Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pobawiłem się ostatnio w zmniejszenie pojemności sdik w SWD. W sumie tam już wkładka teflonowa jest firmowo.

Zrobiłem 3 różne długości redukcji (2, 3 i 4 cm) i testowałem na jednakowym ustawieniu rega. We wszystkich przypadkach zaobserwowałem obniżenie fps, czyli innymi słowy - sdik z teflonem wewnątrz, do luf 590-650mm NIE POTRZEBUJE dodatkowych redukcji.

Na 1 kapsule co2 Umarex, przy ustawionych 8 barach i 620fps/0,2g generuje latem 60 stabilnych strzałów.

Na tych samych ustawieniach, przykładowe VSR z lufką ok 430mm (tam już trzeba zastosować dodatkową redukcję), będzie generować do 50% więcej, czyli 90, a nawet pod setkę.

Link to post
Share on other sites

Dzis postanowilem rozruszac troche moja snajpe z mancraftem i postrzelac standardowo w kominki w przeciwnym budynku. Proballe .45 nadal przechodza przez promyka 6.03 550 mm. Tor lotu bez zastrzerzen po wczesniejszym dokladnym czyszczeniu kazdej kulki sciereczka. Ilosc fps: 410 na kulce .45 (co daje 620 fps w przeliczeniu na 0.2), natomiast pomiar fps na 0.2 wychodzilo kolo 550-ciu, tak gdyby ktos chcial bardzo szczegolowo (cisnienie ok 10 atm)

 

P.S Trzymam je w tym foliowym woreczku w ktorym przyszly od prozniowego pakowania z dwoma pochlaniaczami wilgoci takie jak dodaja do butow

Link to post
Share on other sites

Jest wynik i przy tych kulkach i przy tych gdyby ktos chcial sobie chronowac :)

. Przeliczanie ma sens bo energia kulki bedzie taka sama jak dla kulki 0.2 wtedy ale wiem ze sie nie wszyscy z tym zgadzaja i to nie miejsce na dyskusje o tym tak wlasciwie :D

Link to post
Share on other sites

Ustawiaj reg i rób pomiar tak, by mieć 470-500fps na wylocie kulek jakich docelowo używasz. Resztę olej, gwarantuję że zmieścisz się w klasycznym limicie 600/0,2g.

I tak Ci jakiś znawca, omnibus (który w życiu jedynie cyme 028 miał) powie, że masz 1000 fps i robisz dziury w czołgach...

Link to post
Share on other sites

Dziwne te mancraftowe przeliczniki, zwłaszcza zważając na fakt że 600 fps/0.2 - 3.34J, podczas gdy 470/0.4 daje 4.1J... No, chyba że w asg fizyka działa nieco inaczej :icon_biggrin:

 

Wszystko jest względne ;)

2J u wylotu lufy bolą bardziej niż 4J na 80m :D

Link to post
Share on other sites

True, ale w przypadku np. Mojej sprężynowej snajpy wyniki na chrono mam odpowiednio ~650 na 0.2 oraz około 480 na 0.4, i jakby ktoś mnie chciał chronować z użyciem jego kulek 0.2 nie da rady mu wytłumaczyć ,,panie, ale zobacz, mam 480 na 0.4 więc to jest jak 600 fps zgodnie z limitami!'' :icon_razz:

Ale to przecie temat o kulkach, więc nie ma co tutaj się rozpisywać o tym...

 

Edit - Jeśli kogoś to zainteresuje, aktualna partia madbulli się popsuła, guardery lecą nieco lepiej... Ale i tak zamówiłem kolejną paczuszkę shootone 0.41, mam nadzieję że jakość lotu będzie co najmniej taka sama. Jeśli tak, to nie ma co sobie psuć dnia próbując wypatrywać tych ,,betonów'', które swoją drogą wychodzą drożej.

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites

Dziwne te mancraftowe przeliczniki, zwłaszcza zważając na fakt że 600 fps/0.2 - 3.34J, podczas gdy 470/0.4 daje 4.1J... No, chyba że w asg fizyka działa nieco inaczej :icon_biggrin:

Na 0,4g to jakieś 510-520fps chrono powinno pokazać. Na ciężkie kulki ciut inaczej działa system hu, a do tego dochodzi jeszcze gaz pod ciśnieniem, a nie powietrze jak w przypadku springa czy aega (spring przy 600/0,2g powinien pokazać coś ok 430-440 na 0,4g). Tak, że przeliczniki i kalkulatory można olać.

Link to post
Share on other sites

Na 0,4g to jakieś 510-520fps chrono powinno pokazać. Na ciężkie kulki ciut inaczej działa system hu, a do tego dochodzi jeszcze gaz pod ciśnieniem, a nie powietrze jak w przypadku springa czy aega (spring przy 600/0,2g powinien pokazać coś ok 430-440 na 0,4g). Tak, że przeliczniki i kalkulatory można olać.

