Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

posiadam SR25 A&K z konwersją PDiK od MANCRAFT. W replice siedzi lufa PDI JAPAN 6.01 500mm + komora ProWin+gumka zielona G&G. Problem jest taki, że jak nabiję na maxa magazynek to replika (bez znaczenia na ile bar jest rozkręcona) nie może wykonać pełnego strzału tylko takie lekkie "pierdnięcie" tak jak w gbb jak się kończy gaz.

 

Druga sprawa to potworny rozrzut, że bardzo ciężko trafić w człowieka z odległości 80m. Przy mocy ustawionej na samym początku zielonego pola (reduktor srebrny MC). Dodam, że strzelam na kulka King Arms 0,4g.

 

Na ile strzałów wystarcza Wam butla 3000psi?

Link to post
Share on other sites

Posiadam PDiK w kadłubie M16 G&P z lufą prometheus 6,20 509mm.

Lata bardzo, bardzo dobrze. Na 60m nie mam problemu, kulki 0,29 Maruzena, 450fps, 140psi

 

To co mi się bardzo podoba to możliwość używania luf wide-bore, mancraft ma dość mocy aby nadrobić straty powietrza.

Wide bore jest mniej celny ale bardziej przewidywalny, kulki nie uciekają pod koniec zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

posiadam SR25 A&K z konwersją PDiK od MANCRAFT. W replice siedzi lufa PDI JAPAN 6.01 500mm + komora ProWin+gumka zielona G&G. Problem jest taki, że jak nabiję na maxa magazynek to replika (bez znaczenia na ile bar jest rozkręcona) nie może wykonać pełnego strzału tylko takie lekkie "pierdnięcie" tak jak w gbb jak się kończy gaz.

 

Druga sprawa to potworny rozrzut, że bardzo ciężko trafić w człowieka z odległości 80m. Przy mocy ustawionej na samym początku zielonego pola (reduktor srebrny MC). Dodam, że strzelam na kulka King Arms 0,4g.

 

Na ile strzałów wystarcza Wam butla 3000psi?

Jeśli nabijesz magi do pełna, to docisk kulek w komorze jest tak duży, że blokuje sie dysza konwersji. Przerabiałem to w swd, u mnie rozrywało kołnierz dyszy. Rada na to jest w sumie jedna, prosta i darmowa - ładować mniej kulek do magów. W sumie to snajperska replika jest jakby nie patrzył, ucz się może ładować ja reala, bo na wielu imprezach jest taki wymóg, a ciężko się nagle przestawić.

 

Co do rozrzutu, to sprawdź Pan Panie fps ile masz, ja strzelam na 11-12 bar, powinno być ok 470-500 fps na wylocie 0,40g. Ogólnie do konwersji pasuje mieć stały dostęp do chrono, przynajmniej na początku użytkowania. Jeśli dasz więcej ciśnienia to rozrzut drastycznie rośnie.

 

U mnie butla 3000 psi wystarczała na ok. 600 strzałów, przy 11-12 bar. Ale niedawno zmniejszyłem pojemność konwersji, to teraz powinno być więcej, nawet do 1000.

Link to post
Share on other sites

A jak ma się zmniejszenie objętości do celności? Mówię oczywiście o lufie 500mm. Zakładam, że "stockowa" pojemność MC jest zaprojektowana dla luf 650mm. Jak długą tulejkę (dostępną na stronie MC) powinienem zainstalować, żeby osiągnąć najlepszą celność przy podanej długości lufy?

Link to post
Share on other sites

A jak ma się zmniejszenie objętości do celności? Mówię oczywiście o lufie 500mm. Zakładam, że "stockowa" pojemność MC jest zaprojektowana dla luf 650mm. Jak długą tulejkę (dostępną na stronie MC) powinienem zainstalować, żeby osiągnąć najlepszą celność przy podanej długości lufy?

Stockowa pojemność dobrana jest... cholera wie do czego, pewnie pod baretta z lufą 800mm. Ja zmniejszyłem komorę niemal o połowę i przy 595mm jest git. Wydajność na gazie wzrosła mi o 80%. A co do celności - nie zmieniła się, bo niby dlaczego by miała, skoro fps są stałe.

