High Torque, tłok i nowa głowica, zębatki 100:300. I tu dochodzimy do pytania: czy wszystko to i GB będzie pracować z M140? Czy GB wytrzyma, czy też brać słabszą sprężynę?

P.S. Muszę nadmienić, że paluch mam ciężki więc będzie raczej chodzić na auto. Oczywiście nie jako RKM, ale może się zdarzać dłuższa seria z mid'a :icon_biggrin:

Edited by Viader
Link to post
Share on other sites

Generalnie wszystko jest SHS'a:

Tłok ze stalowymi zębami: http://gunfire.pl/pr...ymi-zebami.html

Głowica tłoka: http://gunfire.pl/pr...ka-CNC-SHS.html

Cylinder: http://gunfire.pl/pr...ik-typu-AK.html

Silnik: http://gunfire.pl/pr...que-krotki.html

Zębatki: http://gunfire.pl/pr...do-V-2-V-3.html

Reszta stock. I jak będzie coś z tego?

 

P.S. Preferuje Mid'y i w grę wchodzi Auto, tak jak pisałem wcześniej.

Edited by Viader
Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze od siebie że tą listwę na tłoku najlepiej wklej na jakiś mocny klej epoksydowy bo jeśli zacznie "jeździć" przód-tył to w końcu coś strzeli (albo głowica tłoka albo listwa "wyjedzie" z tłoka tyłem, nie wspominam o żywotności zębatek).

 

[edit] I jeśli chcesz jechać w auto to na pewno ustaw dobrze AOE.

 

[edit 2] A ten silnik jest iście kozacki, tego z TG nie macałem ale ten na pewno daje radę (nawet przy 170 rof jest dla mnie zadowalający przy 32:1 i 11.1).

Jeśli kupiłeś już tą głowicę tłoka to z nią uważaj. Amelinium moim zdaniem przy mocniejszych sprężynach to kiepska sprawa. Szkielet niepotrzebnie oberwie. Zwykły POMowy SHS za 19 pln trzyma wyśmienicie nawet więcej niż 140 a nawet jeśli strzeli to nic strasznego się nie stanie. Pomyśl o sorbo na głowicy cylindra (choć przy zintegrowanym może być z tym problem).

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ok, dzięki za info. Mam nadzieję, że mi się uda :icon_biggrin:

A więc mała aktualizacja. Zgodnie z zaleceniami Waszymi podkleiłem zęby. Poskładałem wszystko i wyniki z chrono są na poziomie 470-494 FPS (na M140 to chyba całkiem dobrze). Niestety zauważyłem jeszcze jeden mały problem. A mianowicie 3 do 5 kulek po przerwie w strzelaniu lecą strasznie krótko, a jak po przerwie robiłem chrono to wyniki pokazały 100-140 FPS.

 

Stąd moje pytanie: Co zrobiłem źle!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...