Przydałoby się w takim razie dać wskazówkę organizatorom różnych imprez, strzelanek itp. Żeby snajpy były osobno liczone z limitem 500 fps/0.4, zamiast pisać takie ,,600 fps'' które nijak nie pasuje w tym przypadku, skoro ma to oznaczać w springu 440, a w gazie 500 fps na kulkach 0.4, co nie? Bo jak by nie patrzeć, we wprowadzonych limitach organizatorom chodzi o ograniczenie energii kinetycznej, a nie potencjalnych osiągów danej repliki przy użyciu cięższej kulki, jeśli się nie mylę?

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites

Dobrze mowisz. Mancraft najprosciej mowiac ma duzo wieksza wydajnosc na ciezkich kulkach. Inaczej sie rozpreza gaz niz zwykle powietrze idace z cylindra ze sprezynowki. Taki limit 500 fps na 0.4 bylby tutaj bardziej miarodajny ale kazdy kto faktycznie snajpi wie ze wiecej i tak nie ma sensu :) to juz naprawde gorna granica. Koniec offtopu

Link to post
Share on other sites

Jęczycie na snajperki. Wczoraj przeglądałem wątki dotyczące gazówek WE. Niby na kulkach 0,2 mają około 400-450 fps ale jak wsadzisz 0,30 czy cięższe to wychodzi znacznie więcej (przeliczając na 0,2). Jakoś nik ich nie banuje. Prawdę mówiąc to użytkownicy GBBR też powinni mieć limit odległości strzału i obowiązek posiadania boczniaka.

 

Ja ostatnio latam z Wellem G96 na GG i on na 0,2 ma 480fps a na 0,43 ma 460fps. Nawet sprężynowe SWD nie daje wyników zgodnych z kalkulatorem przy zmianie ciężaru kulek, aczkolwiek tutaj różnica nie jest taka ogromna.

Link to post
Share on other sites

FPS/J to temat rzeka przy obecnym miksie napędów.

Niektóre z nich nie mają regulacji czasu otwarcia zaworu tylko przepływność/ciśnienie i niezależnie od wagi kulki będzie ją rozpędzać do momentu opuszczenia lufy. Zawór po ściągnięciu spustu zamyka się dopiero kiedy na wyjściu pojawi się spadek ciśnienia czyli kiedy kulka opuści lufę. Także jak sobie taką replikę schronujemy na na 0.2 na 450fps to na 0.4 możemy mieć 400fps ;)

IMHO repliki powinno chronować się na ciężkich kulkach bo to bardziej wiarygodnie wskazuje potencjał repliki. Także organizator powinien założyć limity energii dla konkretnych rodzajów replik. Obecnie po złości lub z nieświadomości można skonfigurować replikę na 600fps przy 0.2 z dużym naddatkiem pędnika i wstrzelimy się w limit a na kulkach 0.43 ten naddatek pędnika wykorzystamy dużo efektywniej i stąd się biorą historie o zabójczych snajperkach. Niestety ta sama głupota tyczy się też innych replik a nie tylko snajperskich, tylko z jakiegoś niezrozumiałego powodu miej się trąbi o "mazowieckim stock'u" i szturmówkach 450fps@0.2 siejących 0.3. IMHO cały pierdolnik zapoczątkowały gaziaki replik bocznych, bo jak to tak może być że boczniak ma 330 a główna 350 no i zaczęło się ciśnięcie na 450fps stock. Pomijam już mk23 która po dokręceniu tłumika może robić za snajperkę ;)

Także obecne jojczenie na zabójcze snajperki jest efektem uwczesnego jojczenia na słabe repliki główne. Szkoda tylko że nadal mało kto myśli przy składaniu replik i nie bierze pod uwagę że wszystko co mamy na rynku to kopie japońskich rozwiązań krojonych na miarę pod ich limity energii. Zwiększanie energii przez podnoszenie mocy/prędkości wylotowej w zależności od kulki w niektórych przypadkach wymagało by przekonstruowania całego układu z HU włącznie...

Stare 200fps na aep/spring boczny, 350fps na cqb/szturm, 450fps na ciężkiego świniaka czy inną zaporową i 550-600fps na snajpę semi to był stary dobry układ.

Wracając jeszcze do początku wypowiedzi i konstrukcji.

PDiK jeszcze w łapkach nie miałem ale SDiK tak i biorąc pod uwagę jego konstrukcję i inne elektronicznie sterowane napędy to śmiem twierdzić że taki mechaniczny MC jest dużo bezpieczniejszy, ma w cylindrze stałą ilość pędnika i jest sterowany ciśnieniem. Pozostałe napędy głównie cisną na przepływność więc wsadzenie po chronowaniu świeżej batki może powodować głębsze cofnięcie się igły w solenoidzie co przełoży się na chwilową wyższą przepływność, pomijam bardzo szczególne przypadki zablokowania się igły w solenoidzie.