 

Na stronie sklepu masz gotowe tulejki teflonowe do PDIK,

http://shop-mancraft...2-redukcja.html

w zasadzie komora w v2 i v2 long jest ta sama, konwersje różnią się jedynie ta przedłużką dyszy. W ogóle ta komora jest śmiesznie mała w porównaniu do sdik, dlatego pdik by osiągnąć te same fps, musi działac na wyższym ciśnieniu.

 

A te redukcje docinane z węża, to są pod SDIK.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że chodzi o taką samą zasadę jak w AEG gdzie ilośc powietrza w cylindrze musi być w określonym stosunku do objętości lufy.

 

@Mendi: Odnośnie Twoich przeróbek - robiłeś je na SDiK czy PDiK? Polecasz taki zabieg do PDiK? Docelowo replikę chciałbym mieć ustawioną na 600-620fps/0,2g.

Link to post
Share on other sites

Posiadam sr25 a&k, lufa promyk 650mm, komora prowin, gumka g&g (próbowałem też na systemie) dystanser typ H (przyklejony), kulki 0,43 shotone, Dysza jest wysunięta na w miare odpowiednią odległość (była ustawiona idealnie pod systeme, na g&g ma minimalną nie szczelność), jednak celność nie godna dobrego szturmiaka, nie ważne jaką moc ustawie, na 50 metrów ciężko trafić w cel (w sensie 1-5 strzałem). W zasadzie chciałbym zadać 2 pytania

1. W hpairsoft odmawiają zakładania silników hp w chińskich body, bo po prostu nie da się tego spasować dobrze, czy może być to powód mojego problemu?

2. Jeśli nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie #1, polecicie jakiegoś serwisanta który to ogarnie?

Pozdrawiam

Edited by Giermen
Link to post
Share on other sites

Posiadam sr25 a&k, lufa promyk 650mm, komora prowin, gumka g&g (próbowałem też na systemie) dystanser typ H (przyklejony), kulki 0,43 shotone, Dysza jest wysunięta na w miare odpowiednią odległość (była ustawiona idealnie pod systeme, na g&g ma minimalną nie szczelność), jednak celność nie godna dobrego szturmiaka, nie ważne jaką moc ustawie, na 50 metrów ciężko trafić w cel (w sensie 1-5 strzałem). W zasadzie chciałbym zadać 2 pytania

1. W hpairsoft odmawiają zakładania silników hp w chińskich body, bo po prostu nie da się tego spasować dobrze, czy może być to powód mojego problemu?

2. Jeśli nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie #1, polecicie jakiegoś serwisanta który to ogarnie?

Pozdrawiam

Żeby była jasność, masz konwersję pdik MC czy jakiś silnik hpa?

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić podkładkowania pdik v2 long, natomiast jeśli masz silnik hpa - to pomyliłeś wątki.

Link to post
Share on other sites

Żeby była jasność, masz konwersję pdik MC czy jakiś silnik hpa?

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić podkładkowania pdik v2 long, natomiast jeśli masz silnik hpa - to pomyliłeś wątki.

Mam pdiks, nie wiem na czym polega spasowywanie silnika hpa, wyszłem tylko z założenia że jeśli potrzebuje tego silnik za 2 koła to taki 2x tańszy mc tym bardziej.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dysza nie będzie w jednej osi z komorą HU to oba elementy będą ocierać o siebie.

 

MC ma aluminiową dysze i jest semi-only więc troche tarcia nie robi takiego problemu jak w innych silnikach robiących >40k/s z dyszą plastikową.

 

BTW. zapomniałem nazwy tego tworzywa ale to bardzo ciekawy temat sam w sobie bo ten materiał jest skrawany zamiast odlewu.

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak nie rozumiesz o co chodzi z osiowością, zaproponowałbym dexa ale nie wiem czy się podejmie.

