Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74S RK-02 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 8 months later...

Zamierzam wymienić komorę hop siup na prowina. Na pewnej grupie facebookowej otrzymałem informację, że muszę w takim razie zmienić dyszę, ponieważ ta w stocku jest w "innym standardzie". Otrzymałem tylko informację, że muszę zakupić dyszę w standardzie TM. Możecie podrzucić jakieś przykładowe linki? Ja znalazłem tylko dysze długie lub krótkie, bez wyszczególnionego standardu.

Link to post
Share on other sites

Witam ,

Moja pytanie jest odnośnie Gearboxa v.3 w replice RK-02 od (BOYI)

Replike mam juz 1.5 roku a od 6 miesięcy co tydzień jest używana

Od paru strzelanek dźwięk i moc repliki nie jest taka jaka powinna ,

rozkręcałem gearboxa na części pierwsze , wypodkładkowałem zębatki , nasmarowałem ,

i to chyba jedyne co sam moge zrobić , replika po moich staraniach wcale lepiej nie chodzi ,

chciałbym żebyście mi doradzili czy kupić nowy gearbox v3 czy może wymienić w nim jakieś części ?

 

Dźwięk gearboxa przypomina zgrzyt zębatek i odbicie sprężyny , a stan zębatek sprawdzałem i żadna nie jest zjechana i nie wiem co jest nie tak .

Link to post
Share on other sites

Może zebatka silnika jest zbyt blisko zębatki silnikowej.

 

to akurat jest bardzo dobrze ustawione :)

jakieś inne pomysły ?

 

Poluzuj silnik.

 

Silnik jest ok . wręcz idealnie ustawiony , bo jak tylko poluzuje albo docisnę go to odrazu słychać zgrzyt zębatek . :)

Link to post
Share on other sites

Tylko to mi przyszło do głowy. Bo sam mam u siebie z tym problem. Tyle że ja nie mogę silnika przestawić (m249).

 

A zobacz jaki ma odgłos bez tłoka i sprężyny. Same zębatki z antiriversem.

Tylko to mi przyszło do głowy. Bo sam mam u siebie z tym problem. Tyle że ja nie mogę silnika przestawić (m249).

 

A zobacz jaki ma odgłos bez tłoka i sprężyny. Same zębatki z antiriversem.

 

 

To też próbowałem , i dźwięk jest głośny i słychać mocne tarcie zębatek

Link to post
Share on other sites

Wypodkladkuj jeszcze raz i daj im trochę luzu. Tylko najpierw wyczyść z smaru. Trochę w sensie że jak nimi zakrecisz ręka to by zrobiło kilka obrotów.

 

Jak chcesz wymieniać części to zależy co chcesz osiągnąć. Warto się też zastanowić czy nie lepiej wymienić replikę.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak podkładkowanie robiłem dwa razy i raczej jest najlepiej jak mogłem zrobć .

Druga replika to koszt 600-700 zł . bo nie chce byle czego kupować .

A drugi Gearbox v.3 150 zł bo teraz akurat jest pomocja .

Tylko moje pytanie czy nie lepiej tuningować tego , bo może to wina części ,

a osiągnąć chce cichy dźwięk repliki i moc taką jak powinna mieć czyli 390 fps .

Link to post
Share on other sites

Lepiej wymienić części niż cały gb. Nie ma sensu płacić 150zł za mniej więcej to samo co już masz. Najlepiej zrobisz jak wyślesz replikę na przegląd - profesjonalny serwisant na pewno dobrze wszystko ustawi, a także powie co warto wymienić itp.

Link to post
Share on other sites

Gunfire nie polecam. Moim znajomym do koszernych hakaczek wyrzucili sprężyny shsa, które ubiły się bez strzelania. Za dobry serwis trzeba jednak trochę dać.

Jak chcesz coś wymieniać w relice to polecam zacząć od tłoku i zestaw cylindrów. Do tego jakieś sorbo.

Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem w 2 sklepach. Aztako i gunfire. Było tam to co potrzebowałem. Napisz co chcesz osiągnąć i ile masz kasy.

 

Nie wiem czy grzebales już coś w tej replice, ale ja bym tam wrzucił

- zębatki shsa robione na cnc o przełożeniu 100:200

- tłok z 14 zębami od shsa

- sprężyna guardera 110/120

- sorbopad obowiązkowo, do tego podkładka

- gumka hop-up zielona g&g albo czarna systema

- jak masz jeszcze kasę to lufa guardera albo systemy.

Bez lufy powinieneś się zmieścić w 200zł.

 

Dobra może dojdzie do 250.

 

PS zęby na tłoku stalowe. Prawdopodobnie jeszcze jeden będziesz musiał ściąć przy wystawieniu sorbo. Dużo poradników jest na yt, ale po angielsku.

Link to post
Share on other sites

Znaczy tak rozbierałem gearboxa na części pierwsze , sporo razy i składałem i replika chodziła bez problemu wiec pojęcie mam .

i właśnie o taką rozpiskę rzeczy mi chodziło .

ale czy na pewno poprawi dźwięk repliki i moc ? jak tak to zabieram sie do zamawiania .

i miałbym jeszcze prośbę dałbyś rade znaleźć linki w sklepie tego co mi napisałeś wyżej .

Bo nie che kupić czegoś co nie będzie pasować .

Link to post
Share on other sites

wystarczająca moc dla mnie to 400+ fps chodzi mi bardziej o to żeby replika chodziła cicho , szybko i miała te 400+ fps :)

i fajnie by było jak bys podrzucił linki do części .

a i jeszcze jedna sprawa czym smaruje się tłok ? bo z tego co wiem to osobno smaruje sie tłok a smarem grafitowym zębatki ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...