Także chronowanie nawet klasycznych AEG/spring na lekkich kulkach IMHO jest głupotą ze względu na nadmiar pędnika przy panującym micie dawania wszędzie pełnego cylindra, co zresztą przy krótszych replikach mocno się odbija na celności przez co ludzie cisną dalej w moc bo myślą że przesuną w ten sposób granicę celności...

Link to post
Share on other sites

Hehe, Shamoth, dlatego ja cylindry typu 2 biorę prawie na wagę i montuję zamiast Typ 0 niemal w każdej replice jaką składam ( z lufą 250-450m). Replika nie traci fps, a odgłos strzału jest cichszy i rozrzut spada. Ludzie są zadowoleni.

 

Ja tam nadal kombinuję z tulejkami do sdik, pomimo że dotychczasowe redukcje dodatkowe dawały raczej ujemne skutki. Przy czym teraz przestrzelam na ciężkich kulkach. Zrobiłem kilka sztuk reduktorów o różnej długości: 10, 15, 18, 25mm i popróbuję przy testach kulek (kończę właśnie Armatechy i mam na tapecie kolejne, siakieś włoskie).

 

A jakby ktoś był ciekawy z czego można taki reduktor wykonać pod sdik do swd, to świetnie wymiarowo pasują słupki z pudełek do płyt cd/dvd, ło takich:

pudelko-typu-cake-na-50-plyt-cd-dvd-bd.jpg

Link to post
Share on other sites

Nawet jak chodzi o aegi to sporo jest sprzętów, które np. mają krótką lufę a do tego cylinder typu 0. Okazuje się, że po uszczelnieniu układu można pakować znacznie cięższe kulki bez proporcjonalnego spadku prędkości.

Generalnie najrozsądniejszym wyznacznikiem powinny być J a nie FPS. Niestety nie ma jak sprawdzić, czy klient po chronowaniu nie wpakuje cięższych kulek, nie załaduje mocniejszego gazu. Specjalnie nie wspomniałem o podkręcaniu reduktora, bo można go zaplombować... chociaż cwaniak może mieć drugi na podmiankę. To samo tyczyu się systemów szybkiej wymiany sprężyny.

 

Problem jest innej natury. Starzy asgeje mają wyśrubowany sprzęt. Nieraz dostałem serią z 70-80m tak, że miałem krwiaki. Mi to nie przeszkadza. Niestety na strzelankach pojawiają się świeżaki ze stockowymi replikami i poza fps-ami brakuje im również obycia. Po prostu często nie mają przez to szans i zamiast zapalić się do nowego hobby, kończy się to frustracjami, terminatorstwem i albo rezygnacją albo szaleńczą pogonią za fps-ami.

Link to post
Share on other sites

Powyższy post do usunięcia, nie zauważyłem że jestem wylogowany :icon_biggrin:

 

 

Postanowiłem sprawdzić patent z wyciszeniem SDiK za pomocą oringa, działa całkiem dobrze ale faktycznie trzeba wyfrezować na niego wgłębienie. Druga wersja widoczna na zdjęciu, niestety nie wiem co to za uszczelka (znalazłem w szufladzie, śr zew. 14mm), ale działa jak trzeba i ani trochę się nie zsuwa :icon_razz:

 

aa694548c7c7645fmed.jpg

Link to post
Share on other sites

FPS/J to temat rzeka przy obecnym miksie napędów.

(...)

 

Wszystko pięknie fsjnie ale ta bzdura która opisałeś o świerzej batce i cofającaej się igle w selenoidzie to już chyba z bajek Andersena wyczytałeś. Wszystkie konwersje elektro - pneumatyczne oparte na elektrozaworach MACa to jedne z najprecezyjniejszych urzadzeń dawkujących gaz do wszelakich zastosowań, tutaj konwersje HPA. Ponadto juz w trakcie projektowania takiego elektrozaworu, bo nie produkuje sie ich liniowo tylko do konkretnego zastosowania, dobiera się moc cewki do zasilania jakiego będzie się używać. Zastosowanie mocniejszej baterii itp nic nie da! No dobra da tylko to że elektrozawor lub elektronike szlag trafii. Dlatego w takich konwersjach trzebs uzyc dyszy o wiekszym przekroju i zwiekszyc dawke gazu dla ciezszych kulek. Sama regulacja cisnienis nie daje wielkiego przyrostu fps. Wiec wedlug mnie to MC jest bardziej "niezabezpieczona konwersja" na rynku. Oczywiscie nie ublizajac nikomu z MC.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...