 

Krótko mówiąc ma być idealnie w osi, dysza musi idealnie przylegać do kołnierza a nie (na gumce g&g jest minimalna nieszczelność) to nie aeg ciśnienie na kołnierzu gumki jest większe niż w elektryku, zresztą zobacz jak to wygląda w replikach gbb.

 

Zresztą o czym my tu gadamy, konkrety jakie masz ciśnienie i fpsy, użyj lekkich pewniejszych kulek jak g&g i sprawdź wtedy jak strzela może wina amunicji a może za dużo powietrza opcji masz od groma?

Link to post
Share on other sites

Dexter aktualnie nie przyjmuje zleceń

Z lżejszymi kulkami też tak zamierzałem zrobić, mam już zamówione ostatnio wszędzie wychwalane "5,95"

Co do obcierania dyszy, faktycznie farba zeszła w jednym miejscu w komorze i na dyszy (na drugim falcu który wchodzi z bardzo minimalnym luzem do komory), jednak nie wiem jak to skorygować, wszystko wchodzi ciasno, nie ma żadnego luzu, chyba że piłować szkielet by przesunąć cylinder

A ta nieszczelność na dyszy jest taka że na 12 barach gdy zatkam lufe palcem i strzele to powietrze ucieka przez jakieś 2 sekundy, mimo wszystko jak znajdę czas to spróbuję to skorygować

Tak jak Samael'u napisałeś, opcji jest od groma, a ja nie mam czasu i nerwów by się tym zajmować, dlatego też szukam jakiegoś serwisanta ale widzę z tym też będzie ciężko.

Link to post
Share on other sites

Góra/dół GB styka się z tyłu przy kolbie i przy silniku. Jak Chcesz podnieść to podłożyć coś przy chwycie, jak w dół to przy kolbie.

Prawo/lewo można zwyczajnie poluzować śruby w chwycie, kolbie i przesunąć. GB siedzi na jednym pinie i może na nim jeździć prawo/lewo.

 

Jeżeli pin nad spustem jest krzywo to cały GB bedzie siedział krzywo i nic na to nie Poradzisz

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, niestety PDiK oraz pochodne, zastały zaprojektowane z myślą o zasilaniu HP. Faktycznie, działają na kapsułach co2, sam tak strzelałem przez chwilę, jednak rozrzut fps jest znaczny i przez to osiągi biedne. Dodatkowo PDik potrzebuje większych przepływów gazu i reg MC potrafi się na co2 przymrozić, zwiększyć ciśnienie i rozwalić wężyki.

Do SDik nadal używam kapsuł, ale do samopowtarzalnych wynalazków MC to tylko sprężone powietrze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jeśli reg jest sprawny i niezasyfiony, to ciśnienie da stabilne. Na fps ma wpływ jeszcze klasa kulek i szczelność na komorze.

Samael16 podawał ostatnio wyniki z przestrzeliwania klamki na 2 regach: LPR i MC

http://forum.wmasg.p...wersja-mancraft

 

Porównywałem wczoraj wyniki strzelania na regach MC oraz Palmers, obydwa przy 10 bar, na pdiks i lufie 600mm, dawały 478-481fps na kulkach 0,4g.

 

Przy okazji porównałem sobie wyniki 2 konwersji pdik w replikach o niemal tej samej długości lufy 595-600mm (pdi i promyk), przy czym jedna konwersja miała redukcję (moja) a druga nie. W praktyce przy 10 bar, na kulkach 0,40g było:

pdiks bez redukcji: 478-481 fps

pdik z redukcją: 364-366 fps

 

Faktycznie, konwersja z redukcją cichszy strzał dawała, ale żeby było te ~480fps na wylocie, to ciśnienie trzeba było podkręcić do 14bar. A wtedy stała się dużo głośniejsza i spust był twardszy.

 

W praktyce, to jednak wolę działać na niższych ciśnieniach z ciut większym poborem gazu. Węże nie cierpią, można używać nawet tych przezroczystych. Tak ze wyjąłem redukcję i leży sobie w pudełeczku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...